بهترین Ide برای Java

arashdanger

Member
سلام
این جو opensource شدیدا ما رو گرفته و تصمیم گرفتم که از زبان قدرتمند java برای ملحق شدن به این دنیا استفاده کنم!!!!
حالا من در پیدا کردن بهترین IDE برای نوشتن برنامه در java به مشکل برخوردم!!!
خوب یه سری امکانات رو در نظر دارم که میخوام این IDE برای JAVA اونها رو داشته باشه:
1-برنامه ای که مینویسم portable باشه یعنی روی همه سیستم عاملها کار کنه(البته میدونم که باید یه تغییراتی برای کار کردن توی هر سیستم عامل روی برنامه بدم ولی باید قابلیت compile شدن برای لینوکس و ویندوز و مکینتاش رو داشته باشه والا همون دلفی و دات نت بسمونه!!!)
2- طراحی GUI توش مثل زبانهای برنامه نویسی ویژوال ساده باشه
3-یه کتاب واسش پیدا بشه(حداقل ebook واسش پیدا بشه!!!)

MURDERER

New Member
mamnoon az hosne tavajjohe shoma
amma shayad aslitarin shoare java ro faramoosh karadi
Write once run anywhere
java aslan baraye hamin mahboobe

amma agar manzooret barnameye khassi hast begoo shayad rajebesh beshe bahs kard
rasti yadam raft man tahala ham ba jbuilder ham sun studio ham ba netbeans kar kardam rastesh az netbeans bishtar khosham miad vali emkanate jbuilder vaghean kamele va mahboob tarin IDE java ham hast(fekr mikonam)
movaffagh bashi

arashdanger

Member
از جوابی که دادی ممنونم
شعار جاوا رو هم وقتی تونستم یه برنامه درست و حسابی باهاش نویسم به امضام اضافه میکنم!!!
خوب حالا سئوال من اینه که برنامه ای که با Jbuilder نوشته شده باشه امکان اجرا در سیستم عاملهای غیر ویندوز رو هم داره یا نه؟(با شعار جاوا جور در میاد یا نه؟)
درمورد netbeans هم چون opensource هستش خیلی طرفدار داره ولی به نظر شما ارزش داره روش وقت بذارم یا نه و چه امکاناتی از jbuilder کمتر داره؟

saber83

Member
به نظرمن بهترين ide نرم افزار intelligence idea هست چون دردسرهاي jbuilder و netbeans رو نداره و البته امكاناتش به اندازه اونا نيست ولي مزيتهايي هم داره

arashdanger

Member
از اینکه نظرتون رو نوشتید ممنونم.
من درباره intelligence idea چیزی نشنیدم ولی یه نرم افزار بنام IntelliJ IDEA هم شنیدم که قدرت خوبی داره که البته نمیدونم با اونی که شما گفتید یکیه یا نه!!! حالا اگر ممکنه یکم درباره امکانات و محسنات این IDE توضیح بدید.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا