تبدیل عکس سیاه سفید به رنگی با فوتوشاپ

وضعیت
موضوع بسته شده است.

FashisT

Active Member
واقعا چیزهای خوبی در آوردی مصی ..
بابک سعی کن فارسی بنویسی ...وگرنه:دی
فعلا

roozedidar

New Member
سلام دوستان
اميدوترم همگي خوب باشيد. عزيزان باورم نميشه كه من نشستم 3 صفحه رو خوندم و آخر بي نتيجه...
نميدونم چرا بعد همه ما معترضيم كه چرا ايران ما عقب افتاده ايم.
عزيزان اگه كاري بلديد و دوست داريد با ديگران اون كار رو شراكت كنيد دليلي براي اين همه كري خوندن نيست. فكر ميكنم اگر كارتون رو انجام بديد خيلي بهتر باشه و هيچگاه توجه به صحبت هاي كسانيكه مغزشون تهي و دهن هاشون پر از حرف هاي ناراحت و ناميد كنندست نديد.
ما همه ايراني هستيم دست همو بگيريد و سعي كنيد رشد كنيد.
حتي از يك گداي گوشه خيابان ميشه ياد گرفت و من به شخص اين امر رو تجربه كردم و افتخار ميكنم.
منو ببخشيد كه از اين طرف دنيا اين همه وقت شما رو گرفتم ولي باور كنيد راز پيشرفت در صميمي بودن و دوستي و با موج مثبت با يكديگر رو به رو شدن است.
هميشه با سخنان شايسته همديگر رو تشويق كنيد حتي اگر چيزي رو ميدونستيد... :d

roozedidar

New Member
بازم سلام به عزيزاني كه در اين سايت هستند...
لطف كرده بوديد و اين چند خط رو در جواب من فرستاده بوديد:

جناب روز دیدار ...بیخیال
این همه آموزش رنگی کردن عکس توی این سایت ریخته حالا شما محتاج همین یکی بودی؟

رضا هم حالا نیاد یه چند روز دیگه میاد.فرار نمی کنه نگران نباش
منم تا فردا شب آموزش کامل روتوش عکس(رنگی کردن+درست کردن قسمت های چروک و تا خورده+...)رو میذارم تا شما هم به نتیجه برسی.چون من اعصابم بهم می ریزه کسی بیاد گیر الکی بده
شرمنده ها
رضا جان منتظر آموزش شما هم هستیم

اون عزيزي كه لطف كرده و اين جواب رو براي من فرستاده بايد يه چند تا مطلب كوچك رو بدونه:
اول اينكه بنده حقير وب مستر چند تا سايت هستم البته تاكيد مي كنم مطلب مهمي نيست اما كسي كه براي بنده جوابيه فرشتاده حالا چه ايشون وب مستر اين سايت هستند چه هر دوست عزيز ديگه اي بدونند كه بنده نيازي به آموزش يا چيز ديگه اي ندارم. اگرم نيازي باشه از بي نياز طلب ميكنم نه كسي كه خودش نيازمند هست :wink: بعدم زيز من گير الكي ندادم اگه شما فقط چند لحظه روي حرف هاي من فكر ميكردي گيري نيست بلكه به يه سري از دوستان خواستم دوستانه مطلبي رو بگم. عزيز وقتي ما از اين طرف دنيا به سايت هاي شما سر مي زنيم توقع بيشتري از شما كه هموطن ما هستي داريم. با كمي ملايمت صحبت كردن ضرر كه نمي كنيد هيچ ميتونيد دوستان زيادي در سراسر دنيا براي خود بسازيد كه هر كدوم از اونا ميتونن سرنوشت شما رو تغيير بدهند. در آخر معذرت ميخوام از اين همه پر حرفي و ممنون براي زحمت شما و گذاشتن آموزش ها و ساير زحماتتون. ممكنه اين سوء تفاهم آغاز يه دوستي باشه اميدوارم... :D

FashisT

Active Member
دوستان سعی کنید از حاشیه ها دوری کنید اگه دوباره پست هاتون گله کردن از هم دیگه باشه مجبورم به خاطر دوری از موضوع تاپیک رو ببندم.../
1.gif

فعلا
35.gif

mostafa_az

Well-Known Member
حالا بيا طرحتو با هزار بدبختي بزار
بعد بگن ميخواي نظر خواهي كني
عزيز من منم ثل بقيه روتوش و رنگي كردن عكس رو از همين سايت ياد گرفتم . لزومي نداره دوباره آموزشش بدن يا بدن . فقط قصد من از اين عكسها اين بود كه بگم با كمي دقت و استفاده صحيح از ابزارها ميتونن اين كار رو انجام بدن .

