تاثیر اجرای همزمان 2 enter frame

mohammadbasri

کاربر فعال
سلام دوستان
با استفاده از کد زیر یک مووی کلیپ رو که حاوی متن tlf هست زو به حرکت در اوردم، چیزی مثل زیرنویس اخبار
PHP:
var speed:Number=3.5
addEventListener(Event.ENTER_FRAME,onEnter);
function onEnter(e:Event){
	mc.x+=speed
}

برای بک گراند پروژه با استفاده از کد زیر عکسها رو که تعداشون 20 تا هست رو بصورت مجزا وارد پروژه کردم
PHP:
var myLoader:Loader=new Loader();
myLoader.load(new URLRequest("0001/01.jpg"));
addChild(myLoader);

و پس از تعویض عکس و ظاهر شدن عکس جدید، عکس قبلی رو با استفاده از دستور زیر آنلود میکنم
PHP:
removeChild(myLoader);

ضمنا عکسهای جدید از fade میان بیرون، یعنی الفاشون رو برابر 0 قرار میدم و با استفاده از دستورات زیر اونها رو ظاهر میکنم

PHP:
stage.addEventListener(Event.ENTER_FRAME,picAlpha);
function picAlpha(evt:Event):void {
	picfade.alpha+=0.02
}
stage.addEventListener(Event.ENTER_FRAME,picAlpha2);
function picAlpha2(evt:Event):void {
	if(picfade.alpha>=1){
		stage.removeEventListener(Event.ENTER_FRAME,picAlpha);
	}else{
		stage.addEventListener(Event.ENTER_FRAME,picAlpha);
	}
}
این رو هم بگم که متن زیر نویس در یک پروژه مجزاست و در کنار پروژه اصلی قرار داره که فراخوانده میشه
حالا اینجا یک مشکل بـــــــــزرگ بیش میاد و اون هم اینه که هنگامی که عکس بکگراند در حال ظاهر شدنه و یا به عبارت دیگه کد بالایی در حال اجرا شدنه ، متن زیرنویس حرکتش کند میشه و وقتی تصویر کاملا ظاهر میشه سرعت درست میشه
کسی میدونه راه حلش چیه؟
پیدا کنید پرتقال فروش را !!

hoceyn

Active Member
مشکل پردازنده و گرافیک سیستم شماست. منم رو ترانسیشن روی آلفا این مشکل رو داشتم.همن طور که Avang2005 . البته من یه پلیتیک زدم اونم از عکس png بود که واسه مشکل شما به درد نمی خوره.
راستی اگه سیستمتون خوب باشه این مشکل پیش نمیاد.

mohammadbasri

کاربر فعال
سیستمم خوبه، سلام میرسونه
من رو سه تا سیستم خوب! چک کردم که یکیش برای کارهای سنگین گرافیکی هست، رو اون هم مشکل داشت.

triton

کاربر فعال
برنامه شما cpu زیادی مصرف می کنه که باعث کندی کار می شه...برای تست task manager را باز کن و بعد سراغ پروژه برو و مقادیر cpu را هنگام کار چک کن.

mohammad.sub7

کاربر فعال
من قبلاً چندتا وکتور استفاده کرده بودم + چندتا کار انیمیشنی همزمان همین مشگل موقع حرکت متن برام پیش اومد

اولاً عکسهای وکتورم رو bitmap کردم
ثانیاً به جای اینکه اتفاق همزمان رخ بده . اول عکسم به صورت فید اومد وقتی کامل شد متن ها شروع به لود و حرکت کردن

به نظرم یا عمل fade رو بیخیال شو یا اینکه انیمیشن ها همزمان نباشن یعنی اول fade تکمیل شه بعد متن لود شه و حرکت کنه

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

آره . این مشکل هم زمانی که حجم فایل زیاد باشه بوجود میاد

موفق باشید

mohammadbasri

کاربر فعال
در این پروژه نمیشه فید تصاویر رو از حرکت متن جدا کرد
با اینکه با استفاده از یک روش خاص عکسها رو سبک کردم اما باز هم مشکل موجوده
با طراح صحبت شده قرار شد سایز تصاویری که فید میشن کوچکتر بشه
در پروژه های مشابه چون تصاویر کوچک هستن مشکل کند شدن رو ندارم
این رو هم به دوستان بگم که هنگامی که نیاز به لیستنر (listener) اینتر فریم ندارید اون رو ریمو کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا