به نظرتون سی پی یو amd fx-8350 برای رندر خوبه ؟

_MRM_

Member
سلام
کار من معماری هست و با v ray کار می کنم و با توجه به قیمت های بالای سی پی یو های اینتل ، می خوام از AMD استفاده کنم و 2 کیس با مشخصات زیر جمع کنم :
AMD FX-8350 :CPU
Asrock AMD 970 Extreme3 :MAIN
Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz : RAM
Green SP Series GP480A-SP: POWER
هارد دارم و یک گرافیک ارزان قیمت . که نزدیک 1/400 در میاد

نظرتون بگید ؟

سلام.به نسبت قیمت. سی پی یو خوبیه . اگه می تونید مین رو از ایسوس بگیرد.ترجیحا m5a97evo باشه .پاور رو هم کمی قویتر بردارید. در ضمن این سی پی یو احتیاج به کولر داره و با فن خودش نویز بالایی تولید می کنه و ممکنه که داغ کنه . سعی کنید کیسی بگیرید که کولیمگ خیلی خوبی داشته باشه

mohammad@er

Well-Known Member
سعی کنید از لیکوئید استفاده کنید !

حقیقتش منم یه زمانی می خاستم از این سی پی یو استفاده کنم !

مهمترین چیزش قیمت مناسب در برابر 8 هسته ای بودنشه !

قیمت الانش چنده ؟

من حدود 600 قیمت داشتم !

_MRM_

Member
سعی کنید از لیکوئید استفاده کنید !

حقیقتش منم یه زمانی می خاستم از این سی پی یو استفاده کنم !

مهمترین چیزش قیمت مناسب در برابر 8 هسته ای بودنشه !

قیمت الانش چنده ؟

من حدود 600 قیمت داشتم !
بله هنوز هم 600 تومان هست . فقط تنها مشکلم برای آینده است که اگه خواستم گرافیک انویدیا بخرم مشکلی ایجاد نکنه

rezaoptic

Well-Known Member
اگه از نظر بوجه مشکل ندارین به نظرم intel بگیرین سی پی یو های الان اینتل از نظر معماری بهتر از amd ظاهر شدن .
بازم به نظرم بهتر بری انجمن های مخصوص سخت افزار چند سوال بپرسین من خودم میرم اینجا و خیلی موقع ها مشکل منو حل کردن.

mohammad@er

Well-Known Member
اگه از نظر بوجه مشکل ندارین به نظرم intel بگیرین سی پی یو های الان اینتل از نظر معماری بهتر از amd ظاهر شدن .
بازم به نظرم بهتر بری انجمن های مخصوص سخت افزار چند سوال بپرسین من خودم میرم اینجا و خیلی موقع ها مشکل منو حل کردن.

اگر این دوستمون عزمش رو جذب کنه و بره سمت سی پی یو های سرور ای ام دی که رو کم کنی زئون اینتل ساخته شده هیچ جای برای بحث نمی مونه !

ولی با این شرایط فعلی من بشخصه خودم این سی پی یو رو پیشنهاد می کنم !

سی پی یو های ای ام دی سرعت بالایی دارن ولی توان پردازشی اونها نسبت به توان اسمیشون کمتره و مهمترین رکنش مصرف کم تر انرژی و تولید حرارت کمتره !

اما اینتل مثل اتیش می مونه و و قیبمتش نسبت به توانش 2 برابره و حرارت وحشتناک ایجاد می کنه ولی تو رندر بشدت خوب ظاهر میشه و با تمام مشکلاتی که گفتم بازم نتیجه مطلوبی رو داره !

اما اصل قیمت کامپیوتر سی پی یوشه ! یعنی تا جایی که من می دونم سی پی یو های ایتل تا 3 میلیون تومن هم میره !

البته داشت از یادم میرفت !

سی پی یو های سری 8000 دارای 8 هسته و 8 تا ترد هستن و سی پی یو های اینتل همگی دو برابر تعداد کورس یا هسته سی پی یو باکت یا ترد دارن !

مثلا ای سون سری قدیم 4 هسته و 8 تا ترد ! که خودتون تاثیر اون رو توی پس های رندر می دونید !

ببخشید زیاد شد یا علی !

reza_1001

Well-Known Member
سلام
ببخشید چند تا اشتباه دیدم تو صحبتها...

سی پی یو های سرور ای ام دی که رو کم کنی زئون اینتل ساخته شده هیچ جای برای بحث نمی مونه !

قبل از هر چیز باید بگم من از اینتل خوشم نمیاد(به خاطر قیمتهاش) ولی این دلیل نمیشه ...حقیقتو نبینیم
سی پی یو های سرور ای ام دی در کارهای مالتی تسکینگ که نمونه بارزش پایگاه داده و سرورهای سایتهاست...خیلی عالی عمل میکنند

اما زمانی که پای کارهای گرافیکی میاد وسط هیچ شرکتی نمیره سمت ای ام دی چون واسه اینکار بهینه نشده...
مثلا با یه سیستم با 4 اپترون شما میتونید 10 تا مکس باز کنید و در همه هم دکمه رندر رو بزنید و سیستم هم هنگ نمیکنه...!
اما مسلما ما یک مکس و یک رندر سریع نیاز داریم که در این صورت ای ام دی کم میاره متاسفانه....:-?

مهمترین رکنش مصرف کم تر انرژی و تولید حرارت کمتره !

فکر کنم شما قضیه رو برعکس متوجه شده باشین
به عنوان مثال چطور میشه intel 4770k که 84w هست از amd 8350 که 250w هست بیشتر حرارت تولید کنه...!؟

موفق باشید....:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا