تاثیر شناخت اشکال و نقاشی و... در مدلینگ

black-hat

Member
سالام
من از دوستان یه سوال در مورد مدل سازی دارم من حدود 2 ماه آموزشای 3D MAX رو دنبال کردم که به دلایلی کنار گذاشتم(digitaltutors...)و تو این 2 ماه من یه مشکلی داشتم اونم این بود که من متودای زیادی واسه مدل سازی یاد گرفتم ولی وقتی میخواستم یه چیزه ساده ی رو مدل کنم چند ساعت وقت میزاشتم روش و نه کار خوب میشد نه تکمیل در حالی که کسانی اطرافم بودن که با چند دقیقه این رو مدل میکردن بعنی من اون لحظه که به کار اونا نگا میکردم تازه میفهمیدم چه گندی زدم و چه قدر بیخد پیچیده میکردم کارو یعنی با چنتا تغییر کوچیک تو اشکال اصلی مدل رو میساختن ولی من فکرم نمیرسید به این موضوع هر چند اونا چند سال سابقه دارن و میدونم دو ماه خیلی خیلی کمه ولی من احساس میکنم مشکل من اینه که هم نقاشیم ضعیفه هم تو شناخت اشکال مشکل دارم
حالا سوالم از دوستان اینه که آیا برای مدل سازی حرفه ای من به مشکل بر میخورم و ببوسم بذارم کنار یا نه با تمرین حل میشه
به نظرتون بازم شروع کنم یا ...؟
ببخشید اگه یکم گنگه اگه مفهوم نبود بیشتر توضیح میدم
مرسی

حالا حالا باید اموزش ببینی تا بدونی چی رو کجا به کار ببری ، اصلا غمت نباشه
اول عین اموزش می ری بعد دوباره خودت همونی که ساختی رو بدون اموزش میسازی. تا کامل همه چیز بیاد دستت ، زمانش هم به تمرین شما و تلاش شما بستگی داره ، شاید 3 سال شاید 1 سال طول میکشه تا همه چیز رو یاد بگیرین
بعد اگه به مشکلی بر خوردی بپرس تا دوستان بهتون کمک کنند ،
موفق باشین

madmaster_3d

Well-Known Member
حاجی بعضی ها شنا کردن رو تو یک جلسه یاد میگیرن بعضی ها هم دیرتر . ولی نکتش این هستش که بالاخره یاد میگیرن و کلی اعتماد به نفسشون میره بالا. شما باید فقط تمرین کنی. اگر یک باز از روی آموزش ساختی نشد. دوباره امتحان کن. و حتی مدل کردن چیزهای ساده هم می تونی سرعتت رو بالا ببره. این سایت می تونه کمکت کنه. ادامه بده کاری هم به حرف کسی نداشته باش. فقط تلاش کن. آدم هایی که تو دنیا به جایی رسیدن تلاش کردن مثلا ادیسون 1000 بار تلاش کرده تا شده ادیسون. من و شما با 1 2 بار شکست میگیم اه نمیشه. ولی این اشتباهه. نترس یاد می گیری.
tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/Modeling/1

madmaster_3d

Well-Known Member
وقتت رو حروم نکن. طراحی رو کاغذ خوبه ولی وقتت روی یک چیز ( 3 دی مکس ) تمرکز کن. تمام

درسته طراحی خوبه اما دلیل تفاوت کار ها ی ما ایرانی ها با خارجی ها فقط تو همین کلمه طراحیه اونا چون مدلینگ کاراشون قبلا دوره طراحی دیدند و تازه کارایی را هم که می خواند بکند دونه به دونه رو کانسپت هست چه کارا معماری چه کاراکتر اینقدر طبیعی و با محتوا میشه اما ما چی ؟ بهش خیلی سطحی نگاه می کنیم واسه همین هم فرق کارامون از ماه من تا ماه تو میشه...

madmaster_3d

Well-Known Member
درست می گی ولی من کار های خیلی بچه ها رو دیدم واقعا حرفه ای بوده و طراحی هم نکردن. به نظر من با توجه به پشت کار و وقت ما ایرانیا این دوستمون بچسبه به مکس یک چیزی میشه. حالا آخرش خودش رئیس باید به وقت و پشت کارش نگاه کنه و یک تصمیمی بگیره.

جدیدترین ارسال ها

بالا