به عنوان طراح وب سایت کدام زبانه نویسی را باید یاد بگیرند؟

magbot

Member
به عنوان طراح وب کدام زبانه نویسی را باید یاد بگیرند؟
آموزش طراحی سایت

بسیاری از فن آوری ها، ابزارها و منابع وجود دارد که می توانید آن را به عنوان حرفه ای طراحی وب یاد بگیرید و استفاده کنید. در اینجا لیست از زبان های مختلف، کتابخانه ها، چارچوب ها، پایگاه های داده و پیش پردازنده های CSS را معرفی می کنیم که می تواند به شما در تبدیل شدن به یک طراح وب بهتر کمک کند.

زبان های طراحی وب
JavaScript
جاوا اسکریپت بدون شک اولین و مهم ترین زبان است که نیاز به یادگیری به عنوان حرفه ای طراحی وب سایت است. در سراسر مرورگرهای وب، پایگاه داده ها، برنامه های تلفن همراه، تم ها و حتی سخت افزار قابل برنامه ریزی کار می کند. و با معرفی ES6، جاوااسکریپت بسیار قدرتمندتر و ساده تر خواهد شد.
برای استفاده بیشتر از جاوا اسکریپت، از ابزارهای Bower و npm، ابزارهای مدیریت و همچنین jshint و jscs، ابزار برای سبک کد و گزارش دادن استفاده کنید. Grunt، ابزار جاوا اسکریپت، در هنگام استفاده از جاوا به شما کمک می کند فایل های JS و باحجم کمتر کامپایل کنید.
0.jpg

CoffeeScript
CoffeeScript زبان برنامه نویسی است. CoffeeScript با الهام از Haskell، Python و Ruby بخش های خوبی از جاوا اسکریپت را استفاده میکند و باعث کوتاه شدن و خوانایی آن می شود .
1.png

[paste:font size="4"]Python

پایتون یک زبان برنامه نویسی چند منظوره شیء گرا است که در چارچوب Django کار می کند.این زبان در محاسبات ریاضی استفاده می شود زیرا باعث می شود معادلات ریاضی و هوش مصنوعی به راحتی حل شود. علاوه بر این، پایتون را آسان می توانید یاد بگیرد.
[/paste:font]
2.png

Ruby
Ruby on Rails در حال رشد است، Ruby شبیه Python است. علاوه بر Rails، Ruby تقریبا همه جا کاربرد دارد از برنامه های وب تا برنامه های کاربردی GUI دسکتاپ و حتی سرورهای وب، کتابخانه های هوشمند، سرورهای پایگاه داده ای، سرویس های سیستمی سطح پایین، موتورهای تشخیص تصویر و تمامی محاسبات استفاده می شود.

3.png

[paste:font size="4"]PHP
PHP زبان مورد استفاده در وردپرس است. اما اساسا، برای افزودن قابلیت های بیشتر به وب سایت شما استفاده می شود که نمی تواند با استفاده از HTML انجام شود. پی اچ پی می تواند بسیاری از محاسبات را انجام دهد، برقرار کردن ارتباط با پایگاه داده های MySQL، ایجاد گرافیک ساده و پویا مانند امضا های توییتر پویا و غیره....

Go
go یا Golang یک زبان جدید از گوگل است و در حلقه های برنامه نویسی محبوب شده است. بر طبق FAQ خود گوگل،به شما اجازه می دهد یک برنامه بزرگ را در یک کامپیوتر تنها در چند ثانیه کامپایل کنید، دارای یک مدل برای ساخت نرم افزار است، برای انجام تجزیه و تحلیل عالی است، و از سربارهای به سبک C که شامل فایل ها و کتابخانه ها است اجتناب میکند.با وجود محبوبیت آن، ما توصیه نمیکنیم خود را فقط به آن بسپارید؛ زیرا در مراحل اولیه و توسعه است.

4.png

[paste:font size="4"]Objective-C
ObjC زبان اصلی سیستم عامل اپل و iOS است و همچنین API های آن. این زبان ساده که شامل پیام های کوچک به سبک ColdType به زبان C است. ObjC یک زبان شی گرا است که ویژگی های شیء گرایش ، ظرافت و توانایی بالایی دارد.

5.png

Swift

Swift زبان برنامه نويسی اپل است که برای برنامه های OS X و iOS کاربرد دارد. زبان جدیدآسان و قابل فهم هستند. آنچه در Swift محبوب است، این است که چگونه بازخورد سریع در زمان واقعی را فراهم می کند و توانایی آن که به صورت یکپارچه با کد ObjC متصل است.
6.png

Elixir
الیکسر یکی از تازه واردان است که با استفاده از ویژگی های عالی Erlang. کسانی که از آن استفاده کرده اند، آن را با روبین با نظر نحوی آن مقایسه کرده اند. الیکسر زبان بسیار قابل مقیاس است که از فرآیندهای سبک وزن خود برای اجرای تمام هسته های خود استفاده می کند. با این حال، ویژگی های آن بهترین عملکرد را دارد.

bayanemrooz

New Member
سلام
خسته نباشید
کاش یکی از دوستان مسیر طراح سایت شدن رو بطور کاربردی ارائه میکرد. یه مطلب مختصر و مفید که با دنبال کردن اون بعنوان سرنخ بتونیم یه طراح سایت حرفه ای بشیم

ahanup

New Member
سلام
خسته نباشید
کاش یکی از دوستان مسیر طراح سایت شدن رو بطور کاربردی ارائه میکرد. یه مطلب مختصر و مفید که با دنبال کردن اون بعنوان سرنخ بتونیم یه طراح سایت حرفه ای بشیم
دوست عزیز
مسیری که من برای طراحی وب سایت طی کرد م به شکل زیر بوده که فکر میکنم برای شما نیز مناسب باشه:
یادگیری آموزش کار کردن با یه سیستم تولید محتوا مثلا وردپرس
آموزش زبان های html و css
یادگیری زبان jQuery
بعد از این ها میتونی یه زبان بک اند یاد بگیری که به نظر من php گستردگی و بازار کار بزرگتری داره
ادامه اش را هم میتونی به میل خودت پیش بری...............

maryam745

New Member
توی فریمورک های php میتونید لاراول رو یاد بگیرید بسیار کاربردی و راحته

negartahani2021

New Member
اول یک cms مثل ورد پرس یاد بگیر بعد برو سراغ html,css و یه چیزایی هم از jquery بعدم لازمه یک زبان برای بک یاد بگیری. که معمولا php بازار کار بهتری داره

Blurshoes

New Member
دوست عزیز
مسیری که من برای طراحی وب سایت طی کرد م به شکل زیر بوده که فکر میکنم برای شما نیز مناسب باشه:
یادگیری آموزش کار کردن با یه سیستم تولید محتوا مثلا وردپرس
آموزش زبان های html و css
یادگیری زبان jQuery
بعد از این ها میتونی یه زبان بک اند یاد بگیری که به نظر من php گستردگی و بازار کار بزرگتری داره
ادامه اش را هم میتونی به میل خودت پیش بری...............
ممنون از راهنماییتون. من HTML و CSS بلدم و به تازگی ورد پرس و سئو سایت رو شروع کردم. به نظرتون مفیده؟

zahr@a

New Member
الان که بیشتریا روی وردپرس تمرکز کردن و برنامه نویسی کار نمیکنن به نظرم بهترین کار همینه ... هرچند سخت تر و زمان برتره

جدیدترین ارسال ها

بالا