تبدیل آنلاین ویدیو مانند youtube

1p30

Member
سلام دوستان طی طرحی که حدود یک سال تیم ما روش کار کرده و در رابطه با تبدیل انواع فرمت های ویدیو به صورت آنلاین توسط سرور (جا داره تشکر کنم از زحمات آقای جلال حسینی برای مدیریت سرور )
شاید بگید چیز جدیدی نیست بله چیز جدیدی نیست، همون ffmpeg هست که به کمک اون شما می تونید فیلم رو تبدیل کنید به
flv و به صورت آنلاین نمایش بدید مثل سایت youtube و از این قبیل سایت ها
فقط این روش موجود هزینه زیادی می بره و تقریبا میشه گفت انحصاری هست و بعضی از دیتا سنتر ها چنین خدماتی رو ارائه میدن با گرفتن هزینه هایی بالا به دلیل پشتیبانی خواصی که نیاز داره ، البته چنتا کمپانی هم هستن که به صورت اکانت هاستینگ ارائه میدن که معمولا به صرفه نیست و با توجه تحریم بودن ایران به صرفه نیست .

از مشکلات نصب این نرم افزار بگزریم می رسیم به سر مشکلات برنامه نویسی
شما هم در ویندوز می تونید چنین کاری بکنید هم در لینوکس فقط برای هرکدوم نسخه خودش رو باید نصب کنید حالا فرض کنید نصب کردیم باید با کامنت ها ffmpeg آشنا بشید و نصب codex ها اون

و از نظر امنیتی هم دچار مشکل میشید همینطوری که ما دچار مشکل شدیم چون این فیلم باید تو شل سیستم عامل اجرا بشه که خیلی راحت میشه با گزاشتن کد مخرب در داخل فیلم سرور رو هک کنه که این خودش بحث مفصلی داره که جاش اینجا نیست
که مشکل رو با مجزا کردن سرور اصلی سایت از سرور تبدیل فایل می تونید حل کنید که خودش میشه هزینه دو برابر

و راحل ما و مزایا اون
ما اومدیم یک سرور راه اندازی کردیم فقط برای تبدیل فیلم به این صورت که شما دیگه نیاز نیست رو سرور خدتون نصب کنید نرم افزار هارو فقط با یک خط کد یک درخواست می فرستید و مشخصات فایل و یوزر و پسورد اکانت که از ما گرفتید رو می زنید و فیلم تبدیل شده به شما تحویل داده میشه
مزایا
1.فقط با یک خط کد فیلم تبدیل می شود (با تنظیمات دلخواه شما)
2. یک دهم شدن هزینه ها و در مقابل افزایش کیفیت کار (به عنوان مثال سرعت بیشتر در تبدیل و تبدیل همزمان چند فایل )
3.نیاز نداشتن به انجام تنظیمات خواص و یا تغییر در سورس برنامه شما و بدون محدودیت در نوع زبان برنامه نویسی و یا پلتفرم
4. بدون نیاز به دادن دسترسی شل و یا خاموش کردن فایر وال و ...
5.داشتن یوزر و پسورد اختصاصی و ای پی اختصاصی برای تبدیل فایل
....

این متد مثل این می مونه که دیتا بیس سایت شما یکجایی دیگه باشه و شما بجایی localhost یک ادرس دیتا بیس اون سرور رو میدید
نمونه کدی که شما باهاش می تونید تبدیل کنید
PHP:
require 'omg-libs/function.omgconverter.php';
$data = omg_converter('http://ffmpeg-s1/?user=test&pass=12345&id=565&url=http://www.test.com/clock.avi');
echo $data['omg_converter']['flv']['link'];// link file tabdel shode
برای دریافت کد و انجام آزمایش می تونید تماس بگرید
که می بینید چه راحت فایل تبدیل میشه و برای شما لینک ارسال میشه و شما اون رو دریافت می کنید و داخل سایت خدتون می زارید
الان یک تعدادی سایت که خدمون طراحی کردیم دارن از این سیستم استفاده می کنم که من به مرور اسم هاشون رو می زارم
چون باید از مدیر سایت ها اجازه بگیرم
http://alaviboroujerdi.com/
بیش از 20gig فایل تبدیل شده و قابل مشاهده آنلاین
به عنوان مثال
http://alaviboroujerdi.com/show/362/

موفق باشید

آخرین ویرایش:

1p30

Member
دوستان هر سئوال دارن مطرح کنن هر چقدر هم کوچیک یا مسخره به نظرتون می یاد به پرسید موردی نداره

1p30

Member
گفتم یک مطلب در مورد نمایش آنلاین با فلش پیلیر و flv بنویسم که این سکوت دوستان شکسته بشه
همینطور که می دونید نمایش ویدیو از وقتی که youtube راه افتاد روز به روز داره افزایش پیدا می کنه تا روزی میشه که بیشتر سایت ها قسمت ویدیو داشته باشن از فیلم آموزشی گرفته تا سکانس ها تولید شده توسط کاربر ها و فیلم هایی مختلف

سیستم های پخش ویدیو کلیپ ها و فایل ها صوتی که امروزه در تمام سایت ها مورد استفاده قرار گرفته است ، پخش از طریق نرم افزار مدیا پلیر سیستم کاربر می باشد که متاسفانه دارای معایب و مشکلات عدیده ای می باشد که به گوشه ای از مشکلات به صورت مختصر اشاره می کنیم
1. کنترل نداشتن کاربر بر پخش فایل های صوتی و تصویری سایت
یکی از مسائل مورد علاقه کاربران کنترل داشتن آنها بر پخش می باشد . فایل های صوتی و تصویری در سیستم های کنونی از طریق نرم افزار های خواص ماننده مدیا پلیر پخش می شود که کاربر به هیچ عنوان کنترلی بر پخش فایل ندارد (کنترل های از قبیل متوقف کردن ، پخش مجدد ، جلو و عقب بردن فیلم ، دیدن بخش خواصی از فیلم ...) این کاربر پسند نبودن و استاتیک بودن در اکثر موارد موجب انصراف کاربر از دیدن ویدیو می شود .
2.محدودیت نرم افزاری
سیستم های فعلی جهت پخش نیاز به نصب نرم افزار های پخش کننده خاصی از قبیل مدیا پلیر ، ریل پلیر و یا کویک تایم دارد . و چنانچه کاربر بر روی رایانه خود نرم افزار مورد نظر را نداشته باشد قادر به مشاهده فایل نخواهد بود که این امر و نیاز به دانلود و نصب نرم افزار خواص در اکثر موارد موجب انصراف کاربران می شود ، حتی در بسیاری از موارد به علت استفاده کاربران از سیستم عامل های مختلف مانند یونیکس نصب نرم افزار ها تحت ویندوز روندی دشوار دارد.
3.عدم قابلیت پخش فایل های صوتی و تصویری برای کاربرانی که اینترنت مورد استفاده آنها اینترنت با سرعت پائین است

4.عدم قابلیت پخش هم زمان دو یا چند فایل
5.نداشتن قابلیت مدیریت بروی فایل ها توسط مدیر سایت و یا سرور
در سیستم ها کنونی قابلیت های مدریتی از قبیل اضافه کردن زیر نویس ، اضافه کردن تبلیغات ، ویرایش فایل ، جداسازی صدا از تصویر ؛ تغییر کیفیت پخش و... یا غییر ممکن است و یا انجام آن با محدودیت ها و دشواری های خاصی همراه است .
6.نیاز به دانلود فایل ها
در بسیاری از موارد در طراحی های موجود کاربر ابتدا باید مدت زمانی را صرف دانلود فایل نماید ، پس از صرف هزینه و وقت پس دانلود شدن فایل توسط نرم افزاری خواصی پخش شود که این مسئله نیز به هیچ عنوان کاربر پسند نیست و تجربه نشان داده است این روش نیز اکثرا مورد اقبال کاربران قرار نمی گیرد

طرح ارائه شده توسط گروه تحقیقاتی و برنامه سازی شرکت توصعه ارتباطات میکا، طرح ارائه خدمات پخش و ویرایش فایل های صوتی تصویری به صورت آنلاین درون خود سایت و بدون نیاز به نرم افزار اضافی و با فرمت های مورد نیاز مدیر سایت می باشد -که هم اکنون بصورت انحصاری در سایت های معتبری هم چون یوتویپ ارائه می شود- و ما از سال 87 اجرای آن را به صورت حرفه ای بر روی شماری از سایت های ایرانی و خارجی آغاز نموده ایم .طرح ارائه شده علاوه بر رفع مشکلات ذکر شده فوق دارای مزایای متنوع و متعددی است که شماری از مزایای آن بدین شرح می باشد
1. اعمال هر نوع مدیریت بر نحوه پخش

قابلیت های از قبیل تمام صفحه کردن فایل ها تصویری ، کنترل بر زمان پخش و سرعت آن و ... توسط کاربر

2.قابلیت انجام هر نوع ویرایش بر فایل ها از قبیل تغییر کیفیت پخش ، مدت زمان پخش ، ویرایش فایل و اضافه کردن زیر نویس

3.قابلیت تبدیل فایل به فرمت ها دلخواه

4. قابلیت نمایش در تمام سیستم عامل ها موجود بدون نیاز به هیچ گونه نرم افزار اضافی .

5. نمایش مقدار زمان پخش شده فایل و مقدار زمان باقی مانده.

6. قابلیت طراحی قالب و فرم "پخش کننده آنلاین" به سلیقه مدیر سایت

7.قابلیت اضافه کردن پلی لیست

بدین صورت که در انتهای هر فیلم لیستی از آیکون های فایل های دیگر قرار داده می شود و کاربر به راحتی و فقط با یک کلیک فایل صوتی و تصویری مورد نظر را بدون بارگزاری مجدد سایت اجرا می کند .

8. پشتیبانی از همه زبان های برنامه نویسی تحت وب .

این شیوه که منحصرا توسط گروه تحقیقاتی و برنامه سازی شرکت توسعه ارتباطات میکا ارائه شده است بدون محدودیت در نوع سیستم عامل سرور و یا اظافه کردن نرم افزاری به سرور و تنها با چند خط کد نویسی قابل ارائه بوده و سایت را از طراحی مجدد یا اعمال تغییرات اساسی بی نیاز کرده است .

9.تضمین امنیت فایل های آپلود شده در این سیستم.

10.کاربر پسند بودن.

11.قابلیت پخش فایل در سایر سایت ها و وبلاگ ها.

12.کاهش حجم فایل بدون کاهش کیفیت.

13.قرارگیری فایل های موجود در لیست موتور های جستجوی جهانی.

14.نمایش درصد بارگزاری فایل با کمترین خطا.

15.قابلیت ادامه پخش در صورت قطع و وصل شدن اینترنت و کَش شدن مقداری فایل که قبل از قطع ارتباط بارگزاری شده است.

16.قابلیت پخش بر روی کوشی های تلفن های همراه بدون نرم افزار اضافی

17.امکان پخش تصاویر ارسالی از دوربینها در سایت بدون بارگزاری مجدد ، و بدون نیاز به نرم افرار

18.امکان ارائه ویدیو کنفرانس و آموزش مجازی و پخش زنده

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
دوست عزیز آیا شما میتونید مثل گوگل متا تگهایی که برای نمایش فایل flv از یک جای خاص مثلا وستش و در هر زمانش مثل یوتیوب و گوگل به صورت آنلاین و بعد از تبدیل ایجاد کنید؟؟؟؟ البته این کار علاوه بر ایجاد تغیراتی در فایل flv نیازمند تغیراتی در پلیر برای seek کردن در فیلم هم میباشد....
در ضمن شاید امنیت و مشخصات سرور مشکل باشه و لی برای تبدیل توی phpclasses کلاس های وجود داره که تمامی کار تبدیل به flv رو انجام میده و لا اقل توی پی اچ پی کار زیادی نیست که آدم در صورت نیازش هم به این روشها رو بیاره!
ولی در کل کار خوبه که البته فکر نکنم به صرفه و مورد اعتماد باشه چه تضمینی داره که سرور شما چقدر توانایی داره و چه تضمینی داره که یکهو خدمات قطع نشه و...
در کل برای کارهای کوچیک خوبه
ولی برای کارهای بزرگ که نمونش الان انجام شده...(کلام) این کار به صرفه نیست و البته این تبدیل هم همون طوری که گفتم کدش به صورت رایگان موجوده و البته پروژهای قدرتمندی در حد گوگل و ... وجود داره که اگه کسی بخواد هذینه صرف کنه بهتر اونها رو تهیه کنه (از فروشگاههای خارجی) که تمام این کدها نیز توشون وجود داره
که البته مشکل امنیتی هم نداره

به هر حال حرکت خوبیه که البته توی ایران کمتر دیده میشه و اینجاش ایول داره....

Allahparast

Member
سلام علی آقا اگه میشه یه دمو بزارین !
دوم این کلاس هم یه نمونه هست :D
PHP:
class convert
    {

function convert($source,$destination)
        {
        exec("ffmpeg -i {$source} -f flv -acodec mp3 -ab 64 -ac 1  {$destination}");

}
    }

$source="pw.wmv";
 $destination="jijo.flv";

$jf=new convert($source,$destination);
سوم اینکه شما کدتون تو چند خط شده ؟
با تشکر :rose:

1p30

Member
دوست عزیز آیا شما میتونید مثل گوگل متا تگهایی که برای نمایش فایل flv از یک جای خاص مثلا وستش و در هر زمانش مثل یوتیوب و گوگل به صورت آنلاین و بعد از تبدیل ایجاد کنید؟؟؟؟ البته این کار علاوه بر ایجاد تغیراتی در فایل flv نیازمند تغیراتی در پلیر برای seek کردن در فیلم هم میباشد....
در ضمن شاید امنیت و مشخصات سرور مشکل باشه و لی برای تبدیل توی phpclasses کلاس های وجود داره که تمامی کار تبدیل به flv رو انجام میده و لا اقل توی پی اچ پی کار زیادی نیست که آدم در صورت نیازش هم به این روشها رو بیاره!
ولی در کل کار خوبه که البته فکر نکنم به صرفه و مورد اعتماد باشه چه تضمینی داره که سرور شما چقدر توانایی داره و چه تضمینی داره که یکهو خدمات قطع نشه و...
در کل برای کارهای کوچیک خوبه
ولی برای کارهای بزرگ که نمونش الان انجام شده...(کلام) این کار به صرفه نیست و البته این تبدیل هم همون طوری که گفتم کدش به صورت رایگان موجوده و البته پروژهای قدرتمندی در حد گوگل و ... وجود داره که اگه کسی بخواد هذینه صرف کنه بهتر اونها رو تهیه کنه (از فروشگاههای خارجی) که تمام این کدها نیز توشون وجود داره
که البته مشکل امنیتی هم نداره

به هر حال حرکت خوبیه که البته توی ایران کمتر دیده میشه و اینجاش ایول داره....

اگه منظورت رو درست فهمیده باشم اره میشه
اون کلاسی که موجود هست خیلی محدودیت داره و من اول از اون استفاده کردم برای پروژه ها ولی جواب گو نیست در عمل
این از یکسری کامنت های خواصی استفاده کرده نسبت که به نرم افزار های که نصب می کنی فرق می کنه و باید حتمی اون چیز های که برنامه نویس مد نظرش بوده رو نصب کنی به عنوان مثال یک نرم افزاری رو redhat نصب نمیشه
ولی این که کلاس نوشته با سیستم عامل خودش مشکل نداره ، شاید منظور منو رو نگرفتید این رو تا تجربه نکنید نمی فهمید منظور من رو .
بستگی داره یک موقع شما می یایی از ما ماهیانه یک گیگ می گیری یعنی ماهیانه یک گیگ برای شما فایل تبدیل بشه خوب ما هم تظمین همون یک گیگ رو می کنیم با شرایطی که مشخص می کنیم ولی یک موقع هست شما حجم زیادی میگری اون موقع مثلا برای شما یکسرور اختصاصی در نظر گرفته میشه
این کار ما درواقع یک ایده نو نبوده الان همین کار رو گوگل و یاهو سرویس ها بزرگ هم انجام میدن الان فکر می کنید رو خود سرور اصلی یوتوپ فیلم ها تبدیل میشه یا یاهو هم همینطور ارسال میشه برای یک سرور دیگه بعد تبدیل میشه بر میگرده چون خیلی راحت می تونن سایت رو هک کنن چون این فیلم در شل لینوکس باید تبدیل بشه و ما باید سطح دسترسی بهش بدیم و فقط کافی کانورت رو دور بزنه و یک کار دیگه انجام بده . حالا بگزریم
هدف اصلی ما این بوده که کد نویسی شما راحت تر بشه و بتونید راحتتر گسترش بدید و دقدقه نداشته باشید
شما سایت رو طراحی می کنید و می گید الاوه بر هاستی که می خوری مثلا باید یک اکانت هم از ما بگیری
بعد فقط اکانت رو میگیره طرف و وارد کنترل پنلش می کنه و کار می کنه بقیه دردسر هارو برای شما نداره و دیگه تعداد فیلم ها و حجم فیلم ها کاری به شما نداره شما فقط یک پرتال می نویسی و می فروشی . در هزینه ها خیلی صرفه جویی میشه و
پایداری سرور هم که گفتید هم در عمل خیلی بیشتر هست . در حالت عادی باید سرور اختصاصی یا مجازی بگرید یا هاستی که ساپورت کنه که کاملا بحث جدایی داره که اگه دوستان علاقه داشتن بحث می کنیم در موردش
خوب خدتون می دونید که هیچ وقت نمیشه گفت صد در صد یک سرور همیشه کار می کنه بعضی مواقع نیاز به آبدیت نرم افزار داریم یا مشکلاتی پیش می یاد یک درصدی رو باید در نظر بگریم برای این مشکلات حالا یک درصدی هم باید در نظر بگرید برای مشکلاتی که برای ffmpeg ممکنه پیش باید که کم هم نیست ولی در حالت دوم چون هیچ سایتی رو این سرور نیست اون مشکلات رو نداره و چون دستورات ffmpeg ثابتی داره و همه چی تست شده هست اون مشکل دوم هم خیلی کمتر داره و اینطوری میشه ثابت کرد پایداریش بیشتر هست تو حالتی که ما پیش نهاد کردیم
یک مثال کوچیک هم اگه بخوام بزنم شما مثلا تا دیروز نیاز نداشتی به واترمارک ولی الان نیاز داری باید رو سرور نصب بشه که خودش یک زمانی دان میشه سرور و لی حالتی که از ما سرویس بگیری ما بیشتر موارد رو لحاظ کردیم و شما فقط یک متغییر رو از حالت false به true تغییر میدی.
ما کدی به شما تحویل نمیدیم یک کلاس واحد در سرور ما هست که با xml کار می کنه و فقط یک تابع میدیم برای کار کردن با xml هست اسم این تابع هم xml2array هست و یک تابع هم برای انتقال فایل ها شما با تابع اول درخواست تبدیل رو به سرور ما میدید و ما فایل رو از سرور شما میگیریم و بعد خروجی به شما میدیم با فرمت xml شما با تابع xml2array اون رو به آرایه تبدیل می کنی که یکسری مقادیر برای شما برمیگردونه شامل فایل تبدیل شده حجم و مقدار زمان که طول کشیده تبیدل شده و خطا ایجاد شده . و شما بررسی می کنی اگه خطا نداشت فایل رو میگیری و
تو دیتا بیس می زاری مثلا
و اما هزینه ها: من اینجا نمی تونم حرفی از هزینه ها بزنم ولی یک دهم هست نسبت به هزینه تمام شده در شرایطی خدتون بخواین اقدام کنید و امکاناتی هم که گفته شده رو داره و به مرور زمان هم امکانات بهش اظافه می کنیم به عنوان مثال چیزی که الان داریم بهش اظافه کنیم رو براتون توضیح میدم در ادامه
سیستم استخراج متن صحبت هایی که شده از فیلم : این سیستم برای اولین بار توسط گوگل و اگه اشتباه نکنم برای یکی از سخرانی ها بوش بود یک تکنولژوی هوش مصنوعی هست که در حال حاضر گوگل فقط برای اون ویدیو استفاده کرده و هنوز چیز دیگه تو کسی تو دینا ارائه نکرده و ما تونستیم چنین کاری رو انجام بدیم الان در مراحل آزمایشی هست نا گفته نماند که برای ما خیلی خرج داشته و من رو تبدیل کرده به یک بدهکار چند میلیونی
و امکانات زیاد دیگه ای من والا نمی خوام اینجا بازار گرمی کنم من یک سال رو این کار کردم و قرار اگه تو ایران کسی استقبال نکرد به ایرانی ها ارئه ندیم .
اگه قرار باشه به ایرانی ها ارئه بدیم نمی تونم تو دنیا این خدمات رو ارائه بدیم به دلیل تحریم و ... ولی اگه قرار باشه ارائه ندیم مشکل تحریم نداریم و خیلی راحت با قیمت های خیلی خوب الان مشتری داره می تونی با یک سرچ ساده در مورد نصب ffmpeg و مشتری هایی زیادی که داره متوجه بشید ولی من دوست داشتم اگه بشه برای ایران این خدمات رو ارائه بدیم ولی فکر نکنم تا چند سال دیگه این طرح من که هیچ به صورت معمولی هم کسی استفاده کنه
درحد تبدیل کردن دستی و نمایش با flvplayer پیشرفت کنن .
در مورد سایت کلام هم یک شرکت اسرائیلی درستش کرده و تو دوبی هم یک دفتر داره که شنیدم سرپوش هست پیگیرش هم بودم تو وزارت کشور ولی انگار براشون فقط سایت ... مهم هست .
موفق باشید

1p30

Member
سلام علی آقا اگه میشه یه دمو بزارین !
دوم این کلاس هم یه نمونه هست :D
PHP:
class convert
    {

function convert($source,$destination)
        {
        exec("ffmpeg -i {$source} -f flv -acodec mp3 -ab 64 -ac 1  {$destination}");

}
    }

$source="pw.wmv";
 $destination="jijo.flv";

$jf=new convert($source,$destination);
سوم اینکه شما کدتون تو چند خط شده ؟
با تشکر :rose:

درسته منظورم از کلاس یک چیز دیگه بود نه اینکه دستور تبدیل کردن فیلم رو به صورت کلاس نوشته بشه یک کلاسی ما نوشتیم که با xml کار می کنه و نمی یاد با شل لینوکس کارو انجام بده (اگه اسپلش رو اشتباه نه نویسم) با کارو جاب اشتباه نشه !!
همون دو خط کدی که بالا دادم فیلم شما رو تبدیل می کنه و در مورد دمو والا اگه واقع نیاز داری چون الان وضع خیلی خرابه ما صبح تا شب باید جواب تلفن بدیم برای این مشکلات اخیری که پیش اومده اگه واقعا نیاز داری بگو تا برات پیغام خصوصی کنم یک یوزرو پسورد تست
موفق باشید دوست من

Allahparast

Member
سلام ممنون که جواب دادین ، نه زیاد کارش ندارم ولی هر وقت سرتون خلوت شد یه عکس بزارین :rose:

1p30

Member
سلام اول بجا نیوردم برادر
خوب هستید شما
عکس گرفتنی نیست باید یوز و پسورد بدم که بتونید تست کنید
در اولین فرصت یوزر و پسورد رو قرار میدن تو این تاپیک برای انجام آزمایش ها شما می تونید از طریق ایمیلتون پیگیر آپدیت شدن این تاپیک باشید
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا