تایپ شدن برعکس حروف

nsadra

Member
سلام به همگی.
دوستان کسی می دونه علت اینکه بعضی اوقات توی این دیزاین حروف برعکس می خورند چیه؟ مثلا ارسال می خوره: ل اس ر ا یا اعداد کاملا برعکس می خورند.

nsadra

Member
بچه ها کسی نیست به من جواب بده؟ خواهشمندم نیاز مبرم دارم. شدید گیر کردم.:cry:

aliReza

Well-Known Member
نسخه شما خاورمیانه هست و این مشکل رو دارید؟

نه فقط این دیزاین، بلکه سایر محصولات ادوبی برای اینکه بتونید توش فارسی رو صحیح تایپ کنید باید نسخه ME و خاورمیانه (ME : Middle East) اون رو تهیه کنید

علیرضا :rose:

between2mirrors

New Member
متن رو سلکت کنید\روی منوبار بالا سمت راست یک مثلث کوچک هست که اگه روش کلیک کنید یک منو باز میشه
از این منو گزینه character direction ro chek konid
احتمالا رو دیفالته right to left konid
اگه نشد digit
اون هم رو دیفالته
farsi arabi va hindi ro be tartib emtehan konid bayad yekish javab bede

این مشکل زیاد پیش میاد

nsadra

Member
between2mirrors عزیز متشکرم از راهنمایی مفیدت.
مشکل برعکس شدن نوشته ها حل شد اما هر کاری کردم اعداد همچنان برعکس می خورند و این خیلی برام حیاتیه اگر راه حلی دارید ممنون می شم راهنماییم کنید.
در ضمن این دیزاینم me دریاسافت هستش.
ممنون

nsadra

Member
سلام مجدد.
از اونجایی که گفتم مشکلم حیاتی هستش، با توجه به راهنمایی between2mirrors ، فکر کردم شاید متن اصلی که توی محیط word تایپ شده رو باید اصلاح کنم. این بود که توی قسمت پاراگراف و مهمتر از اون پاراگراف مربوط به استایل نرمال که همه چی اتومات در اون فرمت قرار می گیره رو right to left کردم و خدا رو شکر اعداد هم درست شدند.

between2mirrors

New Member
خدا رو شکر
الان که مشکل حل شد اما چنین مواقعی که با یک مشکل ناشناخته در متن مواجه شدید میتونید یک فایل سالم از آرشیوتون باز کنید، قسمتی از متن رو کپی کنید رو فایل مشکل دار بعد با eye dropper از متن سالم نمونه بگیرید و اعمال کنید .
خیلی از مواقع مشکل این طوری حل میشه .

#elahe#

Member
سلام
چون تاپیک واسه سوالم موجود بود دیگه نخواستم تاپیک دیگه ای بزنم

من هم این مشکل رو دارم
دیروز میتونستم بنویسم
ولی الان برعکس نشون میده حروف رو
فتوشاپم هم Adobe Photoshop CS5.1 Extended 12.1 Final ME هست و بالطبع نباید مشکل فارسی نویسی داشته باشم
متوجه پست 4 هم نشدم

و ضمنا
همه فونتهای فارسی رو هم نداشته باشم 99 درصدشون رو دارم و نصب هستند :دی

nsadra

Member
elahe عزیز. پست 4 رو برای این متوجه نشدی که مشکل من توی این دیزاین بود, راه حلها هم مربوط به ایندیزاینه نه فتوشاپ. من تابحال توی فتوشاپ به این مشکل برنخوردم که بتونم راهنماییت کنم. قاعدتا اگر توی قسمت برنامه ها و مسائل گرافیک پیکسلی تاپیک بزنی نتیجه بهتری میگیری.

#elahe#

Member
elahe عزیز. پست 4 رو برای این متوجه نشدی که مشکل من توی این دیزاین بود, راه حلها هم مربوط به ایندیزاینه نه فتوشاپ. من تابحال توی فتوشاپ به این مشکل برنخوردم که بتونم راهنماییت کنم. قاعدتا اگر توی قسمت برنامه ها و مسائل گرافیک پیکسلی تاپیک بزنی نتیجه بهتری میگیری.
پیر شدیم رفت
icon_pf%20%2834%29.gif

بله حق با شماست
ببخشید :دی

P.A.Y.T.O.N

Active Member
مشكل به هم ریختگی حروف به خاطر اینه كه استایل درستی برای متن تعریف نكردین. وقتی فایل متن رو از ورد ایمپورت می كنید اگر تنظیمات رو طوری درست كنید كه همون استایل ورد حفظ بشه عددها سر جای خودشون نشون داده میشه.

nassir

Member
سلام دوستان گلم
من دیشب نسخه cs6 رو دان کردم
me هم هستش
واییییییییییییییییی
اونیکی رو هم پاکیدم
ولی فارسی نمینویسه
اون گزینه ای که میگین نیست تو پالت پراگراف
تورو خدا کمکم کنین تا فردا یه طرح دارم:cry:
مشاهده فرمایید
attachment.php

پیوست ها

• سشیزشزظط.JPG
    سشیزشزظط.JPG
    334.1 کیلوبایت · بازدیدها: 34

legendarp

Well-Known Member
جیگر وقتی دانلود می کردی نخوندی که نوشته این نسخه نسخه قبل از انتشار نهایی هست و برای تست نهایی ریلیز شده و از تایپ فارسی هم پشتیبانی نمی کنه
من فعلا نگرفتمش که بهگم مشکلش چیه اما تا نسخه نهاییش نیاد هم نمی گیرم
تنهعا راهیی که اری اینه که با یه ادیتور وارد نرم افزار کنیش

nassir

Member
جیگر وقتی دانلود می کردی نخوندی که نوشته این نسخه نسخه قبل از انتشار نهایی هست و برای تست نهایی ریلیز شده و از تایپ فارسی هم پشتیبانی نمی کنه
من فعلا نگرفتمش که بهگم مشکلش چیه اما تا نسخه نهاییش نیاد هم نمی گیرم
تنهعا راهیی که اری اینه که با یه ادیتور وارد نرم افزار کنیش

نه داش با دقت نخوندمش:green:

عیبی نداره همینکاری که گفتی و درام میکنم ولسی با اینم نمیشه خوب کار کرد
اینترو که میزنی سطزها برعکس میرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بازم مرسی
مجبوریدم CS5 رو بنصبم:green:

legendarp

Well-Known Member
فدای تو جیگر حالا همون cs5 رو نصب کن تا cs6 کامل باید بیرون
ببین وقتی نوشته رو آوردی توی کار بعدش از حالت متن درش بیار و بیتمپش کن که راحت باش کار کنی اسمارت آبجیکتش کن تا زیاد افت پیکسل نداشته باشه

nassir

Member
فدای تو جیگر حالا همون cs5 رو نصب کن تا cs6 کامل باید بیرون
ببین وقتی نوشته رو آوردی توی کار بعدش از حالت متن درش بیار و بیتمپش کن که راحت باش کار کنی اسمارت آبجیکتش کن تا زیاد افت پیکسل نداشته باشه

قربونت برم چشم
قبلشم یه کپی بردار دیگه ازش نه؟
cs5رو هم نصبیدم همون شب
کسی به دادم نرسید آخه
منم فردا صبحش طرحمو باید ارائه میدادم
مرسی داش

آخرین ویرایش:

nassir

Member
راستی داش اونقد منوهای این cs6 منو مجذوب کرده که از دوتا فتوشاپ الان دارم استفاده میکنم
هم cs5 و هم cs 6:green:

جدیدترین ارسال ها

بالا