به دست اوردن مسیر پوشه استارت اپ

به دست اوردن مسیر پوشه استارت اپ vb.6

سلام و خسته نباشید چه طوری میتونم با Environ یا تابعی api مثل GetTempPath محل پوشه استارت اپ رو به دست بیارم.خیلی لازم دارم با Environ("temp") انجام میدم و به جای temp قرار میدم startup اروری نمیده ولی کار نمیکنه .نمی خواام از cmd استفاده کنم ممنون میشم زود راهنمایم کنین

این ایام روهم تبریک میگم

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و خسته نباشید چه طوری میتونم با Environ یا تابعی api مثل GetTempPath محل پوشه استارت اپ رو به دست بیارم.خیلی لازم دارم با Environ("temp") انجام میدم و به جای temp قرار میدم startup اروری نمیده ولی کار نمیکنه .نمی خواام از cmd استفاده کنم ممنون میشم زود راهنمایم کنین

این ایام روهم تبریک میگم

ارتباط اش رو با cmd متوجه نشدم اما Startup جزو مسیر های ویژه است، در بین متغیر های Environment نیست. معمولا با API از سیستم عامل درخواست میشه :

کد:
Option Explicit

Private Declare Function SHGetSpecialFolderLocation Lib "Shell32.dll" (ByVal hwndOwner As Long, ByVal nFolder As Long, pidl As ITEMIDLIST) As Long
Private Declare Function SHGetPathFromIDList Lib "Shell32.dll" Alias "SHGetPathFromIDListW" (ByVal pidl As Long, ByVal pszPath As Long) As Long

Private Const MAX_PATH As Integer = 260
Private Const CSIDL_STARTUP = 7

Private Type SHITEMID
    cb As Long
    abID As Byte
End Type

Private Type ITEMIDLIST
    mkid As SHITEMID
End Type

Public Function GetSpecialFolder(CSIDL As Long) As String
    Dim item As ITEMIDLIST
    Dim bytes() As Byte
    Dim path As String
    If SHGetSpecialFolderLocation(hWnd, CSIDL, item) = 0 Then
        ReDim bytes(0 To MAX_PATH * 2 + 1)
        If SHGetPathFromIDList(item.mkid.cb, VarPtr(bytes(0))) Then
            path = bytes
            GetSpecialFolder = Left(path, InStr(path, vbNullChar) - 1)
        End If
    End If
End Function

Private Sub Form_Load()
    Dim s As String
    s = [B][COLOR="#0000FF"]GetSpecialFolder[/COLOR][/B](CSIDL_STARTUP)
    MsgBox s
End Sub

واقعا ممنون.تا حالا نشده سوال بپرسم جواب نگیرم اینجا
فقط یه مشکلی من با کد filecopy "d:\ahang.mp3" ,.... می خوام فایل ahang.mp3 رو ببرم استارت اپ الان از کد شما چه طوری استفاده کنم.دست اخر باید از اون تابع استفاده کنم که تو path میزارم اروری نمیده اما نمیشه.

the_king

مدیرکل انجمن
واقعا ممنون.تا حالا نشده سوال بپرسم جواب نگیرم اینجا
فقط یه مشکلی من با کد filecopy "d:\ahang.mp3" ,.... می خوام فایل ahang.mp3 رو ببرم استارت اپ الان از کد شما چه طوری استفاده کنم.دست اخر باید از اون تابع استفاده کنم که تو path میزارم اروری نمیده اما نمیشه.

کد:
    FileCopy "D:\ahang.mp3", GetSpecialFolder(CSIDL_STARTUP) & "\ahang.mp3"

جدیدترین ارسال ها

بالا