در ضمن . ورودتون رو به سايت تبريك ميگم .
گرچه عرايض شما مثبت بوده ولي سعي كنيد در اولين پستهاي خودتون از حاشيه سازي دوري كنين تا بعدا كدورتي پيش نياد .

مخلصيم
مصطفي

Mandana

Active Member
رنگ پوست دست بریتنی خیلی قشنگ در آورده شده.ولی بقیه صورتهاشون خیلی مات و بی رنگه.نیست؟لباسها رو بکگراند ها رو ولی خیلی تمیز و قشنگ در اوردی.چرا هر سهتاشون موهاشون حناییه؟صورت خاتنوم پتروسیان(اگه اشتباه نگفته باشم)خیلی محشر در اومده.باز هم ازین کارا بکن

Ghamnevis

Well-Known Member
سلام..

ميبخشيد دوستان !
ولي من فكر ميكنم اين دوست عزيز (روز ديدار) درست ميگن !
من هم مرتب به اين تاپيك سر ميزنم ! اگر بناست آموزشي باشه كه بسم الله ! اگر نه ديگه اين همه بحث بي مورد براي چيه ؟
اگر نظرسنجي براي كارهاي ماست كه خوب اصلا جاش توي اين تاپيك نيست و بايد در تاپيك جدا و در انجمن مرتبط مطرح بشه...

راستي ! من خودم به شخصه نزديك 30 مقاله مختلف در مورد رنگي كردن عكس هاي سياه و سفيد و ترميم عكس هاي قديمي خودنوم كه از هركدوم نكته يا نكات جديد ياد گرفتم...

به همين علت هم بود كه مدام به اين تاپيك سر ميزدم بلكه نكته جديد ديگه اي ياد بگيرم يا تكنيكي كه تا الآن نميدونستم !

به هر حال فكر ميكنم مقصر خود ماييم !

مصطفي جان رنگي كردنهات خوب بود ولي زنگها يكم تند انتخاب شده اند...
رنگ لبها را يكم تعديل كن .. رنگ پوست ها هم كمي غير طبيعي هستش (عين اينا كه جن ديدند :d !) . يك چيز ديگه ! فكر ميكنم عاشق رنگ موي صورتي هستي :d !

سايان

babakslt

Member
سلام.
راستش من هم موافقم که یکم تاپیک کج زد ولی نه اینقدر...
دوست جدید ما "روز دیدار" برخورد خوبی نداشتی.. راستش من معمولا ناراحت نمی شم اگر تو تاپیکی چیزی گفته بشه.... ولی در عمق حرفهای شما چیزی بود که قدری منو رنجوند...
که خاب حالا آخر آموزش عرض می کنم...
مصطفی.. بی سواد.. عرض کردید نه فرمودید :دی(حال کردی....)

خاب اکثر بچه ها که اینجا هستن خودشون استادن نیاز نیسن من زیاد حرف بزنم.... و اینم بگم من خودم رنگی کردن رو همینجا یاد گرفتم.... ولی نکاتی هست که وقتی می خایم عکسی رو رنگی کنیم باید بهش دقت کنیم که البته مصطفی(که فکر کنم عکس ها رو گذاشته بود) رعایت نکرده بود.
ببینید شما باید اول خوب ببینید.. خوب... یعنی باید بدونید رنگ پوست چه جوریه.. یا چشم وقتی لنز داره .. یا لب.. یا مو.. هیچوقت نمی آن لنز سبز رو با موی شرابی استفاده کنن.. ببینین اصلا به هم نمی آن یه طورایی خیلی جیغه...
و باید تصمیم بگیرین.. نه خیلی دقیق که خالا اینجا اینطوری اونجا اونطوری.. ولی سعی کنین تو ذهنتون عکی رو رنگی تصور کنین ببینین چه رنگهایی بیشتر بهش می آد. فقط رنگ کردن که فقط استفاده از نرم افزاره کاری نداره. همه می تونن..
بعد از اینکار حالا باید از نرم افزار استفاده کنین من یه روشی رو که قبلا هم تو یه تاپیک گفته شده بود رو میگم که به نظرم بهترینه...
مثلا میخوایم این عکس رو رنگی کنیم...
http://babakslt.persiangig.com/other/1.gif
(ببخشید اینقدر زشتا.. اگه کسی گفت کیه.. جایزه هم داره...:دی)

خب اول خوب به عکس نیگاه کنین چون این مهم ترین قسمته... خوب نیگاه کن... خوب نیگاه کن.
خب حالا چشمت رو ببیند سعی کن عکس رو رنگی تصور کنی(اگه نبندی نمی شه ها:دی این یه سبک خاصه احتمالاً:دی)
مثلا رنگ پوس باید عادی باشه و یکم ته ریش هم داره صاحب عکی پس باید یکم از رنگی که برای مو در نظر می گیریم برای صورت هم مجددا اضافه کنیم... دست هم که عادیه.. می مونه اون لباس روشن.. چه رنگی؟... اااااااامممممممم فکر کنم یه رنگ ساده روسن(بین سیاه و سفید بدونه هیچ رنگ دیگه ای) یا یه آبی روشن بد نباشه... نه؟
چشم هم قهوا ای بد نیست ولی باید وسطش(مردمک چشم) تیره بشه حسابی...
مو هم قهوا ای یوخته.. چون فرم موهاش معاومه که بور یا روشن نمی تونه باشه.... لباس تیره هم سرمه ای می کنیم اصلا.. هب شروع کنیم..

حالا باید قسمت های مورد نظرمون رو انتخاب کنیم که با Polygonal Lasso Tool به راحتی می شه اینکار رو انجام داد... ولی باید توجه کنیم که گوشه های نباید تیز باشه و مرز داشته باشه پس با Select>Modify>Smoothنرمش میکنیم.. مثلا 10 پیکسل. و بعد با Select>feather یا بازدن Ctrl+Alt+D و مثلا 3-4 پیکسل مرزش رو هم نرم می کنیم...
حالا میریم تو Image>Adjustments و با استفاده از Color Balance و Variations رنگ مورد نظرمون رو بدست می آریم.. اگه خواستیم تغییر جزئی ایجاد کنیم از همون Image>Adjustments می تونیم بریم تو Replace color یا Selective Color یا Hue و زنگ مورد نظرمون رو بدست بیاریم...
این مرحله واقعا آسونه والبته تمام نمود کار.. آسونه چون باید اینقدر فقط ور بری تا رنگ دلخواه رو پیدا کنی و خب تمام نمود کار که دیگه معلومه.. ولی تاکید میکنم یادمون نره که لبه ها و مرز رو نرم کنیم.. حتی برای لب و چشم هم اینکار رو بکنین البته کمتر چون حتی اگه عکس مثلا عکس کسی باشه که خط لب داره بازم یهو قطع نمی شه یه چند پیکسل Feather کنین بد نیست.. خب این شد واسه من....
http://babakslt.persiangig.com/other/3.gif
اینم عکس اولیه که سیاه سفید کرده بودمش...:دی
http://babakslt.persiangig.com/other/2.gif

خب دیدن چه راحت بود. البته من یه عکسی گذاشتم که نیاز زیادی به رنگی شدن نداشت که بتونم سریع توضیح بدم. ولی لگه عکسی رو می خواین رنگی کنین مثلا مثل بریتنی اسپیرز که مصی گذاشته بود باید به نوع آرایش هم توجه کنین.. اینو ببینین متوجه منظورم میشین...
http://babakslt.persiangig.com/other/4.gif
خب من همین.. چون قسمت فنی کار ساده بود زیاد چیزی نگفتم...

حالا اون چیزه....
ببین عزیز من "روز دیدار" شما هم یکم تو پست های اولت بهتر برخورد کنی ضرر نمی بینی...
اگه از اون ور دنیایی. خب بچه های زیادی الان اینجا هستش که ایران نیستن... دلیل نمی شه که شما دوبار تاکید کنی رو این موضوع.
بعدش اون حس بد هم این بود که یه لحظه با خودم گفتم:نیاز نیست شما یا هر کی دیگه که اونور آبه "سرنوشت ما رو عوض" کنی. نه این ماییم که می تونیم کاری کنیم که سرنوشت شما عوض شه. بعد هم بیشتر عصبانی شدم یه شوخی ام کردم. گفتم: اگه می خوای ما تروریست ها به شما که از تروریست کده فرار کردی کاری نداشته باشیم... آسه برو آسه بیا...هاست هاست هم نکن داداش ما خودمون هاستینگ داریم تو خونمون:دی(تاکید می کنم.. اینها فکری بود که یه لحظه تو ذهنم گدشت و هیچکس اینا رو نمیدونه . نمی تونه بدونه.. فقط خواستم بگم که درک کنی چرا یکم رنجیدم.. من این حرف ها رو الان به شما نمیزنم... چون می دونم بخاطر عصبانیت اینا به ذهنم اومد.. والان میگم.. چشم دوست من ولی شما هم یکم بیشتر رعایت کنید.. همونی که مصطفی گفت...)
دوست دارم بیشتر با شما آشنا شم.. و امیدوارم از فکر هایی که یه لحظه گذشت ناراحت نشی.. کی می دونه الان شما داری چی فکر می کنی.. تورو خدا متوجه منظورم باش. و بد نگیر موضوع رو...

خب بسه..
سایان یعنی چی از 16 اردی بهشت.. راحت می شیم..
کجا...
واسا بینم تازه کارت داریم..
بیشتر توضیح بده.. از وب یا از مجید آن لاین یا از زندگی.....
واسا بابا..... سایان جووووووووووووونم.. ساااایااااااااااااان.....
بچه ها نذارین بره :cry
فعلا....

آخرین ویرایش:

babakslt

Member
maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
يعني اينقدر زشتم...
اينقدر تابلو که منم...
بابا آي کيو./....
:دي

roozedidar

New Member
babakslt گفت:
سلام.
راستش من هم موافقم که یکم تاپیک کج زد ولی نه اینقدر...
دوست جدید ما "روز دیدار" برخورد خوبی نداشتی.. راستش من معمولا ناراحت نمی شم اگر تو تاپیکی چیزی گفته بشه.... ولی در عمق حرفهای شما چیزی بود که قدری منو رنجوند...
که خاب حالا آخر آموزش عرض می کنم...
مصطفی.. بی سواد.. عرض کردید نه فرمودید :دی(حال کردی....)

خاب اکثر بچه ها که اینجا هستن خودشون استادن نیاز نیسن من زیاد حرف بزنم.... و اینم بگم من خودم رنگی کردن رو همینجا یاد گرفتم.... ولی نکاتی هست که وقتی می خایم عکسی رو رنگی کنیم باید بهش دقت کنیم که البته مصطفی(که فکر کنم عکس ها رو گذاشته بود) رعایت نکرده بود.
ببینید شما باید اول خوب ببینید.. خوب... یعنی باید بدونید رنگ پوست چه جوریه.. یا چشم وقتی لنز داره .. یا لب.. یا مو.. هیچوقت نمی آن لنز سبز رو با موی شرابی استفاده کنن.. ببینین اصلا به هم نمی آن یه طورایی خیلی جیغه...
و باید تصمیم بگیرین.. نه خیلی دقیق که خالا اینجا اینطوری اونجا اونطوری.. ولی سعی کنین تو ذهنتون عکی رو رنگی تصور کنین ببینین چه رنگهایی بیشتر بهش می آد. فقط رنگ کردن که فقط استفاده از نرم افزاره کاری نداره. همه می تونن..
بعد از اینکار حالا باید از نرم افزار استفاده کنین من یه روشی رو که قبلا هم تو یه تاپیک گفته شده بود رو میگم که به نظرم بهترینه...
مثلا میخوایم این عکس رو رنگی کنیم...
http://babakslt.persiangig.com/other/1.gif
(ببخشید اینقدر زشتا.. اگه کسی گفت کیه.. جایزه هم داره...:دی)

خب اول خوب به عکس نیگاه کنین چون این مهم ترین قسمته... خوب نیگاه کن... خوب نیگاه کن.
خب حالا چشمت رو ببیند سعی کن عکس رو رنگی تصور کنی(اگه نبندی نمی شه ها:دی این یه سبک خاصه احتمالاً:دی)
مثلا رنگ پوس باید عادی باشه و یکم ته ریش هم داره صاحب عکی پس باید یکم از رنگی که برای مو در نظر می گیریم برای صورت هم مجددا اضافه کنیم... دست هم که عادیه.. می مونه اون لباس روشن.. چه رنگی؟... اااااااامممممممم فکر کنم یه رنگ ساده روسن(بین سیاه و سفید بدونه هیچ رنگ دیگه ای) یا یه آبی روشن بد نباشه... نه؟
چشم هم قهوا ای بد نیست ولی باید وسطش(مردمک چشم) تیره بشه حسابی...
مو هم قهوا ای یوخته.. چون فرم موهاش معاومه که بور یا روشن نمی تونه باشه.... لباس تیره هم سرمه ای می کنیم اصلا.. هب شروع کنیم..

حالا باید قسمت های مورد نظرمون رو انتخاب کنیم که با Polygonal Lasso Tool به راحتی می شه اینکار رو انجام داد... ولی باید توجه کنیم که گوشه های نباید تیز باشه و مرز داشته باشه پس با Select>Modify>Smoothنرمش میکنیم.. مثلا 10 پیکسل. و بعد با Select>feather یا بازدن Ctrl+Alt+D و مثلا 3-4 پیکسل مرزش رو هم نرم می کنیم...
حالا میریم تو Image>Adjustments و با استفاده از Color Balance و Variations رنگ مورد نظرمون رو بدست می آریم.. اگه خواستیم تغییر جزئی ایجاد کنیم از همون Image>Adjustments می تونیم بریم تو Replace color یا Selective Color یا Hue و زنگ مورد نظرمون رو بدست بیاریم...
این مرحله واقعا آسونه والبته تمام نمود کار.. آسونه چون باید اینقدر فقط ور بری تا رنگ دلخواه رو پیدا کنی و خب تمام نمود کار که دیگه معلومه.. ولی تاکید میکنم یادمون نره که لبه ها و مرز رو نرم کنیم.. حتی برای لب و چشم هم اینکار رو بکنین البته کمتر چون حتی اگه عکس مثلا عکس کسی باشه که خط لب داره بازم یهو قطع نمی شه یه چند پیکسل Feather کنین بد نیست.. خب این شد واسه من....
http://babakslt.persiangig.com/other/3.gif
اینم عکس اولیه که سیاه سفید کرده بودمش...:دی
http://babakslt.persiangig.com/other/2.gif

خب دیدن چه راحت بود. البته من یه عکسی گذاشتم که نیاز زیادی به رنگی شدن نداشت که بتونم سریع توضیح بدم. ولی لگه عکسی رو می خواین رنگی کنین مثلا مثل بریتنی اسپیرز که مصی گذاشته بود باید به نوع آرایش هم توجه کنین.. اینو ببینین متوجه منظورم میشین...
http://babakslt.persiangig.com/other/4.gif
خب من همین.. چون قسمت فنی کار ساده بود زیاد چیزی نگفتم...

حالا اون چیزه....
ببین عزیز من "روز دیدار" شما هم یکم تو پست های اولت بهتر برخورد کنی ضرر نمی بینی...
اگه از اون ور دنیایی. خب بچه های زیادی الان اینجا هستش که ایران نیستن... دلیل نمی شه که شما دوبار تاکید کنی رو این موضوع.
بعدش اون حس بد هم این بود که یه لحظه با خودم گفتم:نیاز نیست شما یا هر کی دیگه که اونور آبه "سرنوشت ما رو عوض" کنی. نه این ماییم که می تونیم کاری کنیم که سرنوشت شما عوض شه. بعد هم بیشتر عصبانی شدم یه شوخی ام کردم. گفتم: اگه می خوای ما تروریست ها به شما که از تروریست کده فرار کردی کاری نداشته باشیم... آسه برو آسه بیا...هاست هاست هم نکن داداش ما خودمون هاستینگ داریم تو خونمون:دی(تاکید می کنم.. اینها فکری بود که یه لحظه تو ذهنم گدشت و هیچکس اینا رو نمیدونه . نمی تونه بدونه.. فقط خواستم بگم که درک کنی چرا یکم رنجیدم.. من این حرف ها رو الان به شما نمیزنم... چون می دونم بخاطر عصبانیت اینا به ذهنم اومد.. والان میگم.. چشم دوست من ولی شما هم یکم بیشتر رعایت کنید.. همونی که مصطفی گفت...)
دوست دارم بیشتر با شما آشنا شم.. و امیدوارم از فکر هایی که یه لحظه گذشت ناراحت نشی.. کی می دونه الان شما داری چی فکر می کنی.. تورو خدا متوجه منظورم باش. و بد نگیر موضوع رو...

