[phpNuke] تبدیل "ي" به "ی" و "ك" به "ک"

narenj

Member
ادیتوری که من استفاده میکنم حرف "ی" را به صورت "ي" و حرف "ک" را به صورت "ك" ( حروف به صورت عربی) تایپ می کند، حالا من میخواهم ادیتورم را عوض کنم که این حروف را صحیح تایپ کند. اما در دیتا بیس این حروفی را که گفتم به همون صورت اول ذخیره شده. میخواستم بپرسم چه جوری این حروف را در دیتا بیس درست کنم:
1) تعداد اخبار و ... تقریبا زیاد است
2) در backupی که من از دیتا بیس میگیرم حروف فارسی به صورت یونیکد ( يونی کد ) نشان داده میشود

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

narenj

Member
صادق جان، به عنوان مثال تیتر آخرین خبر سایت هم اکنون "روش هشانا (سال نو عبری)" میباشد. در backupی که من گرفتم این عنوان به صورت روش هشانا: سال نو کليميان ذخیره شده است.

حالا نمیدونم اسم این کد چیه ( ولی فکر کنم همون UFT-8 باشه ). ممنون میشم اگر کمک کنید

با تشکر

S4DEGH

Well-Known Member
اين من تابحال اين مورد برام پيش نيومده ! اما اين : يونی Ú©Ø يونيكد نيست !
اين به معني شناخته نشده است !
اگر يونيكد نشون بده بايد بصورت زير نشون بده !

PHP:
سلام

در اين صورت فكر كنم با Replace حل بشه !

narenj

Member
صادق جان، به عنوان مثال تیتر آخرین خبر سایت هم اکنون "روش هشانا (سال نو عبری)" میباشد. در backupی که من گرفتم این عنوان به صورت روش هشانا: سال نو کليميان ذخیره شده است.

حالا نمیدونم اسم این کد چیه ( ولی فکر کنم همون UFT-8 باشه ). ممنون میشم اگر کمک کنید

با تشکر

S4DEGH

Well-Known Member
نه بابا يوني كد نيست !!!

براي امتحان بردار بزار تو فرانت پيج ببين فارسي نشون ميده يانه ؟!

ببين از phpmyAdmin پشتيبان گرفتي يا از خود سايت !؟ بعد فكر كنم اونجا موقع ذخيره كردن بايد ( زير نام فايل ) نوع كدينگ رو انتخاب كني !!

narenj

Member
به دلیل اینکه حجم backup من زیاد است نمیتونم در فرات پیج باز کنم. به همین دلیل من از برنامه ConTEXT استفاده میکنم. و در این برنامه هم به این صورت نشان داده میشود

S4DEGH

Well-Known Member
نه !
مي گم موقعي كه داري از phpmyAdmin داري بك آپ ميگيري . جايي كه صفحه save مياد و شما اسم فايل رو وارد ميكني اونجا پايينش كدينگشو ميتوني انتخاب كني !

در ضمن با نوت پد هم باز ميشه ! فقط كمي طول ميكشه ! عوض يونيكد رو تشخيص ميده !

جدیدترین ارسال ها

بالا