تبدیل فایل mp3 به فایل صوتی کم حجم

chakad

New Member
با سلام خدمت اساتيد
من یه فایل mp3 دارم که زمانش حدود 2 ساعت هست و حجمش خیلی بالاست
کم حجم ترین فرمت صدایی که این فایل رو می تونم به اون تبدیل کنم چیه ()؟
و اینکه لطفا اگر نرم افزاری هم برای تبدلیش می شناسید معرفی کنید
خیلی ممنون و متشکر

alireza-metal

Active Member
wma خوبه --- هم حجمش پایین میاد و هم کیفیتش خوبه --- در ضمن میتونی با jet audio اینکارو به راحتی انجام بدی

PC man

Active Member
پیشنهاد می کنم از برنامه های MP3 resizer و one click audio converter
برای کاهش حجمشون استفاده کنی.البته فرمتهای ram و ra کمترین حجم ها رو دارن

iman_ebru

Active Member
ایشون فرمت خواستند نه نرم افزار.

جت آیدو درسته که سریعتر از بقیه برنامه ها تبدیل میکنه و همیشه در دسترس هست اما برای کارای حرفه ای و جاهایی که نیاز به حجم کم هست اصلا خوب نیست.

برنامه های زیادی برای این کار هستند که چون در این باره سوال نشده منم پاسخی نمیدم.

اما همینطور که صمد هم گفت فرمت ram , ra کم ترین حجم رو در بین فایل های صوتی دارند.

chakad

New Member
مرسي از كمكتون
با چه نرم افزاري مي تونم فايلم رو به ram تبديل كنم؟
باز هم ممنون

amirhomayoun

Active Member
احتمالا حجم 120 دقیقه mp3 شما حدود 120 مگ است. با تبدیل به فرمت mp3pro (به کمک نسخه plus جت آدیو یا هر نرم افزار دیگه ای (فکر کنم حتی نرو هم بتونه)) حجم بدون تغییر کیفیت نصف میشه . یعنی 60 مگ . اگه کیفیت براتون مهم نیست با تبدیل mp3 128kb به mp3 16kb حجم به 1/8 یعنی 15 مگ تقلیل پیدا میکنه . به کمک فرمتهای دیگه ای مثل wma هم میتونید تقریبا همین حجم رو با کیفیت (شاید) کمی بالاتر داشته باشید. بنا بر تجربه های شخصی خود من باید با توجه به نوع فایل اقدام کنید. اگر فایل شامل فقط صداست (منظورم مثلا یه سخنرانیه ) بدون ملاحظه بکنیدش 16kb اگه موسیقیه کمی محتاط تر باشید . اگر rm بکنیدشون هم حجم کم میشه (الان دقیقا نمیتونم بگم چقدر!) ولی کیفیت هم بد افت پیدا میکنه .

bijan_zorro

Member
Wma

من زياد با اين فرمتا ور رفتم.
بهترينش اگه مي‌خواي حجم خيلي كم كني همون WMA هستش.
ogg هم فرمت خيلي خوبيه اما كمترين بيت ريتش 45k كه حجم رو زياد كم نميكنه
RAM خيلي كيفيتو مياره پايين.
AAC هم بد نيس.
من WMA رو پيشنهاد مي كنم.

arazzz

New Member
تجربه يك دوست!

من يك هفته وقت صرف كرم و با بهترين سيستم اسپيكر و نرم افزار بي رقيب KM Player روي فرمتهاي صوتي آزمايش كردم.
به دليل اين يك هفته طول كشيد كه اين كارو با تقريبا 20 كانورتور پر كاربرد انجام دادم.
اكثر كانورتور ها بعد از ريكودينگ به فرمتي ديگر حتي با حجم مشابه فرمت اصلي از كيفيت مي كاهند.
بهترين نرم افزاري كه واقعا كاهش كيفت محسوسي نداشت Xilisoft HD Video Converter بود.
در ضمن بهترين فرمت AAc بود به معني روش((كد گذاري پيشرفته)).
نميدونم چرا تو ايران اين فرمت رو خيلي كم ميشناسن تا حدي كه به موزيك ميگن mp3!چرا اكثر پليرها/راديو پخش اتومبيل و حتي گوشيهاي ارزان و ساده هم اين فرمت را پخش ميكنند.
وقتي فرمت mp3 رو بدون تغيير فرمت كم حجم تر ميكني بيشتر صداي زير از آهنگت حذف ميشه ويه صداي (قيلوليو) مانندي ظاهر ميشه كه اين موضوع در فيلم هاي DVIX كه از همين كدينگ است مشاهده ميشود.
ولي با فرمت AAC با حجم 75% كوچكترين افت كيفيتي اتفاق نمي افتد/با 50% حجم نيز افت كيفيت كمي خواهد داشت طوري كه با هدفون يا بلنگوي گوشي محسوس نيست وفقط با اسپيكر اكتيو كامپيوتر معلوم است.
فرمت WMA/M4A/WAW/RA/RAM همگي به نصف حجم بدون نويز خاص تبديل ميشود ولي بايد بيخيال صداي زيرمعمولي و بم اكتيو شويد!
بهترين فرمت AAC و بهترين نرم افزار Xilisoft HD Video Converter است.
ولي اگر فقط به دنبال حجم بسيار پايين يعني فوق العاده پايين هستيد بايد به سراغ AMR wide band يا همان فرمت گمنام ولي جادويي AWB برويد.
:idea:

آخرین ویرایش:

banoo4921

New Member
پیشنهاد می کنم از برنامه های MP3 resizer و one click audio converter
برای کاهش حجمشون استفاده کنی.البته فرمتهای ram و ra کمترین حجم ها رو دارن

bijan_zorro

Member
من زياد با اين فرمتا ور رفتم.
بهترينش اگه مي‌خواي حجم خيلي كم كني همون WMA هستش.
ogg هم فرمت خيلي خوبيه اما كمترين بيت ريتش 45k كه حجم رو زياد كم نميكنه
RAM خيلي كيفيتو مياره پايين.
AAC هم بد نيس.
من WMA رو پيشنهاد مي كنم.

دمم گرم ۸ سال پیش چه جوابی دادم. با اینکه ogg و aac فرمتای گمنامی بودن بازم بهشون اشاره کرده بودم. برید عبرت بگیرید ای کسای که بعد ۸ سال تاپیکو آوردید بالا ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Mehran coyote

Well-Known Member
دمم گرم ۸ سال پیش چه جوابی دادم. با اینکه ogg و aac فرمتای گمنامی بودن بازم بهشون اشاره کرده بودم. برید عبرت بگیرید ای کسای که بعد ۸ سال تاپیکو آوردید بالا ;)

یعنی چی؟
ذوق کردی الان دو تا فرمت بلد بودی؟ :green:همچین گفتی 8 سال پیش که انگار 15سال پیش بوده:green:

bijan_zorro

Member
یعنی چی؟
ذوق کردی الان دو تا فرمت بلد بودی؟ :green:همچین گفتی 8 سال پیش که انگار 15سال پیش بوده:green:

والا من تو گوشیم این شکلک green رو نمیبینم اما از نحوه برخوردتو رنگ شکلکایی که قبلا دیدم حدس میزنم اون یارو حالت تهوعه باشه، خوشا به سعادت شما که ۱۵ سال پیش این فرمتارو بلد بودی.

من فقط میخواستم غیر مستقیم اشاره کنم که لزومی به بالا آوردن این تاپیک بعد از ۸ سال نبود اونم وقتی که حرف تازه ای برای زدن نیست، مثل این میمونه که میتُ از تو گروش در بیاری. یخورده هم خودستایی کردم این وسط.

:green:

Mehran coyote

Well-Known Member
والا من تو گوشیم این شکلک green رو نمیبینم اما از نحوه برخوردتو رنگ شکلکایی که قبلا دیدم حدس میزنم اون یارو حالت تهوعه باشه، خوشا به سعادت شما که ۱۵ سال پیش این فرمتارو بلد بودی.

من فقط میخواستم غیر مستقیم اشاره کنم که لزومی به بالا آوردن این تاپیک بعد از ۸ سال نبود اونم وقتی که حرف تازه ای برای زدن نیست، مثل این میمونه که میتُ از تو گروش در بیاری. یخورده هم خودستایی کردم این وسط.

:green:

نه عزیزم شکلکی که زدم شکلک خنده بود همینی که خودت زدی
چه به خودت گرفتی ببین یه شکلک اشتباهی متوجه شدن یا طرز اشتباه خوندن یه متن چه فکرا به مخ ادم خطور میده

بابا خوش باش
امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا