به دست آوردن سایز صفحه نمایش؟بسیار ضروری!!!

G.E.E.k

Member
با سلام خدمت بچه های خوب انجمن.
میخواستم بدونم چه طوری میتونم سایز صفحه نمایش (رزولیشن مانیتور) به دست بیارم تا اون رو برابر با سایز
flv playerکه دارم قرار بدم تا در مانیتور ها و رزولیشن های متفاوت سایز فیلم من هم تغییر کنه.(راستی پروژه هم به صورت تمام صفحه اجرا میشه).
با تشکر از دوستان.
منتظر راهنمایی های بسیار خوبتون هستم.

G.E.E.k

Member
هادی جان ممنون از راهنماییت .
ولی یه مشکلی تو این روش هست البته نه تو روش اون هم اینه که این کدها رو در پروژ من که با اکشن 2 نوشته شده نمی شناسه!
میشه معادل این کدها در اکشن 2 بهم معرفی کنی؟
منتظر راهنمایی های خوبت هستم...

DaDaDooDoo

کاربر VIP
PHP:
userWidth = System.capabilities.screenResolutionX;
userHeight = System.capabilities.screenResolutionY;
سلام
دو تا متغیر به نام های userWidth و userHeight تعریف شده و مقادیر مربوط به رزولوشن مانیتور درونشون ذخیره شده .

DaDaDooDoo

کاربر VIP
راستی اینو واسه چی می خوای ؟ واسه همون تیزرت ؟ هنوز با مچ شدن پروژت و رزولشین مانیتور مشکل داری ؟

G.E.E.k

Member
یا سلام .ممنون .
آره این رو واسه پروژه ام میخواستم .این روشی رو هم که گفته امتحان کردم و جواب داد ولی در حالت فول اسکرین پلیر رو وقتی از نقطه صفر و صفر صفحه اجرا میکنه بخشی از سمت چپ مانیتور سفید میمونه چون پروژ 1024 در 768 تعریفش کردم تو مانیتور های واید با رزولیشن بالا این اتفاق میافته و اگر هم سایز صفحه پروژه ام رو بزرگ کنم اون وقت تو رزولیشن های پایین تر با مشکل بر میخوره .به همین خاطر بخالش شدم و یک سایز یکتا 1024 در 768 براش در نظر گرفتم و دورش یه قاب گذاشتم تا توی همه مایتور ها یه جور نمایش داده بشه.
باز هم ممنون از راهنمایی های خیلی خوبتون.

G.E.E.k

Member
فقط یه سوال چون نمیخوام پست اضافی درست بشه و اون اینکه اگر بخوام وقتی کاربر سی دی رو تو کامپیوترش گذاشت فلش پلیر و یه فونت رو رو سیستمش نصب کنم باید از چه روشی استفاده کنم؟
با تشکر.

mohammadbasri

کاربر فعال
awwex2007 عزیز، سلام وقتت به خیر
راستش من هر چی فکر میکنم میبینم که توی فلش نشه یه همچین کاری کرد
به نظر من شما باید فیلمتون رو با یک نرم افزار دیگه اجرا کنین و بعد از تمام شدن فیلم پروژه فلش اجرا بشه
حالا باید این نرم افزاری که بتونه فیلم رو انوطور که می خواین نمایش بده و بعدش دستور اجرای پروژه رو بده رو پیدا کنید.
یک مقداری در بخش برنامه های وابسته بگردید
روش فکر کن، چون بسیار مطلب خوبیه اگه بتونی اجراش کنی
موفق باشی دوست عزیز

mohsensemsarpour

کاربر فعال
فقط یه سوال چون نمیخوام پست اضافی درست بشه و اون اینکه اگر بخوام وقتی کاربر سی دی رو تو کامپیوترش گذاشت فلش پلیر و یه فونت رو رو سیستمش نصب کنم باید از چه روشی استفاده کنم؟
با تشکر.

