تاثیر باورنکردنی الگوریتم Hilltop در پیشرفت سئو سایت شما

atrinnet

New Member
الگوریتم Hilltop در سال 2003 توسط گوگل معرفی شده و تاثیر شگفت انگیز در نتایج جستجو داشت و این تغییرات و تاثیر این الگوریتم در 15 سال بعد یعنی سال 2018 همچنان پا برجاست.

یکی از نکته های مهم این است که بدانیم این الگوریتم چگونه سئو سایت ما را تحت تاثیر قرار میده. درک الگوریتم Hilltop به ما کمک میکنه که در مورد سئو مدرن سایت بیشتر آگاهی داشته باشیم. با آترین نت همراه باشید تا با هم این الگوریتم را بررسی کنیم.


الگوریتم Hilltop در سئو مدرن چه معنی دارد؟
این الگوریتم در سال 2003 و بعد از تاسیس، صفحات وب قدرتمند و سایت های دایرکتوری معتبر را شناسایی می کرد. گوگل از این ابزار برای شناسایی سایت های معتبر استفاده می کرد.

گوگل بعد از معرفی این الگوریتم بود که سایت های Dmoz، Wikipedia، Yahoo را شناسایی کرد و صفحات و سایت هایی که در این منابع معتبر معرفی میشد در گوگل هم اعتبار بالایی داشت، یعنی گوگل به سایت ویکی پدیااهمیت زیادی می داد. وقتی ویکی پدیا یک صفحه وب را معرف می کرد، گوگل هم برای این صفحه اهمیت ویژه ای قائل می شد.

این الگوریتم هم مثل سایر الگوریتم های گوگل از طریق بک لینک قدرت یک صفحه وب را تشخصیص می دهد.

این موضوع را نباید فراموش کنیم. الگوریتم Hilltop یکی از قدیمی ترین الگوریتم های گوگل است، اما دانستن و درک این الگوریتم میتونه در سئو مدرن و سئو امروزی کمک حال ما باشه و وضعیت سئو سایت ما را بهتر کنه.عملکرد الگوریتم Hilltop چگونه است؟ این الگوریتم چگونه در سئو غوغا کرد؟
در همه الگوریتم ها کیفیت بالای لینک های خارجی یا بک لینک ها معیار رتبه دهی یک سایت است. اما وجه تمایز این الگوریتم نسب به سایر الگوریتم ها، بک لینک های تخصصی است. یعنی صفحاتی مثل: .edu ، .govاین الگوریتم به سایت هایی که از صفحات و دامنه های تخصصی بک لینک داشتند، اهمیت ویژه ای می دهد.


%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85-Hilltop-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-2-1024x576.jpg

تاثیر الگوریتم Hilltop در سئو؟
الگوریتم قدیمی گوگل تاثیر شگفت انگیزی در سئو گذاشت. طبق گفته های بالا، معیار رتبه دهی این الگوریتم به یک سایت، بک لینک های .edu و .gov و سایت های دایرکتوری است. اگر سایت شما در یک مرجع یا یک دایرکتوری ثبت میشد، این الگوریتم مهر تایید و روی سایت شما میزد. یا اگر سایت شما بک لینک های .edu و .gov داشته باشه، این الگوریتم به سایت شما چراغ سبز نشان میده و رتبه سایت شما در گوگل هم بالا میرفت.

میشه گفت که این الگوریتم تقریبا، جایگزین PageRank گوگل شده. Hilltop ابزاری بود برای شناسایی سایت های قدرتمند و ابزار این الگوریتم برای شناسایی این سایت ها، دایرکتوری ها و بک لینک های تخصصی بود.الگوریتم Hilltop در سال 2018 چگونه در سئو تاثیر دارد؟
الگوریتم هیلتاپ دیگر کارایی سابق را نداشته و بک لینک هایی که از سایت های دایرکتوری برای سایت ما ساخته بشه، دیگر تاثیر گذشته را ندارد. هدف گوگل این بود که به صفحات و پیج های سایت رتبه بده.

در زمان حال، وب سایت موز ابزاری را برای رتبه دهی یک صفحه خلق رده. Page Authority یا قدرت صفحه توسط ابزار Moz ساخته شده و به یک صفحه وب امتیاز بین 1 تا 100 میده. ولی باید اینو بدونیم که گوگل در 15 سال پیش همچین ابزاری را ساخته بود و این ابزار الگوریتم هیلتاپ بود.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا