بهترین کتاب برای اموزش پی اچ پی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kemiaonline

Banned
سلام
من میخواستم پی اچ پی رو یاد بگیرم
اما هنوز اول اول اول راهم یعنی صفر صفر
دوستان کمک کنید و بگید از کجا باید شروع کنم
چه کتابی به زبون ساده تعریف کرده
و دیگه ...
ممنون

peyman1987

Member
دوست من اگه زبونت خوبه که هیچ مشکلی جلوی پیشرفتت نیست.

میتونی از کتابهای زبان اصلی مثل PHP for Dummies استفاده کنی.
سایتهای مرجع مثل php.net و w3schools.com هم هستن که کمک بزرگی میکنن.

اگر زبانتون خوب نیست میتونین از همین فرومهای برنامه نویسی و سایت iranphp.net استفاده کنین.
کتاب خوب فارسی برای php که خیلی عالی باشه من ندیدم ولی توی این زمینه کتابهای ناقوس بیشترین استفاده رو دارن.
فقط بنظرم اول کاری کتاب آقای جعفرنژاد قمی رو نگیر چون همین اولش وب رو میبوسی و میزاری کنار.

بهرحال امیدوارم موفق باشی

Webber

Well-Known Member
با سلام
من به نظر peyman1987 عزیز احترام می گذارم ولی من کتابی را به شما پیشنهاد می کنم که خودم برای اولین بار برای یادگیری PHP آن را تهیه کردم یعنی آموزش گام به گام PHP نوشته ی مهندس عین الله جعفر نژاد قمی از انتشارات علوم رایانه.البته این کتاب نسخه ی 4 PHP رو آموزش می داد.حسن این کتاب آموزش گام به گام همراه با مثال های فراوان و ایجاد رابطه با خواننده بود.یعنی در اول کتاب آموزش متغییر ها و انواع آن وجود دارد و در آخر شما می توانید یک برنامه ی کارت خرید،یک برنامه ی ارسال و دریافت ایمیل،یک تریبون آزاد و ... بنویسید.متن کتاب نیز روان و صمیمی بود.(گرچه بیشتر خطاب به دانشجویان بود).بعد از این کتاب بنده دو جلد از کتابهای مرجع کامل زبان برنامه نویسی PHP5 تالیف محمد مصدری(عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی) از انتشارات ناقوس تهیه کردم.این دو جلد به نظر من بیشتر ترجمه ی کتابهای خارجی و بیشتر خود manual PHP بود.یعنی اگر قبلا با PHP آشنایی نداشته باشید سنگینی و نامفهومی متن به اندازه ای است که خیلی زود خسته می شوید.
ولی در کتاب آقای مصدری قسمت هایی وجود دارد که در کتاب قبلی نیست مثلا آموزش کار با فایل های فشرده،ایجاد اسناد PDF،پردازش اسناد XML و ... که با توجه به عنوان مرجع کامل طبیعی به نظر می رسد.البته بنده نمی دانم آیا نسخه ی جدیدی از کتاب آقای قمی منتشر شده است که حاوی این مباحت باشد یا نه.
در پایان اضافه می کنم که من نه پسر عموی آقای قمی هستم نه پسر عمه ی آقای مصدری.این ها مطالبی بود که طی مطالعه ی این کتاب ها به نظرم می رسید.
امیدوارم راهنمایی من و دوستان،شما را در انتخاب اولین کتاب برای یادگیری PHP یاری دهد.
موفق باشید

reza699

Active Member
نظر دوستان محترم
به نظر من هم از کتاب جعفر نژاد استفاده کنی بهتره . من تقریبا بیشتر کتاب های Php رو خوندم و حتی آموزش دادم ولی هیچ کتابی به راحتی آقای جعفر نژاد نیست. حتی اگر برنامه نویسی هم کار نکرده باشید این کتاب برای شما مفید خواهد بود. اما کتاب های دیگه من دیدم تقریبا باید پایه خوبی داشته باشی تا درست متوجه موضوع بشی.

kemiaonline

Banned
اما به نظر خودم که هیچ کتابی به کتاب های فنی و حرفه ای نمیشن
نمیدونم مولف هاش رو از کجا گیر میارن
یه جوری توضیح میدن که همه بفهمن
ای کاش کتاب فنی و حرفه ای راجع یه پی اچ پی میبود

Zanguei

Member
سلام دوست من
متاسفانه فنی و حرفه ای تازه از سال 86 شروع به چاپ کتاب کرده و هنوز اون ها رو به بازار عرضه نکرده است. کتابهایی که در بازار به اسم فنی و حرفه ای میبینید مطابق با سرفصل های دروس استانداردهای فنی و حرفه ای نوشته شده اند. اما در بین کتابهایی که خود فنی و حرفه ای سال 86 به چاپ رسونده کتابهای خوبی در زمینه های رایانه وجود داره مثل کتابهای حرفه ای درباره WIndows XP ، شبکه ، Dreamweaver ، HTMl ، Photoshop که هنوز من هیچ نسخه از اونها رو در بازار ندیدم و فقط به مراکز خودشون ارسال کردن. متاسفانه با توجه به اینکه استاندارها و سرفصلهای درسی خوبی برای PHP در فنی و حرفه ای وجود داره اما هنوز درباره اون کتابی ننوشتن و علت هم این هست که اولویت به مطالبی که متقاضی بیشتری داره داده شده.
موفق باشید

my friend

Member
من از بین کتابهایی که تو ایران به چاپ رسیدند ، "خود آموز PHP در 24 ساعت" رو پیشنهاد میکنم:
نام كتاب: خود آموز پي اچ پي در 24 ساعت
نام اصلی کتاب: Sams Teach Yourself PHP in 24 Hours
ناشر اصلی: SAMS Publishing
ناشر ایرانی:‌موسسه فرهنگي و هنري ديبا گران تهران
قيمت روي جلد:5700 تومان
تعداد صفحات:684
وزن كتاب:990 گرم

از بین چند کتاب آموزشی PHP فارسی که به دستم رسید ، به نظرم بهترین بود...

در مورد آقای جعفرنژاد قمی باید بگم که کتاب PHP ایشون رو نخوندم ، اما کتاب JavaScript ایشون رو که خریدم ، بعد از 2 ساعت مطالعه انداختمش گوشه قفسه کتابخونه ام و دیگه بهش نگاه نکردم!

نظر خودم رو بخواهی:
از کتاب های نسخه اصلی (انگلیسی) استفاده کنید...
خدا رو شکر pdf های آموزشی انگلیسی زبان هم که توی وب کم نیست!

آخرین ویرایش:

siavashmusic

Active Member
سلام

کتاب php5 بنظر من بهترین کتاب موجود در بازار هست
البته با کتاب هایی که دوستان معرفی کردند آشنایی ندارم چون معتقد به مطالعه نسخه اورجینال هستم
اما به صرف اینکه کتاب php5 رو به پیشنهاد مرتج خوبش رضا ولی نژادا مطالعه کردم میتونم بگم خیلی خوب هست

از آدرس زیر www.php5.ir میتونید سفارش بدید

my friend

Member
kemiaonline گفت:
برادر به نظرت میشه 684 صفحه رو توی 24 ساعت خوند ؟
کتاب به 24 فصل تقسیم شده که خوندن هر فصل بین 1 تا 2 ساعت طول میکشه... (بستگی به سرعت خوندن شما و میزان تمرین هنگام مطالعه و غیره داره)
من خودم چند فصلش رو که خوندم همه رو زیر یک ساعت تموم کردم ، یک بار خود مثال کتاب رو میخوندم و یک بار مثال رو تغییر میدادم (هنگام مطالعه)

مسلما نباید انتظار داشته باشید که با خوندن این کتاب (و یا هر کتاب دیگری) یک برنامه نویس بشید ، چون نیاز به گذاشتن وقت و تمرین هست!

kemiaonline

Banned
بله البته
کاملا" درست میگید
اما من یه کم عجله دارم میخواستم بدونم این کتاب به زبون ساده صحبت کرده یا پیچیده
راستی اخرین نسخه ی پی اچ پی چنده ؟

به نظر من که کتاب جعفر نژاد برای یه مبتدی اصلا مناسب نیست (به خاطر نثر سنگین و دیرفهمش) و اصلا کامل هم نیست.

بهترین گزینه کتاب دو جلدی انتشارات ناقوسه.
خیلی عالی و قابل فهم.

Zanguei

Member
بله البته
کاملا" درست میگید
اما من یه کم عجله دارم میخواستم بدونم این کتاب به زبون ساده صحبت کرده یا پیچیده
راستی اخرین نسخه ی پی اچ پی چنده ؟
سلام دوست عزیز
بهتر است این تاپیک را بیشتر از این کشش ندید
برای اطلاعات در خصوص PHP و ویرایش های مختلف آن میتونید به سایت خود آن مراجعه کنید.
برای کم شدن زحمت شما من فقط آدرس سایت رو براتون مینویسم اما پیدا کردن آخرین ویرایش به عنوان اولین تمرین درس PHP با خودتون
http://www.php.net
موفق باشید

kemiaonline

Banned
بابا من فارسی به زور حالیم میشه این که زبان اصلیه
اما با این وجود فکر کنم پی اچ پی 5 اخریش باشه

Zanguei

Member
دوست عزیز اگر بخواید در هر علمی پیشرفت داشته باشید باید انگلیسی که هیچ ترکی و ژاپنی هم یاد بگیرید چه برسه به کامپیوتر و اونم طراحی و برنامه نوسی وب. اگر از زبان آموزی دوری کنید در حقیقت از علم آموزی دوری کرده اید. سعی کنید تلنگری به خوتان بزنید و اینقدر تنبلی نکنید. برای ترجمه لغات میتونید از یک دیکشنری مثل بابیلون استفاده کنید.
در حال حاضر Php در دو نسخه 4 و 5 ارائه میشه که آخرین آنها 4.4.8 و 5.2.5 هست.
موفق باشید.

firebird

Member
سلام

کتاب php5 بنظر من بهترین کتاب موجود در بازار هست
البته با کتاب هایی که دوستان معرفی کردند آشنایی ندارم چون معتقد به مطالعه نسخه اورجینال هستم
اما به صرف اینکه کتاب php5 رو به پیشنهاد مرتج خوبش رضا ولی نژادا مطالعه کردم میتونم بگم خیلی خوب هست

از آدرس زیر www.php5.ir میتونید سفارش بدید
ممنون سیاوش جان. فقط این کتاب (و کتاب آژاکس) دست خودم یک دونه هم نمونده. دارم سعی میکنم برای فروش در سایت از ناشرها (یا مرکز پخش) یه سری کتاب بگیرم که به زودی انجام میشه.

bet

New Member
من هم این کتاب رو از www.php5.ir خریدم.ولی هنوز به دستم نرسیده.با پست سفارشی الان 8 روز شده.:sad:

سایتش هم نمی دونم چرا امروز بالا نمیاد

bet

New Member
کسی می تونه این سایت رو باز کنه؟
www.php5.ir
ایمیل هم جواب نمیدن ایشون انگار.کسی خبری نداره؟:sad:الان 10 روزه منتظرم .:sad:

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا