بهم ریختگی فونت ها در adobe acrobat pro xi 11

korosh_irani

New Member
عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

دوستان بنده می خوام قسمتهایی از یک فایل pdf برای استفاده در پاور پوینت کپی کنم بر روی سیستمم نرم افزار adobe acrobat xi ver 11 نصب کردم انصافا در مورد چندتا فایل pdf و تبدیل اون خیلی بهم کمک کرده ولی اخیرا با فایلی روبرو شدم که وقتی می خوام قسمتهایی از اون رو کپی کنم یا ویرایشش کنم فونت هاش بهم میخوره و پیغامی رو میده مبنی بر ینکه فونت به کار برده شده در متن نیست و با فونت استاندارد جایگزین میشه
اسم فونتهام برای من ناشناختس و نمی دونم چه نوع فونتی هستند تا اونا رو دانلود کنم مثلا ( TT E 247 5 C 38t 00) تقریبا 10 داره که اگه لازم باشه اسمشون می تونم بدست بیارم
خواهش من از دوستان اینه اگه نرم افزاری برای استخراج این فونت ها و یا هر گونه راه حلی برای کپی و استفاده از متن اینجور فایلها دارن دریغ نفرمایند
ممنون

nima_dsnr

کاربر VIP
متاسفانه نرم افزار مناسبی برای کپی کردن pdf فارسی من پیدا نکردم
بهترین نرم افزار همین adobe acrobat هست که از نرم افزارهای دیگه خیلی بهتر عمل می کنه.
این نوع تکستی که شما نوشتی بیشتر برای فرمولها پیش میاد نه برای متن فارسی
یعنی برای من که اینجوری بوده
شما سعی کن فرمولها ، حروف انگلیسی ، اعداد و ... رو جدا کنی و متنهای فارسی رو تکه تکه کپی کنی امیدوارم متن ها لااقل درست در بیان.

korosh_irani

New Member
ممنون دوست عزیز
متتنی رو که من دارم نوشته انگلیسی نداره و تنها مشکلش اینه که فوننتهایی که در اون به کار رفته اصلا قابل شناسایی نیست
چندتا pdf دیگه رو امتحان کردم وقتی رو متن برای ویرایش کلیک می کنم اسم فونت نمایش داده می شه به عنوان مثال (b titr) ولی این pdf ای که روش کار می کنم خطیرو که شناسایی می کنه به همان صورتیه که در بالا عرض کردم
و وقتی که کلمه ای به اون اضافه یا کم می کنی بهم میریزه
وقتیم کپیش می کنم توی ورد به صورت یه مشت شکل عجیب غریب کپی میشه
اگه راهیی هست که بشه فونت ها رو استخراج کرد یا حداقل اسم اصلی اون رو فهمید بگید

nima_dsnr

کاربر VIP
من حدس می زنم فونتی رو که داری میتونه بگه ولی فونتی رو که نداری نمیتونه تشخیص بده.

آرشیو فونت ها تو قوی تر کن ببین جواب میده یا نه!

korosh_irani

New Member
من حدس می زنم فونتی رو که داری میتونه بگه ولی فونتی رو که نداری نمیتونه تشخیص بده.

آرشیو فونت ها تو قوی تر کن ببین جواب میده یا نه!

نزدیک 2000 تا فونت دارم هرچی داشتم نصب کردم حدسی که می زنم فونتهاش تو مایه های فونتهای سری B یاشه شکل و شمایل خیلی شبیه
من سری f , mrt , 2 رو دارم اگ بازم هست تا نصب کنم

nima_dsnr

کاربر VIP
آره بازم که هست
Mj , A , S , H , Entezar و خیلی چیزای دیگه
ولی کار عاقلانه ای هم نیست که همه رو نصب کنی.
اگر میخوای عکسی ازش بزار ببینم تشخیص میدم یا نه!
ضمن اینکه بعید میدونم درست هم بشه.

nima_dsnr

کاربر VIP
خب اینکه فونت zar هست حالا یا با پیشوند B یا 2
فکر نکنم مشکل از فونت باشه!

korosh_irani

New Member
فکر می کنید مشکل سر چی باشه هر وقت من روی متن کلیک می کنم خطی که روش کلیک کردم بهم میریزه نمیشه کپیش کرد یا به ورد تبدیلش کرد
نرم افزاهای مختلفی رو برا تبدیل امتحان کردم ولی اونجور که باید جواب نمیده
اگه راه حل دیگه ای دارید بگید

جدیدترین ارسال ها

بالا