تبدیل فرمت ویدئویی

bamshad

Well-Known Member
سلام دوستان
خوشحالم که اولین سوال این بخش رو من میپرسم
من یک سوال در مورد این برنامه داشتم
چه شکلی میشه توسط این برنامه فرمت avi رو که codec اون Divx هست رو به mpg بدون تغییر کیفیت تبدیل کرد
ممنون میشم بهم کمک کنید
راستی من از نسخه Pro 7 این محصول استفاده میکنم
راستی مثلا حجم فایل avi چیزی حدود 700 مگابایت هست و میخوام فایل mpg هم 700 مگابایت باشه و تغریبا هم حجم باشند
ممنون

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خب من خیلی با پریمیر حرفه ای نیستم منتها یه چیزایی دربارش میدونم.

در مورد تغییر کدک فایلهای تصویری باید بگم که تبدیل از یک فرمت با کیفیت عالی مثل Avi به فرمتی مثل Mpg خواه ناخواه افت کیفیت رو بهمراه خواهد داشت.

البته میتونم دلیل این تبدیل کدک رو ازتون بپرسم؟ چون فرمت DivX الان به عنوان یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین فرمتهای تصویریه (حجم کم و کیفیت بالا) پس دلیل این تبدیل چی هست؟

حالا برای اینکه سوال شما هم بی جواب نمونه اینکار رو میشه با Export کردن انجام داد. کافیه موقع خروجی گرفتن فرمت مورد نظرتون رو انتخاب کنید. با توجه به مشخصات هر کدوم از فرمتهایی که هنگام خروجی گرفتن نرم افزار در اختیارتون میذاره میتونید براحتی کیفیت و حجم رو تخمین بزنید.

موفق باشید - سارا

bamshad

Well-Known Member
ممنون سارا خانوم
من وقتی فیلمی از اینترنت دانلود میکنم اون 1 سی دی هست و با کدک divx و با فرمت avi و حجمش هم 700 مگابایت هست
ولی متاسفانه اگه بخوام اون رو برای آشنایان کپی کنم اگه data cd بزنم ، حتما طرف مقابل باید Divx نصب کنه و بیشتر فامیل های ما هم آماتور هستند و بیشتر دنبال بازی هستند تا ...
اگه هم بخوام VCD بزنم که اصلا نرو decode نمیکنه فایل رو و با حجم 740 مگابایت نشونش میده و حدش از قرمز گذشته و نمیشه رایتش کرد
DVD writer هم ندارم
ممنون از پاسختون

**راستی میخواستم thanx رو بزنم ولی مثل اینکه دگمه thanx رو برداشتند
یک تشکر پیش من طلب دارید
در اولین فرصت انشالله

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خوب برای اینکار شما احتیاجی به پریمیر ندارید! با برنامه های ساده تری هم میتونید اینکار رو انجام بدید. اسم اینجور برنامه ها converter هست که میتونن فرمتهای مختلف صوتی یا تصویری رو به هم تبدیل کنن.

bamshad

Well-Known Member
من برنامه های خیلی زیادی در این زمینه دانلود کردم ولی هیچکدومشون درست حسابی کانورت نمیکردنند و هر کدومشون هم یک عالمه مشکل داشتند ولی من از یک نفر شنیده بودم که با پریمیر راحت میشه این کارو کرد

با سلام
باید عرض کنم که شما با خود برنامه پریمیر نمیتونید DIVX رو Import کنید باید یک Plug_in نصب کنید.
در مورد Convertor هم باید بگم از آخرین ورژن Nero استفاده کنید.
درباره ی حجم هم باید بگم که اگر میخواهید ابعادش همون ابعاد تلویزیونی یعنی 576*720 باقی بمونه حتماً بیشتر از 700 مگابایت خواهد شد.
شاد و موفق باشید.

bamshad

Well-Known Member
سلام
ممنون
اگه میشه اون plug in رو اسم و یا خودش رو قرار بدید
من ورژن Nero 7.0.1.4 Beta رو دارم که الان نسخه 7.2.3.2b هم اومده ولی من فکر نکنم دیکد بکنه ، البته ضرری نداره دانلودش میکنم
ریزولوشن 512 384x می خوام بزارم فکر کنم کمتر از 700 بشه
ممنون از راهنماییت

cs_mohsen

Member
سلام
ممنون
اگه میشه اون plug in رو اسم و یا خودش رو قرار بدید
من ورژن Nero 7.0.1.4 Beta رو دارم که الان نسخه 7.2.3.2b هم اومده ولی من فکر نکنم دیکد بکنه ، البته ضرری نداره دانلودش میکنم
ریزولوشن 512 384x می خوام بزارم فکر کنم کمتر از 700 بشه
ممنون از راهنماییت