خب بسه..
سایان یعنی چی از 16 اردی بهشت.. راحت می شیم..
کجا...
واسا بینم تازه کارت داریم..
بیشتر توضیح بده.. از وب یا از مجید آن لاین یا از زندگی.....
واسا بابا..... سایان جووووووووووووونم.. ساااایااااااااااااان.....
بچه ها نذارین بره :cry
فعلا....

سلام دوست عزيز

از بابت آموزش ممنونو بايد بگم من كارت رو مي پسندم اساسي اما مثل اينكه اين تاپيك نمي خواد از كجي در بياد. گر چه از اولم كخ بود متاسفانه:wink: خب حالا جواب شما. من اگه 2 بار اشاره كردم از خارج از كشورم به اين خاطر بود كه بگم ما كه اينجا هستيم بيشتر از اين از شما توقع داريم. اگه از اينورا گذرت افتاد درك ميكني چي ميگم حالا چه تروريست باشي چه نباشي اونش به خودت مربوطه عزيز. و اما وقتی حس بدت رو خوندم منم مثل خودت احساساتی شدم و تو دلم گفتم کسی نمی خواد سرنوشت تو رو عوض کُنه تروريست، کسی هم نمی تونه سرنوشت ما رو عوض کُنه الا همون اوستا کريم. فقط بدون بعضی وقتها يه دوستی ميتونه برای آدم بيشتر از اون چه که فکر ميکنی مفيد واقع بشه. من به شخصه اين مسأله رو تجربه کردم و سراسرِ اين دنيا دوستانی پيدا کردم که هميشه به من لطف داشتن و همين دوستان هميشه به رشد من کمک کردن و بالعكس. بعدم تو دلم گفتم هنوز زوده بخوای تو خونتون هاست بزنی :lol: چون از حرف زدنت معلوم خيلی بچه هستی. انشاا... بزرگ شدی شايد جاروکشِ يکی از همين هاست فروشي هاي ايران که resaler اندر resaler هستن بشي اونم شايد...
بعدم به خودم گفتم کاش بعضی ها اول طرف صحبت شون رو ميشناختن بعد شروع ميکردن باش کل انداختن شايد اگه ميشناختن اينجوري صحبت نمي كردن چه برسه کل بندازن. اما خوب اينا حرف دل و من نميخوام شما رو با اين حرفها از خودم برنجونم، بابک انشا... که سعی ميکنيم دوستانِ خوبی برای هم باشيم و اين فكرا رو هم كه به مغزمون لحظه اي خطور كرد و كسي از اونا با خبر نشد رو هم فراموش کنيم البته از بابتِ کپی رايت روش پاسخگويي شرمنده ولی فکر ميکنم بعضی وقتها اگه بچشي چه حالی داره بد نيست :twisted: خوشحال ميشم اگه تاپيك رو از اين كج تر نكني :wink: از بقيه دوستانم صميمانه معذرت ميخوام که وقتشون گرفته شد. البته ابتداي جوابيه بابك رو که خوندم ميخواستم به طورِ خصوصی جواب ايشون رو بدم ولی وقتی ديدم در آخرِ آموزشش اشاره کرده مناسب ديدم همينجا پاسخ داده بشه. خوش باشيد حالا هر جا که هستيد تو تروريست خونه يا بيرونش مثل ما فراری...

FashisT

Active Member
نه خبر.....
25.gif

شرمنده ولی مجبورم بحث رو همینجا ببندم چون صحبت و بحث های شخصی تموم بشو نیست .../
فعلا
35.gif

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا