تاپیک جامع نرم افزار FPS Creator

با سلام به همه ی دوستان:green:
توی تاپیک زیر در باره نرم افزار fps یک بحثایی شده گفتم خالی از لطف نباشه تا با یک موتور واقعا آسان بیشتر آشنا بشیم.
http://forum.majidonline.com/archive/index.php/t-77255.html
اما ماجرا از این قراره که این نرم افزار چند مزیت داره چند اشکال :
مزیتا :
1 - محیط ساده و راحت برای هر فردی
2 - امکان ساخت و دریافت مدل ها تا حدود 30 پک
3 - ایجاد چندین طبقه و محیط در یک مرحله با یک کلیک
4 - قابلیت شبکه کردن بازی ها
5 - قابلیت ایجاد کیفیت در level های مختلف
6 - ساخت اتوماتیک منو به همراه save و ساخت آسمان به صورت خیلی ساده
7 - پیوست کردن مراحل مختلف به یکدیگر
اشکالات :
1 - سرعت پایین کار با نرم افزار به خصوص در محیط های پر حجم
2- سرعت پایین در تست و ساخت مراحل
3 - عدم دوربرد کافی در سلاح
4 - عدم تشخیص و شناسایی در فاصله های دور اما در دید دشمن
5 - عدم تطابق بعضی از عناصر محیطی با یکدیگر یعنی پنهان شدن بعضی به طور خود کار
و....

ولی در هر حال این نرم افزار برای افراد مبتدی و حرفه ای بسیار مفیده و راهی برای ورود به عرصه ی گیم سازی را ایجاد می کنه . این نکته هم بگم که هرچند شما به طور مستقیم برنامه نویسی نمی کنید اما این نرم افزار قابلیت اسکریپت نویسی نیز دارد که مستلزم دانش بالاتری است . در نسخه های جدید اون که آخریش x10 هست خیلی از اشکالات رفع شده اما چون رو ویندوز ویستا نصب میشه و من حال و حوصله ی ویستا را ندارم فعلاً نصبش نکردم ولی می گن با یک سری از مدل پک ها سازگاری نداره اما قابلیت ایجاد دوست و دشمن ، قابلیت ایجاد محدودهی ردیابی و... را داره و از این نظر خیلی خوبه .
به هر حال دوستان هر گونه سوالی در خصوص این نرم افزار داشتن مطرح کنند تا اگر توانی بود بنده یا کس دیگری از رفقا جواب بده در رابطه با نرم افزار های بازی سازی دیگه هم میتونید بپرسید تا با fps مقایسه کنیم.
در ضمن اینم به دوستان بگم که بازی های اول شخص یا first person به بازی هایی گفته میشه که در اونا تنها اسلحه قابلیت مشاهده شدن را دارد و در واقع اسلحه دست شماست وشما شخص اول این بازی هستید مانند IGIو برخلاف بازی های سوم شخص مانند مکس پین که شخصیت اصلی ثابت است و شما ان را هدایت می کنید.
با تشکر:rose:

hooshtoolak

New Member
تاپیک جامع FPS Creator اینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا یه کم به خودتون بیاین !!!!!!!

ninja0098

New Member
یه جوری گفتی جامع که حول کردم !!!!
چجوری توی fps مدل اضافه بیارم از بیرون (3ds max.may ...)

Behdadsoft

New Member
چرا میتونی ولی با برنامه Entity Maker. البته قبلش باید مدل ساخته شده خودت رو توی 3ds max یا Maya به فرمت X تبدیل کنی. پلاگینش رو می تونی توی سایت FPSCreator پبدا کنی .www.Behdadsoft.com

با سلام خدمت شما
بنده نرم افزار FPS Creator X10 را خریداری کردم اما هنگامی که بر روی دکمه Test Level کلیک میکنم
برنامه خارج میشود لطفا کمکم کنید

soshiant3d

Member
fps x10 مشکل اصلیش اینه که فقط روی سیستم های vista و7 اجرا میشه و دایرکت ایکس 10 باید نصب باشه
دوستان در هرصورت به نظر من وقت گذاشتن روی این موتور اشتباه هست چون هیچ جای پیشرفتی نداره به نظر من حتی game maker بهتر از این موتور هست البته دوستانی که میخان بازی سه بعدی بسازن هم بهتره اول برن سوراغ برنامه نویسی با این نرم افزار به هیچ انوان نمیشه بازی تجاری ساخت(البته بگذریم از این که ایرانی های قهرمان یه بازی ترسناک که فقط مایه تاسف و شرمساری بود باهاش ساختن)

majid.net

New Member
FPSCreator برای کساییکه تازه میخوان وارد بازی سازی شن میتونه جالب باشه و دیدشون رو نسبت به بازی سازی باز کنه، ولی واقعا به درد ساخت یه بازی نمیخوره !!
چون محدودیت زیادی داره ... و مهم تر از اون اینه که بازی که میسازی کار خودت نیست !!!!! :paint:
پیشنهاد میدم با این انجین فقط در حد آشنایی کار کنید نه اینکه بخواید ادامه بدید و وقتتون رو روش بزارید !! :green:

سلام
بابا اين حرفا رو ولش كن ما مي خوايم بازي بسازيم برنامه نويسي هم سرمون نمي شه اگه مدل FPS Creator دارين خواهش مي كنم لينكشو بزاريد.
>|<

جدیدترین ارسال ها

بالا