تغییرات قالب 1 بکآپ از ویندوز لپ تاپ ka53sc

ELAHEH65

New Member

با سلام خدمت دوستای خوبم
دوستان من یه سول دارم و از دوستان با تجربه ام میخوام که مشکل من رو برطرف کنند
من حدود 4ماه هست که لپتاپ خریدم و از همون روز اول دو پارتیشن داشت یکه درایو سی و بعدی D:
و من بدونوارد کردن هیچگونه اطلاعات از ویندوز لپ تاپم بکاپ گرفتم که کلا با نرم افزارهای کاربردی خود لپتاپ که روش بود 5 dvd شد.و بعد از بک آپ از طریق خود ویندوز پارتیشن بندی کردم و اطلاعاتم رو رو لپتاپ ریختم و تا امروز هر بار با اینترنت پرسرعت لپتاپ و ویندوز و کاسپراسکی و برنامه ها و بایوس لپتاپ رو آپدیت میکنم.سوال من اینه که آیا اگر لپتاپ من دچار مشکل شد و خواستم مجددا ویندوز نصب کنم باید با همون dvd های بک پاپی که روز اول گرفتم ویندوز نصب کنم؟
و اگر که با همون نسخه بکاپ نصب نمودم اطلاعاتم و پارتیشنها از بین میرن؟
خواهش میکنم به من پاسخی که با تجربه باشه و مشکلی برای من پیش نیاره بدهید ؟چون در اثر سهل انگاری و اشتباه ممکنه اطلاعاتم از بین بره.
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

the_king

مدیرکل انجمن
بله، پاک میشه، کل اطلاعات پارتیشن بندی و محتویات هارد دیسک بر می گرده به همون زمانی که Backup گرفته اید
و اطلاعات فعلی تون کلا از دست میره.

راهی نیست که بشه ترکیبی از اطلاعات ویندوز جدید و قبلی رو حفظ کرد چون شما کل هارد دیسک رو یکجا
بایگانی می کنید. بهتره که اطلاعات شخصی و فایل هایی که داونلود می کنید و ... غیره رو در یک پارتیشن مجزا غیر
از پارتیشن ویندوز و جداگانه ذخیره کنید و توسط یک نرم افزاری که قابلیت Image گرفتن از پارتیشن ها رو داره
از پارتیشن ویندوز و اطلاعات شخصی تون مجزا Image بگیرید تا اگر لازم شد ویندوز یا اطلاعات شخصی تون رو Restore
کنید اطلاعات اون یکی پارتیشن قاطی ماجرا نشه.

ELAHEH65

New Member
بله، پاک میشه، کل اطلاعات پارتیشن بندی و محتویات هارد دیسک بر می گرده به همون زمانی که backup گرفته اید
و اطلاعات فعلی تون کلا از دست میره.

راهی نیست که بشه ترکیبی از اطلاعات ویندوز جدید و قبلی رو حفظ کرد چون شما کل هارد دیسک رو یکجا
بایگانی می کنید. بهتره که اطلاعات شخصی و فایل هایی که داونلود می کنید و ... غیره رو در یک پارتیشن مجزا غیر
از پارتیشن ویندوز و جداگانه ذخیره کنید و توسط یک نرم افزاری که قابلیت image گرفتن از پارتیشن ها رو داره
از پارتیشن ویندوز و اطلاعات شخصی تون مجزا image بگیرید تا اگر لازم شد ویندوز یا اطلاعات شخصی تون رو restore
کنید اطلاعات اون یکی پارتیشن قاطی ماجرا نشه.

سلام ازتون سپاسگذارم. نمیشه وقتی خواستم ویندوزم رو عوض کنم با یه سی دی ویندوز دیگه ای نصب کنم؟
آخه این که نمیشه پس این بکآپ که روز اول از لپتاپ میگیرن به چه درد میخوره؟ و پس چیکار باید کنیم که هربار که ویندوز خراب میشه بدون هیچ دردسری هم ویندوز هم برنامه های خودلپتاپ رو نصبکنیم؟من واقعا گیج شدم.کمکم کنید.
و لطفا اسم یه برنامه معتبر که بتونم باهاش از هاردم ایمیج بگیرم رو معرفی کنید.و اگر آموزشی داره رو برام معرفی کینید.
بازم متشکرم از لطفتون و خدا اجرتون بده و بیش از ایم موفقیتتون رو شاهد باشم.

SajadCG

کاربر فعال
برنامه Acronis Ture Home Image واسه این کار خیلی مناسبه.
استفاده ازش هم خیلی راحته و نیازی به آموزش نداره.

با این برنامه وقتی از درایو C تون Image میگیرید تمام اطلاعاتتون درون یک فایل ذخیره میشه
و با restore کردنش دیگه نیاز به نصب برنامه های جانبی که قبلا روش بوده نیست

موفق باشید.

ELAHEH65

New Member
سلام خدمت شما
ممنونم بابت راهنماییتون
ولی من میخوام اصلا یه جوری باشه که وقتی ویندوز لپتاپم مشکل پیدا کرد مثل سیستم های رومیزی .کامپیوتر . راحت فقط ویندوز روعوض کرد نه اینکه دردسر داشته باشیم که پارتیشن از بین میره .
اخه من اگه بخوام الان از ویندوزم ایمیج بگیرم کلی برنامه ریختمو پاک کردم و تازه یه ارور ویندوز اکسپلورر هم دارم windows explorer has stopped workingکه تو بحث مشکلات ارائه کردم ولی هنوز درست نشده. و میخام بگم اگر من الان ایمیج بگیرم که ریجستری ویندوزم که با حذف و نصب برنامه ها به حالت پیش فرض خودش نیست . کلی فایل بدرد نخور رو ویندوز هست این ارور هم که هست .همه اینا هم با ایمیج رایت میشه دیگه و دفعه بعد که خواستم از ایمیج استفاده کنم باز عمین ارور و مشکلات و به هم ریختی وپارتیشن سی ویندوزم هست.
من میگم که نمیشه با سی دی ویندوز های تو بازار ویندوز رو لپتاپم نصب کنم.؟
ویندوز لپتاپ من روش بوده و بحساب اورجینال هست. و با کلی برنامه های شرکت ایسوس که بهمراهش بوده.
حالا امکانش هست یا نه؟

SajadCG

کاربر فعال
چرا به راحتی میتونید با یه DVD ویندوز 7 ویندوز رو عوض کنید.
و فقط محتوای درایو C تون پاک میشه.
و بعد اگه مایل بودید میتونید Image بگیرید

احتمال زیاد نسخه ویندوزتون home edition هست که اصلا نسخه جالب نیست.
درضمن چندان فرقی هم بین نسخه اورجینال و کرک شده نیست .
موقع نصب ultimate رو انتخاب کنید.
موفق باشید.

ELAHEH65

New Member
چرا به راحتی میتونید با یه DVD ویندوز 7 ویندوز رو عوض کنید.
و فقط محتوای درایو C تون پاک میشه.
و بعد اگه مایل بودید میتونید Image بگیرید

احتمال زیاد نسخه ویندوزتون home edition هست که اصلا نسخه جالب نیست.
درضمن چندان فرقی هم بین نسخه اورجینال و کرک شده نیست .
موقع نصب ultimate رو انتخاب کنید.
موفق باشید.

سلام .ممنونم
نه نسخه ویندوز Enterprise بوده من آپگردش کردم به Ultimate

جدیدترین ارسال ها

بالا