این کار رو می تونید با استفاده از نرم افزارهای دیگه (غیر از فلش) انجام بدید ، به عنوان مثال با استفاده از MMB می تونید چک کنید که آیا فلش پلیر (ورژن مورد نظرتون) داخل سیستم وجود داره یا نه و اگر وجود نداشت اون رو به صورت سایلنت (مخفی) نصب کنید و فونت هم می تونید به روشی بسیار ساده نصب کنید

من نمی دونم آیا می خواید این کار رو انجام بدید یا نه اگر جوابتون مثبت بود بفرمایید تا توضیح بدم
البته روش های دیگه ای هم هست که نیاز نباشه از MMB استفاده کنید مثلا با استفاده از fscommand یه فایل نصاب رو صدا بزنید که توی این روش دیگه نمی تونید چک کنید که برنامه نصب هست یا نه و هر بار باید این کار رو انجام بدید مگر اینکه اون برنامه رو با VB یا MMB نوشته باشید که خودش چک کنه

موفق باشید

G.E.E.k

Member
این کار رو می تونید با استفاده از نرم افزارهای دیگه (غیر از فلش) انجام بدید ، به عنوان مثال با استفاده از mmb می تونید چک کنید که آیا فلش پلیر (ورژن مورد نظرتون) داخل سیستم وجود داره یا نه و اگر وجود نداشت اون رو به صورت سایلنت (مخفی) نصب کنید و فونت هم می تونید به روشی بسیار ساده نصب کنید

من نمی دونم آیا می خواید این کار رو انجام بدید یا نه اگر جوابتون مثبت بود بفرمایید تا توضیح بدم
البته روش های دیگه ای هم هست که نیاز نباشه از mmb استفاده کنید مثلا با استفاده از fscommand یه فایل نصاب رو صدا بزنید که توی این روش دیگه نمی تونید چک کنید که برنامه نصب هست یا نه و هر بار باید این کار رو انجام بدید مگر اینکه اون برنامه رو با vb یا mmb نوشته باشید که خودش چک کنه

موفق باشید
سلام.
محسن جان اگر ممکن باشه لطف کن و توضیح بیشتر بده روش اول رو و اگر روش دوم هم یه اشاره ای بکنی که دیگه ما رو خیلی شرمنده میکنی.
با تشکر.
منتظر راهنمایی های خوبتون هستم...

mohsensemsarpour

کاربر فعال
سلام دوست عزیز

شما ميتوني فايلهاي اصلي مثلا فلش پلير 9 رو بعد از نصب رو سيستم از تو پوشه خودش در بياري :

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash

و اونارو Embedded کني داخل مالتی مدیا بیلدر :

و از کدهای زیر داخل مالتی مدیا بیلدر استفاده کنی تا فلش پلیر به صورت کامل چک بشه و اگر نبود نصب بشه

PHP:
FileExist("<System>\Macromed\Flash\Flash9.ocx","Flash") 
If (Flash=0) Then 
  path$='<System>\Macromed\Flash\Flash9.ocx' 
  SysCommand("CopyFile","<Embedded>\Flash9.ocx,path$") 
  param$ = 'WAIT /s ' + path$ 
  Run("<System>\regsvr32.exe","param$") 
End

در مورد نصب فوت هم می تونی از کد زیر استفاده کنی :

PHP:
InstallFont("<SrcDir>\fontName.ttf")

فقط دقت داشته باش که فونت مورد نظر رو کنار کارت رایت کنی

سوالی بود در خدمتم

موفق باشی

در مورد بخش دوم هم باید بگم اگر کنار کارتون یه دونه پوشه fscommand ایجاد کنید و یک برنامه نصب کننده فلش پلیر رو داخلش بزارید با استفاده از کد زیر در داخل فلش می تونید اون رو اجرا کنید تا ابتدا فلش پلیر نصب بشه و بعد بقیه کارها انجام بشه

PHP:
fscommand("exec","flashInstaller.exe""

امیدوارم مشکلتون حل بشه

G.E.E.k

Member
سلام .
ولی محسن جان تو قسمت اول که شما کدش رو نوشتی کاربر مورد نظر تو سیستمش فلش پلیر نصب شده ولی منظور من کسی هست که رو سیستمش فلش پلیر نصب نیست. یعنی فایل فلش پلیر که رو سی دی هست رو بی سرو صدا نصب نه.
در مورد قسمت دوم هم این فونتی که نصب میشه با پایان برنامه حذف میشه ولی منمیخوام تازه از تو فرمmmb یه دکمه بزارم که فایل فلشم رو لود کنه .درواقع من اصلا بخاطر همون فایل فلش این فونتو احتیاج دارم.یه روشی رو لطفا پیشنهاد بدید که با بستن پروژه فونت پاک نشه.
حالا نظر شما با این توضیحات چیه؟

آخرین ویرایش:

mohsensemsarpour

کاربر فعال
در حال حاضر حضور ذهن ندارم که چیکار می شه کرد ولی باید بررسی کنم

شرمنده شدم

موفق باشید

DaDaDooDoo

کاربر VIP
با کسب رخصت از آقا محسن ... برا چی می خوای فونت نصب بشه ؟ حتماً باید نصب بشه ؟ embed کردن فونت ها کارتو راه نمی اندازه ؟

mohsensemsarpour

کاربر فعال
با کسب رخصت از آقا محسن ... برا چی می خوای فونت نصب بشه ؟ حتماً باید نصب بشه ؟ embed کردن فونت ها کارتو راه نمی اندازه ؟

حق با شماست برای فونت ها می شه از embed استفاده کرد عرض کردم حضور ذهن ندارم نیاز شد بفرمایید توضیحات رو بنویسم (کم سوادی و هزار درد سر)

موفق باشید

G.E.E.k

Member
من برای اینکه متن فارسی از فایل xml بیارم تو فلش مجبور شدم از فونت مریم استفاده کنم و حالا اگه توسیستم طرف این فونت نباشه وب معلومه که چی می شه البته این رو هم بگم که مطلب اموزشی تو انجمن رو مال آقای هادی رو بررسی کردم که اولا بخاطر کم سوادی البته نه از نوع مال شما (شما تواضع بخرج دادید)و دوما بخاطر اینکه پروژه ای که میخواستم براش این تغییرات رو انجام بدم با اکشن 1 نوشته شده بود و توضیحات ایشون مال اکشن 3.
نصب فلش پلیر هم که بخاطر اینکه وقتی خروجی exe از فلش میگریم فایلش کار نمیکنه و با کلیلک بر روش یه صفحه cmd زود باز و بسته میشه که توش هم نوشته program too big to fit in memoryو زود بسته میشه ابن بود که مجبور شدم از این روش که با همون پسوند swf تو سیستم استفاده کنم .
حالا اگر شما دوستان روشی به ذهنتون میرسه و میتونید من رو کمک کنید .
با کمال میل منتظر راهنمایی های بسیار خوبتون هستم...

آخرین ویرایش:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

خوب چرا از کلاس FarsiStayle استفاده نمی کنید ؟؟؟

هم آموزش هست و هم نمونه که هادی عزیز زحمتشو کشیدن

موفق باشید

G.E.E.k

Member
سلام دوست من

خوب چرا از کلاس farsistayle استفاده نمی کنید ؟؟؟

هم آموزش هست و هم نمونه که هادی عزیز زحمتشو کشیدن

موفق باشید
آونگ جان گفتم که آموزش ایشون برای اکشن 3 هست و مال من اکشن 1 اگر شما میتونی سورسشو بزارم زحمت فارسی کردنش رو بکش .البته کارای فنی شو شما انجام بدی من خودم متن هاشو تغییر میدم.
اگر بتونید ممنون میشم .
در صورت پاسخ مثبت بگید تا فایلشو بذارم.

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

خوب فارسی استایل با اکشن 1 جواب نمی ده .

منم سرم خیلی شلوغه . شما فایلتو اینجا بزار دوستان بررسی می کنند .

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا