چهار کلمه بی خطر، سریع، راحت و ارزان برای وصف قطار کافی است. قطار توانسته خود را با امکانات بی نظیر و آسایش بی بدیلش در دل متقاضیان زیادی جا کند. روزانه مسافران زیادی با تهیه بلیط قطار بر روی ریل های دنیا به نقل مکان می پردازند. دلایل انتخاب خرید بلیط قطار توسط این افراد چه مواردی می تواند باشد؟ برای آشنایی با مزایای سفر با قطار در این مطلب با ما همراه باشید.

ایمنی

با توجه به فن آوری های بالا و به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا ایمنی راه آهن ایران روز به روز با سرعت در حال بهبود و پیشرفت است. این شیوه جدید حمل و نقل ریلی را ایمن تر می کند. با توجه به این تکنولوژی ها از درگیری قطارها با یکدیگر، واژگون شدن، بیرون رفتن از خط ریلی و بسیاری چیزهای ناخوشایند دیگر خبری نیست. ایمنی در قطار به قدری بالاست که بسیاری از افراد بخاطر این خصوصیت قطار را به عنوان وسیله نقلیه در سفر انتخاب می نمایند. "ایجاد راه‌آهن سراسری در ایران همواره یکی از آرزوهای بزرگ و ملی محسوب می‌شد، و با اینکه در حدود نیم قرن کوشش‌هایی برای تحقق آن به عمل می‌آمد، تحقق این آرزوی ملی تا سال 1306 به طول انجامید." (منبع)

آسایش

سفر با قطار امکان حرکت آزادانه در داخل کابین را به شما می دهد. علاوه بر این قطارهایی که در مسیرهای ریلی ایران فعالیت می کنند، تخت های مخصوص خواب و رستوران جهت استراحت و سرو غذا دارند. تمامی امکاناتی را که از یک وسیله نقلیه مناسب برای سفر دارید را قطار دارا می باشد. در سفر با قطار دیگر نگران خستگی های راه نباشید، استراحت کنید، فیلم ببینید و به کارهای مورد علاقه خود بپردازید. با رزرو بلیط قطار دیگر نگران امکانات سفر نباشید.

قیمت مناسب

بلیط های راه آهن ایران اغلب ارزان تر از بلیط هواپیما است. همچنین خرید بلیط قطار ممکن است بسیار کارآمدتر از رانندگی با اتومبیل باشد. در سفر با قطار خبری از خستگی های ناشی از رانندگی، ترافیک و هزینه های جانبی نیست. قیمت بلیط قطار به نسبت بلیط هواپیما هزینه های بسیار کمتری را در بر دارد. با انتخاب بلیط قطار هزینه های سفر خود را کاهش دهید. بلیط قطار ارزان قیمت را از سایت تیک بان بخواهید. سایت تیک بان یکی از معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار، بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس است.


جدای از این ویژگیهای مهم و اساسی سفر با قطار مزایای بسیار بیشتر و ویژه ای دارد. مطمئناً در سفر با قطار هر سفر خاطرات شیرین و فراموش نشدنی را رقم خواهد زد.

وسایل حمل و نقل سازگار با محیط زیست

حمل و نقل انبوه مانند قطارها می تواند تاثیر مثبتی بر محیط بگذارد. آلودگی هوا در سفر با قطار بسیار کمتر از سفر با هواپیما و اتوبوس خواهد بود. با انتخاب قطار به عنوان وسیله حمل و نقل به کاهش انتشار کربن کمک کنید. انتخاب سفر با قطار همچنین به این معنی است که شما مشکلی برای عبور اتومبیل در جاده ها ایجاد نمی کنید و از حجم ترافیک بی وقفه می کاهد. انتخاب قطار به عنوان وسیله نقلیه میتواند آغازگر یک فرهنگ درست باشد تا به این وسیله آسیب کمتری به هوا بزنیم.


99072001.jpg

لذت بردن از مسیر

سفر با قطار می تواند راهی مناسب برای دیدن بسیاری از مناظر مختلف در طول مسیر باشد. قطارها اغلب در مقصد اصلی و نقاط دیدنی در مسیر توقف می نمایند. رسیدن به مقصد نهایی متوقف می شوند. با رزرو بلیط قطار مناظر دیدنی مانند کوه، جنگل، کویر، دریا و ساحل را به خود هدیه دهید. برای آشنایی و لذتهای سفر با قطار به مطلب "تجربه ای به یادماندنی از سفر با قطار "مراجعه کنید.

گذر زمان متنوع

روشهای مختلفی برای گذراندن وقت در هنگام مسافرت با قطار وجود دارد. یکی از روش های گذر زمان در قطار دوستی با همنوعان در سفر است. به دلیل راحتی بالای قطار در راه آهن ایران، افراد می توانند وقت خود را به طور متغیر سپری کنند. نشستن، خواندن کتاب یا مجله، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم ، برنامه ریزی برای جلسات کاری و تحصیلی، خوابیدن و چرت زدن از جمله کارهایی است که می توانید در سفر با قطار آنها را انجام دهید.

وسایل حمل و نقل خانواده محور

قطار برای کسانی که کودک به همراه دارند، بهترین گزینه برای سفر است. مراقبت از کودکان هنگام مسافرت با قطار بسیار آسانتر از ماشین یا هواپیما است. اینها همه مزایای سفر با قطار است که هرگز هنگام انتخاب یک سفر هوایی یا اتومبیل به دست نمی آورید. آیا هنوز تردید دارید که کدام شیوه حمل و نقل را انتخاب کنید؟ ما فکر می کنیم که انتخاب مشهود است!


خرید بلیط قطار از سایت های معتبر


مایلید تا اطلاعات بیشتری از مزایای سفر با قطار را کسب کنید، به سایت تیک بان مراجعه کنید. با انتخاب سایت تیک بان بلیط قطار خود را در کسری از ثانیه تهیه نمایید.


سایت تیک بان علاوه بر بلیط قطار، بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس را ارائه می دهد. این سایت تمامی مسیرهای ریلی موجود در کشور ار تحت پوشش قرار می دهد. برای خرید بلیط قطار از سایت تیک بان کافی است tikban را در گوگل جستجو کنید و با گذراندن چند مرحله ساده بلیط قطار خود را خریداری کنید. سایت تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جزو معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار هستند.
منبع : فصل اقتصاد
 

جدیدترین ارسال ها

بالا