بامشاد جان برای اینی که شما میگی با این شرایط شما باید با توجه به فرمت تصویری میزان quitily و ... رو تنظیم کنی تا به چیزی که می خوای برسی باهر برنامه ای

تبدیل کلیه فایل ویدئویی به یکدیگر (DivX, XviD ) رو هم سا÷ورت میکنه

با این برنامه میتوان تقریبا کلیه فایل های ویدئویی را به یکدیگر تبدیل کرد.

این هم توضیحات برنامه :

McFunSoft® Video Convert Master™ can convert and split : AVI, MPEG, MPEG 1, MPEG 2, MPEG 4, VCD, DVD, SVCD, RMVB, RM, WMV and any most used video formats . Besides, it supports DVD burning. Six attractive templates are provided for you in burning menu. It is a home video software to realize requirements of watching at home theater or storing in PC. It is compatible with DVD burning. It is easy-in-use, only in 4 steps to burn, convert or split movies.
We designed more Humanization and Rationalization in each interface to let you know what kind of format you are setting, and this also helps you to change the favorable parameters easily to receive the best quality.

اینم لینک برای دانلود برنامه به همراه سریال آن (ورسیون 6.5)
http://rapidshare.de/files/31913429/...ial_Number.rar

gon4431

Member
سلام دوست عزیز

ببین دوست عزیز اگه سیستمت خوب باشه یه راهی بلدم که می تونی به صورت سریع تبدیل کنی real time بدون

کارت فقط یه مقدار توضیحش زمان بره شاید به صورت عکس براتون گذاشتم

یه سری برنامه رو باید به صورت همزمان نصب کنی و بعد می تونی به صورت ساده حتی با ulead 0.9 بتونی تبدیل کنی
و از کیفیتش لذت ببری این کار ها حاصل زحمت زیاد برام بود تا یاد گرفتمشون

تلفن تماس 0172-2232587

امید یارمحمدی

راهش رو بهتون می گم

haisuda

New Member
سلام
می دانم که مطلب بی ربطی را می نویسم ولی خواهش می کنم که کمک کنید چون خیلی حیاتی است
من راجع به فرمت های مختلف ویدئویی مطلب می خواستم ولی هرچه در اینترنت گشتم پیدا نکردم و فقط تاپیک شما پیدا شد.
حال می خواستم اگر شما می توانید کمک کنید.خیلی ممنون می شوم.
انشاا.. که کمک می کنید.

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً
اگه منظورتون سیستم های مختلف تصویریه که بیا به پست 17 این تاپیک: http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=61506&page=2
ولی اگه منظورتون فرمت های فایل های تصویری کامپیوتریه که برنامه های مختلف، پسوندهای مختلفی رو اجرا می کنن، البته با همون سیستم ها. راجع به سوالتون بیشتر توضیح بدین.
یا علی

haisuda

New Member
سلام،
خیلی ممنون که جواب دادی

من منظورم این است که اولاً اصلاً فایل های ویدئویی چی هستند؟ چطوری ذخیره می شوند؟
دوم اینکه مثلاً فرمت mpg چیه؟ چند فریم در ثانیه ذخیره می کنه؟ فشرده سازی اون چطوریه؟ رزولیشن ویدئوش چقدره و ...
یعنی توضیح راجع به فرمت فایل های ویدئویی
ممنون

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً
دوست عزیز
اگه اون تاپیک رو خونده باشی متوجه می شی.
فایل های ویدئویی، از نمایش پشت سر هم چندین عکس تشکیل شده و قبلاً هم گفتم که فرمت این فایل به کاربردشون بستگی داره و سیستمشون که شامل اندازه و فریم و چیزهای دیگه است، همون سیستم های استاندارده.
اگه نتونستی به اون مطلب بری، برو به مبحث کلاس داغ Premiere & Liquid پست 17.
یا علی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا