به نظر من فقط avid liquid

وضعیت
موضوع بسته شده است.

zanko_film

New Member
سلام به تمام دوستان
خيلي وقت كه پريمر ديگه از رده خارج شده و جاي خودش رو به avid liquid داده
اين شركت غول پيكر به كارت و نرم افزار بسيار قوي بازار دنيا را در حال حاضر بدست گرفته
تمام كليپ هاي حرفه اي كه در شبكه هاي ماهواره اي پخش ميشه بيشتر از اين نرم افزار بيرون آمده و ميكس شده

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام دوست من . دقیقا متوجه نمیشم .
من نزدیک 4 ساله دارم پریمیر کار می کنم . از کلیپ سازی برای تلویزیون تا تدوین حرفه ای فیلم باهاش انجام دادم . تا حالا غیر از چند تا مشکل که یکیشون عدم ساپورت فایلهای MPEG بوده مشکل دیگه ای ازش ندیدم و خیلی ازش راضیم . من واقعا متوجه نمیشم شما از یه نرم افزاری که برای میکس و مونتاژ فیلم ساخته شده دیگه چه انتظاری داری ؟!!
من می خوام بدونم نرم افزار های مثل Liquid یا Edios چه امکاناتی دیگه دارن که پریمیر نداره . میشه یه توشیحی بدی دوست من؟!!

Phonix_NL

Active Member
Avid محصول شركت پيناكل براي كارهاي حرفه اي طراحي شده و از نقاط قوتش كارايي بالا و سازگاري زياد با سخت افزارهاي
حرفه اي هست مثل كپچر كارتها يا كارتهاي موتاژ

اما پريمير از شركت آدوبي محبوب ترين،پركاربردترين نرم افزار موجود در بازار با رنج كاربردي نيمه حرفه اي و حرفه اي در تمام نقاط دنيا هست بيشتر جاهاي دنيا از جمله اروپا اين برنامه رو در كنار برنامه هاي تخصصي ديگه مثل
Serious Magic يا Adobe Ultra CS3 جديد - ادوبي اين برنامه و شركتش رو خريد- و برنامه هاي ديگه به صورت مكمل استفاده ميكنن
يكي از بزرگترين حسنهاي بزرگ پريمير كابرد گستردشه كه باعث شده تمام محصولات مرتبط از نرم افزار و سخت افزار با اين برنامه سازگار طراحي شوند و نيز پلاگينهاي متعدد و ابزارهاي جانبي و resource هاي فراوان و از همه مهمتر ارتباط مستقيم با ساير برنامه هاي آدوبي مثل افتر افكت و فوتوشاپ پريمير رو به برترين نرم افزار موجود در اين بازار تبديل كرده است

براي مقايسه برنامه هاي اديت و مونتاژ فيلم به سايتهاي بزرگ و معتبر دنيا مراجعه كنيد

يا حق

gigamax

حالا چرا این دوستمون میگن پریمیر از رده خارج شده ؟!! به هر حال ادوبی یکی از بزرگتین شرکتهای تولید کننده نرم افزارهای تخصصیه . اگه ببینه پریمیر ضعیفه کلا توش بازنگری می کنه دیگه

در ضمن میشه چندتا سایت بزرگ هم برای ما بگین؟!

آخرین ویرایش:

gigamax

خب عزیزم میشه بگی نرم افزار ادیوس در تدوین فیلم و ویدئو چه چیزی بیشتر از پریمیر داره . می خوام بدونم
آخه اگه یکی بهتره خب میرم با اون کار می کنم .

:Mohsen:

کاربر باتجربه
نه اويد نه پريمير!
فقط اديوس!

دوباره از اون بحثهاي بي سروته داريد پيش مياريد!
بجز شما كس ديگه اي هم ميگه اديوس؟
اصلا قابل مقايسه نيستن
حالا خوبه همه پرمير و پلاگينهاي عظيمش رو كه 4 تا دونه از اونا هم به اديوس نميخوره رو ميشناسن

:Mohsen:

کاربر باتجربه
آخرين پست من تو اين تاپيك

اوه اوه چه تعصبی!

منظورت خودته؟
چون شما اين بحث مسخره رو شروع كردي

همه ملت میدونن ادیوس چی

!!!!!!!!!!!!!

فکر کنم شما اسمشو هم نشنیدید.

اتفاقا باهاش كار كردم، ديدم مالي نيست
فكر كنم شما با پرمير كار نكردي يا اگر كردي چيز زيادي ازش نميدوني
والسلام

Peace Dove

Well-Known Member
عزیز شما بلد نبودی باهاش کار کنی.
من هم پریمیر کار بودم چند سال.
یکی از دوستانم برنامه ادیوس رو به من داد .من هم مثل شما اون رو نصب کردم .و وقتی محیط کارشو دیدم ازش خوشم نیومد .وگذاشتمش کنار.
تا اینکه از کسی آموزششو دیدم وفهمیدم چقدر جالبه.
میخواستم بگم .اگه یکم با محیط کاریش انس بگیری میفهمی که چه برنامه ای هست
آموزشاش هم تو قسمت ادیوس مینویسم اگه خواستی نگاه کن.
بازم میل خودته.اصلا تا 100 سال دیگه پریمیر کار کن.اما تجربه خوبه.
من تجربمو بهت گفتم.

موفق باشی
سامان

gigamax

عزیزم میشه دقیق بگی این ادیوس شما چی بیشتر از پریمیر داره ؟!!!
منظورم تو زمینه میکس و مونتاژه نه چرت و پرتهای دیگه ای که بعضی نرم افزارها توشون داره .مثلا افکتهای بیشتر ملاکی برای برتری نیست .
من اکثرا فیلمهارو دیدم یا با اوید لیکویید تدوین کردن یا با پریمیر . اوید هم خیلی حرفه ایه اما من شخصا باهاش کار نکردم
مثلا اگه بیای بگی می تونه امکانات بیشتری از پریمیر در زمینه جلوه های ویژه بده من اصلا قبوشلش نمی کنم . چون پریمیر نرم افزار ساخت جلوه های ویژه نیست . اگه می خواد رقابت کنه در این زمینه بره با نرم افزارهایی مثل افتر افکت و کمباسشن رقابت کنه .
حالا من منتظر جوابت هستم . اگه ادیوس بهتر باشه خب طبیعیه که میرم با اون کار می کنم .

Peace Dove

Well-Known Member
داداش میتونی بهتر از این صحبت کنی ما با هم دعوا نداریم.من که به زور نمیگم بیا ادیوس کار کن .برای من مهم نیست من فقط میخوام راهتمایی کنم.وگرنه میدونم اوید قویتره .ولی پولش هم بیشتره .
باشه میگم ادیوس چیه:

اگر تا به حال نا م ادیوس رو نشنیدید ونمیدونید چه کاری انجام میدهد چند خط زیر را بخوانید.

شركت Canopus كه در زمينه ساخت كارت‌هاي ويديويي حرفه‌اي فعاليت دارد، چند سالي است وارد عرصه نرم‌افزارهاي ويرايش فيلم شده است..

www.canopus.com
شركت Canopus كه در زمينه ساخت كارت‌هاي ويديويي حرفه‌اي فعاليت دارد، چند سالي است وارد عرصه نرم‌افزارهاي ويرايش فيلم شده است. نرم‌افزار Edius يك ويرايشگر بسيار قوي و حرفه‌اي فيلم است و بنابر ادعاي اين شركت، كار ويرايش را به صورت بي‌درنگ انجام مي‌دهد. بدين معني كه بلافاصله مي‌توانيد نتيجه كار را مشاهده كنيد. از امكانات اين نرم‌افزار ويرايش فيلم با هشت منبع تصويري است. امكان تصحيح رنگ بسيار بهتر شده، محيط كار كاملاً تغيير كرده و از آيكون‌هايي بزرگ‌تر براي نمايش افكت‌ها استفاده شده است.

مبدل HDV اضافه شده به آن باعث مي‌شود از اين خروجي بتوانيد استفاده كنيد. پشتيباني از سيستم دالبي ديجيتال AC3 نيز به آن اضافه شده است. اگر به ويرايش حرفه‌اي فيلم مشغوليد، به جاي نرم‌افزارهايي مانندPremiac Pro اين نرم‌افزار را امتحان كنيد و تفاوت را ببينيد.

میتوانید از طریق لینک زیر بیشتر آشنا شوید ونرم افزار را دانلود کنید البته برای زمان کوتاه.
http://ediustraining.grassvalley.com/index.php

بنا به درخواست دوستان اين اطلاعات درباره اديوس 4 آماده شد

از قدرتمندترین نرم افزارهای تدوین غیر خطی و متعلق به شرکت Canopus میباشد. نرم افزاری مستقل و فارغ ازنیاز به کارتهای گران قیمت و محدودیتهای مرسوم سیستمهای تدوین غیرخطی.

این نرم افزار بصورت Software Base عمل میکند یعنی سرعت کار شما بستگی زیادی به قدرت CPU وGPU (کارت گرافیک) دارد.

شما دیگر نگران خرید کارتهایی با قیمت بالا که درای قدرت Realtime باشند نخواهید بود .

با یک CPU 3 GHz,به همرا یک کارت گرافیک با قدرت تقریبا مناسب شما میتوانید حداقل4یا 5 لایه ویدئو را با فرمت DV افکت گذاری کنید و بصورت Realtime خروجی بگیرید.

این برنامه Work flow یکپارچه ای را فراهم میکند که قابلیت پذیرش انواع فرمتهای ویدئو را دارد و امکان ویرایش همزمان تمام فرمتها را باهم و نیز ویرایش فرمتهای SD ,HD را بصورت همزمان داراست.

Edius pro 3 قابلیت کار با کارتهای OHCI Firewire را دارد و با انواع مختلف سخت افزارهای تدوین مربوط به Canopus از جمله:

DVStorm ، DV Raptor RT2, EDIUS DVX ، EDIUS NX ،EDIUS HDو...

با بکارگیری این سخت افزارها کارآیی ویرایش همزمان ( RealTime ) افزایش می یابد.

اما شما حتی با کارتهای ارزان قیمت دیگری مثل AceDVio ویا کارتهایی از کمپانی های دیگری چون MOVIE BOX DV و ADS Pyro AV link و... میتوانید از قدرت Realtime این نرم افزار استفاده کنید.

از جمله خصوصیات کم نظیر نرم افزار Edius Pro قابلیت تبدیل فرمت می باشد بطوریکه این نرم افزار قابلیت ویرایش فرمتهای ویدئوی SD,HD بطور ترکیبی و همچنین تدوین ویدئو هایی با کدکهای مختلف مثل DV , HDV , HD , MPEG II , Lossless , Uncompressed را دارد.

تغییرات جدید در نسخه EDIUS 4

New User Interface :اولین چیزی که در این نسخه به چشم می خورد تغییر ظاهر نرم افزار میباشد.اضافه شدن منو های File , Edit , View , ...در نتیجه دسترسی ساده تر به ابزار، چیدمان پنجره ها راحتر شده و در نتیجه کار کردن لذت بخش تر خواهد بود.امکان زوم کردن در Waveform و Vectorscopeویا امکانن مایش خطوط تقسیم کننده تصویر 4:3 یا 14:9 در تدوین پروژهای 16:9

در EDIUS 4 شما قادر خواهید بود تمام افکتها را قبل از اینکه در Timeline استفاده کنید شکل آن افکت رااز روی آیکون آن تشخیص دهید.

شما هچنین میتوانید رنگ پنل ها را هم عوض کنید.

Multicam Editing Mode: از این پس در این نسخه شما میتوانید به راحتی تا هشت دوربین را کنترل کنید و بین آنها سوئیچ کنید.

همچنین شما میتوانید تمام تراک های تایم لاین را در یک تراک فشرده کنید ویا میتوانید بصورت اتوماتیک تمام تراک های تایم لاین را در یک تراک فشرده کنید و فقط کلیپ های تغییر داده شده را نگه دارید.

Nested Timeline Sequences:استفاده از چندین سکوئنس(Sequence)در تایم لاین یکی دیگر از جاذبه های نسخه ۴ میباشد.در این نسخه شما میتوانید چند پروژه را در یک پروژه بسازید.و همچنین میتوانید این پروژه ها را با هم ترکیب کنیدو پروژه نهایی راخروجی بگیرید.

Enhanced Color Correction Controls:

افزایش قدرت تصحیح رنگ و وایت بالانس،شما از کی فریم(keyframe)میتوانید برای این کار استفاده کنید .در ضمن قدرت و کارایی کی فریم ها در کل بهتر شده است.

User Profiles and Project Preset Transfer:

امکان جدید دیگر، ذخیره تنظیمات وچیدمان پنجره ها و کلید های میان بر و تنظیمات PLUG-IN برای هر کاربر میباشد.یعنی میتوان نرم افزار را برای هر کاربر بصورت دلخواه تنظیم و آماده کار کرد و آن تغییرات را ذخیره نمود.

New Basic DVD Authoring:

امکان جدید دیگر در EDIUS 4 ساخت منوهای DVD با ظاهر های مختلف و نمونه های آماده میباشد.

شما میتوانید با کیفیت های مختلف فیلم DVD خود را بسازید و همچنین از صدای Dolby® Digital AC-3, PCM Wave یا MPEG Layer II audio encoding یرای ساخت DVD استفاده کنید.

Time Remapping:

استفاده از کی فریم درتغییر سرعت کلیپ (SPEED & SLOW)بدون تغییر درمدت زمان تصویر روی Timeline این مورد هم به نظر من پر کاربرد و مورد نیاز بود.

اینها مهمترین امکانات اضافه شده در نسخه EDIUS 4 بود.البته در حال حاضر اطلاع داشته باشید که نسخه EDIUS 4.5 هم عرضه شده.

بیش از ده طرح مختلف فضای کاری ایجاد شده توسط کاربران

Toolbar یا جعبه ابزار قابل تنظیم

Shortcut ها یا کلید های میانبر قابل تنظیم

قابلیت تغییر نام تراکهای ویدئو، صدا، زیرنویس و تیتراژ

نگاشت دوباره کلیپهای از دست رفته

پنجره ابزارهای نمایش سیگنال مثل Waveform و VectorScope بطور همزمان با Capture ویدئو و بازبینی آن قابل دسترسی می باشد.

توانایی های Timeline

تراکهای ویدئو، صدا، متن و گرافیک نامحدود

ویرایش صدا و تصویر بصورت مجزا

ویرایش slip ,slide ,roll

-- قابلیت کپی Effect و Transition روی چند کلیپ

خروجی میکسر صدا بصورت Realtime

Autosave و redo/undo به تعداد نامحدود

قابلیت ضبط نریشن و Ripple Editing

افکتها (Effects )

ترانزیشنهای دو بعدی و سه بعدی Realtime شامل ترانزیشن های SMPTE

افکتهای متنی Realtime

امکان استفاده از Inscriber title motion pro برای Canopus

افکتهای همزمان(Realtime) با قابلیت تعداد ساخت نامحدود

تراکهای ویدئو، صدا، گرافیک و متن بصورت Realtime

فیلترهای Realtime :

Anti filter, Blend, Blur, Black color, Color balance, Color wheel, Combine filter, Emboss, Loop slide, Matrix, Median, Mirror, Monotone, Mosaic, Motion blur, Old movie/film, Pencil sketch, Raster wipe, Region, Sharpness, Smooth blur

فیلترهای صدای Realtime :

Delay, Graphic equalizer, High-pass filter, Loa-pass filter, Pan pot and balance, Parametric equalizer, Tone controller

Realtime video keyers

3D Picture in Picture, Chroma Key, Luma Key, Picture in Picture

(کروماکی - لومینانس - تصویر در تصویر 2D و 3D)

Bin Media Clip Handling

انتخاب دسته ای از مدیا

پشتیبانی و امکان دیدن شاخه های تو در تو با جزئیات

field order, aspect ratio قابل تغییر و تنظیم

پشتیبانی فرمتهای ویدئویی شامل:

Mpeg Video Stream با پسوندهای mpv و m2v

Mpeg Program Stream با پسوندهای mpg و mpeg و m2p و mp2

Mpeg Transport Stream با پسوندهای m2t و m2p

DV Uncompressed AVI با پسوند Avi

Quicktime با پسوند mov

پشتیبانی فرمتهای صدا شامل:

File Aiff با پسوندهای aif و aiff

Ogg Vorbis با پسوند ogg

Mpeg Audio Layer3 با پسوند mp3

Mpeg Audio Stream با پسوندهای mpa و m2a

پشتیبانی فرمتهای گرافیکی شامل :

Inscriber با پسوندهای icg و ips

Targa با پسوندهای tga و targa و vda و icbو vst

Windows Bitmap با پسوندهای bmp و dib و rcl

JPEG با پسوندهای jpg و jpeg و jfif

Flash با پسوندهای pix و fpx

Silican Graphic Image با پسوندهای sgi و rgb

Windows Meta File با پسوند wmt

Tif با پسوندهای tif و tiff

Photoshop با پسوند psd

Portable Network Graphic با پسوند png

Quick Time Image با پسوندهای gif و gtif و gti

ورودی و خروجی های صدا و تصویر

ضبط DV با کنترل و خروجیDV بصورت همزمان از Timeline

ضبط دسته ای (Batch Capture )، ضبط مستقیم در Timeline و ضبط صدا به تنهایی

ورودی فشرده 32 بیت ویدئو برای کلیپهای ویدئو با کانال آلفا

ورودی edl , cmx-340 , dve-9100/5000

وارد کردن فایلهای CD و DVD بصورت مستقیم

خروجی بصورت دنباله ای از tga

دارای خروجیهای متنوع از قبیل QuickTime، RealVideo، WindowsMedia، Mpeg2، Mpeg1، DivX از طریق Procedure Express مربوط به Ediuse

پشتیبانی کدگشای ( Encoder) سخت افزاری برای Mpeg pro MVR , Canopus MVR2200

کدکهای با کیفیت بالا مختص Mpeg ,Dv ,Hd ,Canopu

gigamax

نه من لحنم خیلی صمیمانه بود بعد شما جا خوردی فکر کردی دعوا دارم ؟!!:d
منم با شما دعوا ندارم . اتفاقا خیلی ترسیدم این متنو بنویسم شما برداشت بد بکنی به هر حال ببخشید
ممنون از متنت . من فعلا نمی تونم همشو بخونم .می خونم و نظرمو میدم .مرسی دوست من:)

آخرین ویرایش:

EditorIR

New Member
قصدم در این نوشته طرفداری از Liquid (درستش اینجوری است!) نیست ؛ اما می بینم که این بیچاره خیلی هم دارد تو سری می خورد در این فروم.

نمی دانم تدوینگر خوبی هستم یا نه. اما لااقل در این 10 سال با این نرم افزارها کار کرده ام و کار با هرکدامشان برایم دیگر خیلی ساده شده. در این چند سال با Avid Studio (Adrenaline & Hd & News Cutter) , Final Cut Pro, Video Toster , Velocity , (از همان وقتی که محصول کمپانی آلمانی فست بود) Premier , Liquid و حتی مویی میکر ویندوز کار کرده ام. بنابر این تفاوت هایشان را تا حدی می شناسم.

مهمترین ویژگی های لیکوئید اینها است:

- این نرم افزار از همان ابتدای تولیدش در سال 95 ، با نظر مستقیم جمعی از تدوینگران سینمایی و تلویزیونی اروپا و کانادا طراحی شد. نوع انجین نرم افزار و طراحی قابلیت هایش طوری است که به نظر بسیاری از تدوینگران دنیا بهترین نرم افزار تدوین برای یک تدوین دراماتیک (فیلم و سریال یا مستند ) است.
وقتی که وارد محیط لیکوئید می شوید ، طراحی دکمه ها و فرم صفحه کار طوری است که از همان اول 6 دانگ حواستان فقط به مستر وییور و سورس وییور است. اتفاقی که در نرم افزارهای دیگر خیلی نمی افتد. رنگ خاکستری زمینه دقیقن برای کار مداوم با کامپیوتر طراحی شده که چشم را اذیت نکند. این رنگ بعد از لیکوئید (آن موقع اسمش فست بود) در نرم افزارهای دیگر حرفه ای کامپیوتر که کاربر زمان زیادی را مقابل مانیتور است به کار رفت . (مثل افتر افکت ، مکس ، مایا ، شیک ، اتوکد و ...)
یکی از مهمترین اشکالات ادیوس و پریمیر (به عقدیه من البته) فضایی بودن محیط نرم افزار است. کلیدها را خیلی خوشکل طراحی کرده اند. خیلی محیط فشرده ای دارد و پر از آت و آشغال می شود و حواس تدوینگر را پرت می کند. (حتی وقتی محیط را کاستومایز می کنیم) نرم افزار خیلی مواقع نمی تواند پا به پای کاربر پیش بیاید. مثلا در آن واحد به ذهنتان می رسد که یک کات را تست کنید. در لیکوئید می توانید ظرف کمتر از 2 ثانیه به کات دلخواهتان برسید ، آنهم فقط با دو کلید کیبورد. اما در پریمر و ادیوس این کار بیشتر طول می کشد. باید حواستان به سینک باشد . چند کلیک موس و کیبورد لازم است . خط صدا پایین می افتد و ... . بسیاری از کارهای لیکوئید اتوماتیک انجام می شود و یا فقط با یک کلید ساده. نرم افزار خیلی باهوش است و برایتان استوری بورد ، تشخیص کات و از این جور کارها را انجام می دهد. (مقایسه بین سه نرم افزار لیکوئید ، پریمیر و ادیوس است . با نرم افزارهای دیگر کار ندارم)
این بخش مقایسه خیلی طولانی می شود. فقط کاربرانی که با لیکوئید و پریمیر و ادیوس کار کرده اند حرفم را متوجه می شوند.

- یک قابلیت منحصر به فرد لیکوئید - که در هیچ نرم افزار تدوین صدا و تصویر وجود ندارد - قابلیت ذخیره آنلاین است. انجین نرم افزار وطری است که هر حرکت ماوس را سیو می کند. در این نرم افزار بخشی به اسم Save وجود ندارد. خود نرم افزار این کار را می کند. این یکی از محرمانه ترین دستاورد های مهندسان کامپیوتر در این سالها بود و حتی در همان وقت هم کلی صدا کرد. هنوز هم با وجود اینکه کمپانی معظم AVID مالک لیکوئید شده ، نتوانسته این فرمان را از نرم افزار بیرون بکشد و در نرم افزار تدوین شاهکارش (avID sTUDIO) پیاده کند. کاربران لیکوئید آنقدر به این ویژگی عادت می کنند که معمولن پروژه هایشان در نرم افزارهای دیگر به مشکل سیو می خورند. روی کیبورد کاربران لیکوئید کلید Ctrl و S پاک نشده است!

-مشخه دیگر backround Rendering است. نرم افزار به طور اتوماتیک و بدون اینکه برای رندر مجبور به صبر کردن باشید ، در هنگام کار تدوین خودش تصاویر را رندر می کند. این قابلیت هم نحصر به فرد است.

-شاید کاربران ادیوس و پریمر ناراحت شوند ، اما لیکوئید یک سیستم Broadcast تدوین است و همطراز Final Cut و Avid قرار می گیرد. در حالی که پریمر و ادیوس نرم افزار های خانگی و نیمه حرفه ای تدوین هستند. سیستم های پیشرفته سخت افزاری و نرم افزاری لیکوئید در جاهایی مثل بی بی سی ، المپیک آتن ، زد دی اف ، سی بی اس و ... سیستم های محور تدوین محسوب می شوند. همینطور در صدا و سیمای خودمان

- قابلیت InPut , Export در لیکوئید خیلی پیشرفته تر از دوتای دیگر است. حتی اکسپورت روی آی پای و پی اس پی را هم انجام می دهد. البته پریمیر و ادیوس هم تقریبن همه فرمت ها را باز می کنند. (یا پلاگین هایش را می شود پیدا کرد) اما لیکوئید در متن اصلی برنامه اش اینها را دارد. در ضمن لیکوئید فرمت ها را (AVI, HDV1,HDV2, 2YUVHD, Mpeg 1,2 ,4 ,IPB, P2, XDCAM) و ... را به صورت Native ذخیره می کند. به همین خاطر می شود در هر نرم افزار ویرایش تدوین و انوع پلیر ها به راحتی تماشا کرد و تصحیح کرد. مثل ادیوس نیست که با فرمت خودش ذخیره می کند و پدر صاحب بچه در می آید اگر ادیوس نداشته باشد!.

- محیط کپچر لیکویید دقیقن مثال بارز حرفم است که می گویم برای تدوین دراماتیک مناسب است. موقع کپچر می توانید دقیقن از برگ منشی صحنه شماره سکانس ، پلان ، تعداد برداشت ها ، توضیحات منشی صحنه و اینطور موارد را وارد کنید. اگر منشی صحنه به جای برگه کاغذ از نرم افزارهای مخصوص منشی صحنه که با فرمت OMF اطلاعات را ذخیره می کنند استفاده کرده باشد ، فقط کافی است که نوار را داخل دستگاه بگذارید. لیکوئید به طرز عجیبی پلان ها را کپچر می کند و دقیقن شماره گذاری را انجام می دهد. حتی لحظات مهم پلان را هم مشخص می کند. این قابلیت البته در ایران هنوز جا نیفتاده . فقط یک بار یک شیر زن منشی صحنه جرات کرد و این کار را کرد و ما هم کیفش را بردیم!.

- ضعف ها:

- با وجود منوی رنگ فوق العاده لیکوئید ، ترجیح می دهم تصحصی رنگ ها را در افتر افکت انجام دهم یا کامپاسشن. لیکوئید های موجود در ایران به خاطر نبود سخت افزارهای حرفه ای اوید نمی توانند رنگ های دی وی را خوب تصحیح کنند.

- لیکوئید مثل پریمیر نیست که اوپن سورس باشد و صدهزار جور افکت و پلاگین برایش ساخته شود. به همین خاطر به درد کارهای افکتیو نمی خورد.

- جزو نرم افزارهای GPU محسوب می شود و چون از کارت تدوین استفاده نمی کند (البته ما در ایران اینطور استفاده می کنیم. آنور آب فرق می کند) بسیار وابسته به توان کارت گرافیک ، رم و سی پی یو کامپیوتر است.

در مورد خود من : کارهای مستند و داستانی را ترجیحن با لیکوئید انجام می دهم . برای تدوین خلاقه (اگر بخواهم گرافیک را وارد تدوین کنم. مثلن ویدئو آرت یا تیزرها) با فینال کات کار می کنم. (محیط اپل و نرم افزارهای معرکه ای مثل Shake برای تروکاژ شاهکارند. خیلی از نرم افزارهای اصلی تروکاژ فقط در اپل کار می کنند و جدیدن در Linux) . برای تدوین HD یا دیجیتال بتاکم هم از باکس عروج فیلم استفاده می کنم که Avid Adrenaline است و نرم افزارش هم استاد AVID Studio HD+. این غول نرم افزارهای تدوین ، فقط با آدرنالین مزه می دهد.

شرمنده که انقدر زیاد شد. گفتم یک جوری ادای دین کرده باشم به لیکوئید!

آخرین ویرایش:

HamidSHS

Active Member
اوه اوه
عجب جداليه سر اين نرم افزار هاااااا
icon10.gif

همين جا از تمام دوستاني که اطلاعاتشون رو در رابطه با نرم افزار هاي مختلف ميکس و مونتاژ قرار ميدن و خواهند داد تشکر ميکنم.
ولي منم وقتي رفته بودم پيش يکي از دوستام ( اون هم براي سينما از Avid استفاده ميکرد )
البته هر نرم افزاري جاي خودش رو داره.:)
موفق باشيد
ياعلي

gigamax

من جدیدا!!! فهمیدم که از نرم افزار لیکویید بیشتر برای تدوین تو سینما استفاده می کنند . خیلی هم نرم افزار قدریه و از فرمت های آکادمی هم پشتیبانتی کامل میکنه
ادیوس رو تا حالا من ندیدم برا سینما استفاده کنند (من ندیدم شاید استفاده کنن)
پریمیر هم که اصلا مال تدوین ویدئو است نه سینما

در ضمن ممنون از دوستمون به خاطر اسطلاعات ارزشمندشون

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

ای بابا ... دیگه قرار نشد واسه همچین مسائل پیش پا افتاده ای اوقات خودتون و ما رو تلخ کنید.
آخه با این دعوا و چاقوکشی و ... :دی این جور چیزا، هنوز شرکت های بزرگ هم به نتیجه نرسیدن چه برسه با کاربران.
از اون جایی که این جور بحث ها و جنگ و جدل ها، هیچ وقت توی دنیا تموم نمی شه (خب ما هم جزوی از دنیا هستیم) پیشنهاد می کنم توی تاپیکی که راه اندازی شده، توی نظر سنجی شرکت کنید و طبق مواردی که گفته می شه، نظر خودتونو بگید.

این تاپیک:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=97956

واسه تموم شدن بحث هم این تاپیک قفل می شه.
حالا روی همو ببوسید و با هم آشتی کنید.

التماس دعا
یا علی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا