به یاد قدیما (قدیمی کردن عکس)

farzadbb

Member
حتما تا به حال عکس های قدیمی و رنگ و رو رفته را دیده اید.
شاید هم دوست داشته باشید که به عکس های جدید خود حال و هوای عکس های قدیمی را بدهید.
پس بقیه مقاله رو بخونید.

-------------------------------------------

1) عکس خودتونو در محیط فوتوشاپ باز کنید .

mcb5ti.jpg

2) مسیر مقابل را دنبال کنید : Image>Ajustment>Photo filter
3) از کادر جدید گزینه sepia را انتخاب کرده و میزان آن را به 100% تغییر دهید.
mcbyps.jpg

4)حالا باید لبه های عکس را به حالت سوخته در بیاوریم پس محدوده ای را که می خواهید عکس سالم بماند را "M" انتخای کنید.
5)از صفحه کلید کلید Q را بفشارید (ماسک) . حالا محدوده ی انتخاب نشده به رنگ قرمز در میاید.
6)حال مسیر مقابل را دنبال کنید : Filter>Pixelate>Crystallize
7)حالا می توانید در اطراف عکس ایجاد ناهمواری کنید . اگر ناهمواری های لبه ها را نمی بینید روی دکمه ای که علامت منفی دارد کلیک کنید تا تصویر کوچک شود.حال میزان و شکل ناهمواری های لبه را تعیین کرده و Ok را بزنید.
mcc110.jpg

8)حالا لبه ها ی محدوده انتخاب شده به اندازه کافی نا هموار شده اند.مجددا دکمه Q را بزنید. در همین حالت دکمه های Ctrl+X را فشار دهیدت ناحیه داخل محدوده در حافظه کلیپ برد ذخیره شود.
mcc1aq.jpg

9) سند جدیدی باز کنید با حالت Transparen و عکس کپی شده را در آن Paste کنید.
10)حالا بهتر است لبه های عکس را کمی بسوزانیم تا جلوه ی بهتری پیدا کند.روی دکمه ی layer style در قسمت layers کلیک کنید تا منویی کنار آن ظاهر شود . از منوی جدید گزینه ی Inner Glow یا درخشش را انتخاب کنید.
11)حالا رنگ درخشش را از زرد به قهوهای تغییر دهید .برای تغییر رنگ کافی است روی رنگ زرد داخل مربع دو بار کلیک کنید تا منوی انتخاب رنگ باز شود. دقت کنید که باید روی کادر مربع زرد رنگ کلیک کنید نه مستطیل کنار آن
12)حالا دکمه D را کلیک کنید و سپس روی قسمت Gradiant روبروی رنگ کلیک کنید(کادر مستطیل زرد رنگ ) . حالا طیف باز شده را تیدیل به سیاه به شفاف کنید .
mcc1t2.jpg

13)حال لبه های عکس به سمت داخل سوخته است.یک سایه مجازی می تواند جلوه طبیعی تری به عکس بدهد. تا پنجره جلوه های ویژه باز است ، از گزینه Drop Shadow برای سایه دادن استفاده کنید.مقدار سایه بستگی به مورد کاربرد شما دارد . ب این حال سعی کنید فاصله آن را از عکس طبیعی نگه دارید.

mcb60w.jpg

امیدوارم از نتیجه کار خوشتان آمده باشد .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آقا فرزاد ممنون از زحمتی که کشیدی منتها کاشکی قبل از قرار دادن این آموزش یه نگاه به لیست آموزشای انجمن مینداختی چون فکر کنم یه همچین آموزشی رو قبلا تو سایت داشتیم!

منظورم از گفتن این مطلب این بود که وقتت رو روی یه آموزش جدید میذاشتی بهتر بود. در کل مرسی

farzadbb

Member
شرمنده اگه تکراری بود
ولی این لیست مقالات انقدر طولانی که حوصله نبود
ولی شما راست میگی . استقبال نشد.

hamid ir

Well-Known Member
محسن جان ممنونم
من با این جمله که کاشکی یه نگاهی به لیست مقالات مینداختی مخالفم و حالم از این جمله به هممیخوره
طرف زحمتشو کشیده و نشسته آموزش گذاشته این حرف به نظر من اصلاً درست نیست

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آقای حمید آقا منم چون طرف وقت گذاشته و زحمت کشیده اینو گفتم. اگه ایشون لیست رو دیده بودن وقتشون رو می تونستن روی یه آموزش جدید خوب بذارن

فکر نمی کنم این حرف من غیرمنطقی باشه . در هر حال اگه ناراحت شدن من معذرت می خوام ولی حیفه که وقته آدم سر یه کار تکراری صرف بشه در حالیکه من می دونم که آقا فرزاد توی زمینه ترجمه آموزشا می تونن خوب فعالیت داشته باشن.

farzadbb

Member
سارا خانوم شما درست می فرمایید . فرمایشتون کاملا منطقییه . اگه نگاه می کردم بهتر بود . البته این آموزش رو من ترجمه نکردم و فقط براش عکس ساختم و گذاشتم و کمی ساده تر بیان کردم . از این به بعد بیشتر حواسمو جمع می کنم. انشالله مقاله ترجمه ای هم بیشتر میزارم .

hamid ir : محسن جان ممنونم
محسن ؟
مای نیم ایز فرزاد !
منم از این جمله بدم میاد! ولی حقیقت تلخه !

جدیدترین ارسال ها

بالا