تایپیک تازه کار های مایا (همه چیز سوال،آموزش و...)

سلام من یه سوالی پرسیدم در صفحه 28 که یک Door رو ضمیمه کرده بودم که چطوری میشه ساختش که البته ساختمش اما با پولی یکی از دوستان گفت با نربز بساز میشه یکم راهنمایی کنی چطوری میشه با نربز ساخت و یه سوال دیگه هم داشتم

چط.ر میشه یه شکلی رو که منحنی هست روی پلیگان قرار داد تقریبا مثل کار Project curve on surface

ممنون.

سلام دوستان
برای رندر گرفتن انیمیشن شنیدم که اگه با فرمت avi رندر بگیریم اگه وسط رندر سیستم کرش کنه کل رندر از بین میره و برای جلوگیری از این اتفاق باید با فرمت jpeg رندر گرفت چون هر فریم که رندر میشه ذخیره خواهد شد
حالا سوال من اینه که من انیمیشنی دارم که با jpeg رندر گرفتم حالا چجوری این همه عکس رو به avi تبدیل کنم؟:green:

agira3d

کاربر VIP
سلام
باید کامپوزیت کنی
after effect
maya composite
فقط حواست به frame rate باشه بر اساس frame rate خروجی باشه:rose:

Ahmad Kouti

Member
سلام به همه دوستان.
کسی میدونه چطور در وی ری مایا رندر تحت شبکه بگیرم که با مشکل مواجه نشم.اصلا آموزش خاصی برای این هست؟
تا حدودی کار کردم ولی وقتی رندر میگیرم فقط پی سی خودم رندر میگیره.همه چی هم در شبکه درسته آی پی و غیره.
اگه آموزش تصویری سراغ دارین بگید.یا اگه خودتون بتونید خوب توضیح بدین ممنون میشم

LG2011

Member
سلام
اینجا چقد عوض شده.....انگار همین دیروز بود:green:چقد پیر شدین.....هااااااااای روزگار
راستی اینenglish documentationfبرای چیه؟
توی دوصفحه قبل خبری از آقا حمید نبود.دیگه نمیان؟
یه سوال دیگه هم داشتم:
یه سایت مرجع کامل برای بلوپرینت و ایمیج پلن می خواستم.ممنون میشم کمکم کنید
ممنون

آخرین ویرایش:
سلام
اول جواب این دوستمون رو بدم
شما برو به این سایت :
http://carblueprints.info/
البته این فقط برای ماشین هست برا چیزای دیگه سایتی سراغ داشتی به خودم هم بگو :green:

اما سوال :

چطور میشه دوتا عکس از عقب و جلوی ماشین رو قرار داد تو مایا من کلی تلاش کردم اما نتونستم هی قاطی میشه یا این یکی رو میشه آورد طوری که بشه باهاش کار کرد یا اون یکی هر کاری کردم نشد هر دو رو طوری قرار بدم که با کار کردن طبق عکس ها مشکل نداشته باشم
حواستون باشه گفتم عقب و جلو ، مثل ماشین ، یه عکس از عقب یه عکس از جلو
چطوری میشه قرار داد طوری که با هم تداخل نکنن

شرمنده یه سوال دیگه هم داشتم
فرض کنید یه شکل رو من در زاویه 45 درجه دارم میخام ورتکس ها رو در همون زاویه 45 درجه بالا و پایین کنم چطور اینکارو بکنم چون ابزار Move در حالت world که نمیشه در حالت Normal هم نشد چه تنظیمی نیاز داره؟ :-?

Hamed_8

Member
زیر نرمال یه گزینه داره به اسم normals average
با اون میتونی تو همون زاویه ورتکسهارو حرکت بدیشون

LG2011

Member
شرمنده یه سوال دیگه هم داشتم
فرض کنید یه شکل رو من در زاویه 45 درجه دارم میخام ورتکس ها رو در همون زاویه 45 درجه بالا و پایین کنم چطور اینکارو بکنم چون ابزار Move در حالت world که نمیشه در حالت Normal هم نشد چه تنظیمی نیاز داره؟ :-?
سلام و ممنون از جواب دادنتون.
رویmoveدابل کلیک کنید و custom axis orientation رو فعال کنید.زیرش سه تا کادر هست.به ترتیب از چپ به راست مربوط به ایکس،وای و زد هستن.بنا به میل خودتون میتونید عدد رو در کادر مربوط وارد کنید(واحدش درجه است)

rezaoptic

Well-Known Member
سلام دوستان کسی آموزش نورپردازی محیط های خارجی سراغ داره معرفی کنه؟خیلی ممنون
یه سوال دیگه من تا حالا با hdr کلا کار نکردم.
چرا وقتی یه تصویر hdr با منتال وارد میکنم دیگه تو اون محیط هیچ کدوم از نور هام کار نمیکنه و محیط کلا تاریکه؟این طبیعیه با نه؟

Hamed_8

Member
چرا وقتی یه تصویر hdr با منتال وارد میکنم دیگه تو اون محیط هیچ کدوم از نور هام کار نمیکنه و محیط کلا تاریکه؟این طبیعیه با نه؟

hdri منظورته ؟
با hdr کلی فرق داره

چطور وارد میکنی ؟

http://www.digitaltutors.com/11/training.php?pid=281&autoplay=1
در مورد hdri هم باید بعد از وارد کردنش برید تو تنظیمات اون hdri و نور هاش را فعال کنید ... اما کلا چند تا آموزش باید ببینید تا دستتون بیاد کلا این تاتوریال که میگم introduction with mental ray 2009 با مایا را هم پیشنهاد میکنم حتما ببینید

Hamed_8

Member
از این قسمت توی عکس تا حالا دقت نکردم hdr هست یا hdri.

احیاناً سایه ی نورهایی که توی صحنه دارید باعث تاریک شدنش نمیشه ؟

یه بار سایه ی کل نورها رو خاموش کنید ببینید درست میشه یا نه
اگه نه فایل hrdi خودش تیره هستش

.:. soroosh .:.

Active Member
مشکلی که دارید ربطی به ایجاد HDRI به طور مستقیم نداره.
یعنی هیچ وقت این اتفاق پیش نمیاد که شما ایمیج بیس لایتینگ رو فعال کنید و بقیه نورها به صورت خودکار غیر فعال بشن!
اما. شما زمانی که ایمیج بیس لایتینگ استفاده میکنید. مایا یک مدل کروی شکل ایجاد میکنه و به اون ایمیج اچ دی آر مورد نظر شما رو نسبت میده. که خب ممکنه نورهای قبلی ایجاد شده توسط شما از اون کره ایمیج بیس لایتینگ خارج باشن و به علت بیرون بودن از اون داخل کره به صورت یک محفظه بسته به حساب میاد و نورهای بیرونی سایه ایجاد میکنن.
شما دو راه دارین برای حل این مشکل. یا نورهای بیرونی رو جابه جا کنید و بیارید داخل آبجکت کره. و یا اینکه از قسمت Render states ( اگه درست نوشته باشم) گزینه ایجاد سایه برای کره را غیر فعال کنید.

در مورد لایتینگ اکستریور هم من آموزش خاصی که مرتبط با منتال ری مایا باشه ندیدم. اما فکر میکنم مثلا داخل یوتوب بتونید آموزشهای کوتاه و خوبی در این مورد پیدا کنید. نهایتا آموزشهایی که من برای اکستریور در مایا دیدم فقط مربوط به استفاده از physical Sun and sky بوده که خب به تنهایی برای رندر اکستریور مناسب نیست.

rezaoptic

Well-Known Member
مشکلی که دارید ربطی به ایجاد HDRI به طور مستقیم نداره.
یعنی هیچ وقت این اتفاق پیش نمیاد که شما ایمیج بیس لایتینگ رو فعال کنید و بقیه نورها به صورت خودکار غیر فعال بشن!
اما. شما زمانی که ایمیج بیس لایتینگ استفاده میکنید. مایا یک مدل کروی شکل ایجاد میکنه و به اون ایمیج اچ دی آر مورد نظر شما رو نسبت میده. که خب ممکنه نورهای قبلی ایجاد شده توسط شما از اون کره ایمیج بیس لایتینگ خارج باشن و به علت بیرون بودن از اون داخل کره به صورت یک محفظه بسته به حساب میاد و نورهای بیرونی سایه ایجاد میکنن.
شما دو راه دارین برای حل این مشکل. یا نورهای بیرونی رو جابه جا کنید و بیارید داخل آبجکت کره. و یا اینکه از قسمت Render states ( اگه درست نوشته باشم) گزینه ایجاد سایه برای کره را غیر فعال کنید.

در مورد لایتینگ اکستریور هم من آموزش خاصی که مرتبط با منتال ری مایا باشه ندیدم. اما فکر میکنم مثلا داخل یوتوب بتونید آموزشهای کوتاه و خوبی در این مورد پیدا کنید. نهایتا آموزشهایی که من برای اکستریور در مایا دیدم فقط مربوط به استفاده از physical Sun and sky بوده که خب به تنهایی برای رندر اکستریور مناسب نیست.

برای V-Ray چی؟
منتال بهتره برای این کار یا وی ری؟

Hamed_8

Member
مشکلی که دارید ربطی به ایجاد hdri به طور مستقیم نداره.
شما دو راه دارین برای حل این مشکل. یا نورهای بیرونی رو جابه جا کنید و بیارید داخل آبجکت کره. و یا اینکه از قسمت render states ( اگه درست نوشته باشم) گزینه ایجاد سایه برای کره را غیر فعال کنید.

در مورد لایتینگ اکستریور هم من آموزش خاصی که مرتبط با منتال ری مایا باشه ندیدم. اما فکر میکنم مثلا داخل یوتوب بتونید آموزشهای کوتاه و خوبی در این مورد پیدا کنید. نهایتا آموزشهایی که من برای اکستریور در مایا دیدم فقط مربوط به استفاده از physical sun and sky بوده که خب به تنهایی برای رندر اکستریور مناسب نیست.

فکر کنم من هم همین رو گفتم :-?

برای v-ray چی؟
منتال بهتره برای این کار یا وی ری؟

به اونش فکر نکن شما ، به این فکر کن خودت به کدومش تسلط داری و با اون انجام بده

rezaoptic

Well-Known Member
من تو نت یه سرچی کردم برای دانلو تصاویر hdri وقتی دانلو تموم میشه پسوند همشون hdr هست ایا چه جورین آیا با خودشون نور پردازی هم دارن یا نه کلا اگه میشه یه نفر یه توضیح کاملی بده.
با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا