افزونه 1 تایپ فارسی در adobe flash cs6

Roza A

New Member
سلام به دوستان عزیز، در تایپ فارسی در نرم افزار فلش مشکل دارم، وقتی تایپ می کنم حروف به هم متصل نیستند و جدا جدا و به هم ریخته می شن، چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

++Hadi++

Active Member
نوع تکست فیلد رو با انتخاب تکست فیلد و رفتن به پنل properties به شرط اینکه کارتون تحت action script 3 باشه ،تو قسمت text Engine از classic textfield به text layout framework تغییر بدین.اگر اکشن 2 کار می کنید سعی کنید برید سمت اکشن 3 وگرنه باید با توابع مخصوص اکشن 2 که توسط کاربران در سراسر جهان نوشته شده ،این کار رو انجام بدین...

zam_13

New Member
با سلام
من هم مشکل فارسی نویسی رو دارم
دوست عزیز اقای هادی خان منظورت از text engine و text layoutframework چیه؟ من تو cs6 همچین چیزی پیدا نکردم . اگه ممکنه عکسشو بذار
ممنون از راهنماییت

++Hadi++

Active Member
وقتی یه تکست فیلد روی صحنه select می کنید ، تو پنل properties که می شه اونو از منوی windows نمایش و عدم نمایش داد ، اونو بالا ها یه فیلدری به اسم textEngine هست که یه combobox هست و می شه یکی از دو حالت رو انتخاب کرد.البته tlf رو می شه فقط برا پروژه های اکشن اسکریپت 3 و فلش پلیر 10 به بالا استفاده کرد.

aliamel

کاربر فعال
سند مربوط به نحوه تنظیم متن به حالت tlf ضمیمه شد. اگر مشکل همچنان مرتفع نشد احتمالا باید تنظیمات بخشهای character و advanced character رو بررسی و تغییرات مربوطه رو لحاظ کنید.

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    132 کیلوبایت · بازدیدها: 155
سند مربوط به نحوه تنظیم متن به حالت tlf ضمیمه شد. اگر مشکل همچنان مرتفع نشد احتمالا باید تنظیمات بخشهای character و advanced character رو بررسی و تغییرات مربوطه رو لحاظ کنید.

سلام
میشه یک فایل
html
فارسی رو هم توی اون فراخوانی کرد یا مثلا صفحه فرم وبی ؟
ممنون

aliamel

کاربر فعال
امکان پذیر است که جهت انجام این کار می بایست از کلاس های File و FileStream استفاده شود.

Saeed2vfx

Member
نوع تکست فیلد رو با انتخاب تکست فیلد و رفتن به پنل properties به شرط اینکه کارتون تحت action script 3 باشه ،تو قسمت text Engine از classic textfield به text layout framework تغییر بدین.اگر اکشن 2 کار می کنید سعی کنید برید سمت اکشن 3 وگرنه باید با توابع مخصوص اکشن 2 که توسط کاربران در سراسر جهان نوشته شده ،این کار رو انجام بدین...

هادی جان منبعی سراغ داری از این توابع ای که کاربران سراسر جهان نوشتن؟

امکان پذیر است که جهت انجام این کار می بایست از کلاس های File و FileStream استفاده شود.

سلام
آقا میشه یک نمونه مثال بزنی
ممنون می شم

aliamel

کاربر فعال
تو وب سایت ادوبی یا موتور های جستجو سرچ کنید مثال های متنوع را ملاحظه خواهید کرد.

++Hadi++

Active Member
من چون اکشن 2 کار نمی کنم نمی دونم ولی یکی از دوستامون برا استفاده از اکشن 2 تو udk یه کامپوننت اکشن 2 پیدا کرد که حتی حروف و واژه ها ی عربی رو هم ساپورت می کرد و هم فارسیا رو ....اسمشو نمی دونم ...

++Hadi++

Active Member
اگه برا اکشن 3 یه فریم ورک نمایش فارسی می خواهید ،tlf خود فلش و یا richText فلش بیلدر (flex) عالی هست...نیازی به نصب یا استفاده از فریم ورک خارج از امکانات فلش نیست...

من یک سایت دارم
می خوام بدنه سایت فلش باشه
توش چندتا دکمه بزارم
هر دکمه ای بره و یک صفحه وب رو لود کنه و توی فلش نشون بده.
صفحه ها رو هم با دات نت طراحی کردم و توش متن فارسیه.
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

venus19

New Member

سلام
ممنون
مشکل نوشتن متنهای فارسی در "ابزار متن" درست شد با راهنمایی شما

اما من یه سری اطلاعات در فایل xml دارم
و اطلاعات رو به وسیله DataGrid نمایش میدم
اما datagrid فارسی رو خراب نشون میده
برای این مشکل هم راه حلی دارید؟

++Hadi++

Active Member
در مورد دیتا گرید چند وقت پیش یکی از عزیزان یه کامپوننت تهیه کردند که اگه اشتباه نکنم در تاپ گالری فلش یا اکشن 3 و یا در لینک های مهم انجمن فلش یا اکشن 3 قرار داده ام...موفق باشید...

فال

New Member
اساتید من آخرین ورژن دارم ولی این گزینه که فرمودید در قسمت تنظیمات وجود نداره، میشه یکی راهنماییم کنه چکار باید کنم ؟
ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا