بهترین فورم ساز رایگان

VAHID216

مدیر بازنشسته
دوست گرامی این آمارها از مرجع خاصی هستند یا اینکه برداشت شخصی خودتونه
البته نمی خوام بگم که آمارهای شما خدای نکرده ...
نه خواهش می کنم دوست عزیز بالاخره اینجا برای روشن شدن مسایل هستش.
بدون هیچ آمار رسمی می شه گفت که سه انجمن IPB و VB و Woltlab BB پر طرفدار ترین هستند اما تعیین رتبه چه طوری بوده .
قبل از ارایه نسخه 4 ویبولتین رتبه ها دقیقا اول vb دوم IPB و با اختلاف فاحش Woltlab BB . اما پس از ارایه نسخه 4 وی بی و مسایل اون ، روند مهاجرت کاربران VB به IPB خیلی افزایش پیدا کرده مخصوصا در 3 ماه گذشته با ارایه نسخه جدید 3.1 IPB . بیشتر کسانی که به وی بی پایبند بودند به طور مثال یکی از کاربران پس از تقریبا 8 سال به IPB کانورت کرده . همین طور تاپیک های مختلفی در انجمن های وب مستر های جهانی مطرح شده که یکی از مطرح ترین اون ها theadminzone هست که می تونید مشاهده کنید. همین طور تعداد درخواست های ارایه شده مبنی بر تبدیل Vb به IPB در شرکت IPS سازنده IPB چنان زیاد شده که کسانی که از VB تبدیل کردند خودشون راهنمای انتقال خودشون رو نوشتن و کاربرایی که تازه قصد انتقال رو دارند راهنمای می کنن. این روند تبدیل تقریبا 10 برابر تبدیل های مشابه به VB هستش.
تمامی مسایل بالا مربوط به جهان بود اما در مورد کاربرای ایرانی این موارد کاملا برعکس هستش و از مقوله جهانی پیروی نمی کنه که دلیلش هم افکار غلطی همچون محبوبیت انجمن به خاطر نوع سیستم انجمن و امثالهم هستش.
اما در مورد انجمن های رایگان ، بر اساس گسترش دهندگان بود.
موفق باشید

parsrayaneh123

New Member
سلام به همگی
من جدیدن به مجید آنلاین پیوستم
ازتون یه سوال داشتم
من یه برنامه نوشتم که براش یک قفل تلفنی هم گذاشتم می خوام تو وبلاگم یه فرم طراحی کنم تا وقتی کاربر کدی را که تو سیستم خودش برنامه بهش میده رو تو فرمی که در وبلاگ هستش کپی کنه یه شماره بهش بده منظورم اینه کد این شماره قبلا در سیستم ثبت شده است
لطفا کمک کنید

VAHID216

مدیر بازنشسته
لام به همگی
من جدیدن به مجید آنلاین پیوستم
ازتون یه سوال داشتم
من یه برنامه نوشتم که براش یک قفل تلفنی هم گذاشتم می خوام تو وبلاگم یه فرم طراحی کنم تا وقتی کاربر کدی را که تو سیستم خودش برنامه بهش میده رو تو فرمی که در وبلاگ هستش کپی کنه یه شماره بهش بده منظورم اینه کد این شماره قبلا در سیستم ثبت شده است
لطفا کمک کنید
دوست عزیز به انجمن های مجید آنلاین خوش امدید اما :
هر سوالی رو در اولین جایی که رسیدید که نباید بپرسید مثل این می مونه که برید نونوایی و از اون به جای نون تلویزیون بخواید که بهتون بفروشه.
شما می تونید در انجمن مربوطه خودش مشکلتون رو مطرح کنید.
موفق باشید

parsrayaneh123

New Member
ببخشید
گفتم در مورد برنامه نویسی وب منم سوالم و ایجا بیان کردن
اگه لطف کنید آدرس انجمن قرار بدید تشکر می کنم

Ali6594

Active Member
خیلی ممنون مطالب آموزنده ی خوبی مطرح کردید من خودم که خیلی استفاده کردم
اما حالا فکر می کنم که نظر من هم با شما یکی هست چون من نظرم رو بیشتر با توجه به سایت های ایرانی و دوستان و آشنایان داده بودم .

VAHID216

مدیر بازنشسته
parsrayaneh123 عزیز سوالتتون رو در یکی از زیر شاخه های انجمن زیر که لینکش رو گذاشتم مطرح کنید
http://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=4
در ضمن علی جان من یه چیز رو از قلم انداختم و اون این بود که انتخاب سیستم انجمن بر اساس کارایی اون هستش ولی یه موردی که تو ایران خیلی باب هستش اینه که فلان انجمن اینه پس منم باید اون باشم.
خلاصه نتیجه گیری ها خیلی متفاوت هست.
موفق باشید

Ali6594

Active Member
بله درسته متاسفانه همه چیز ما اینطوریه نه فقط انتخاب سیستم واسه سایتمون .
با تشکر

arfnpm

Member
این رو یادتون باشه معروف شدن یک سایت هیچ ربطی به سیستمی که استفاده می کنه نداره که متاسفانه تو ایران این مورد به غلط جا افتاده. به طور مثال سایت warez-bb که phpbb هست و خیلی معروف و پر کاربر هستش.
اما از نظر محبوبیت در استفاده از سیستم های انجمن ساز در جهان :
کلاس پولی :
1- IPB
2- VB
3- Woltlab BB
در کلاس رایگان :
1- phpbb
2- smf
3- Mybb

البته فکر می کنم این آمار کاملا غلط هست

در سایت forum-software که بزرگ ترین سایت برای مقایسه انجمن ساز ها هست، در بین انجمن ساز های رایگان، MyBB با اختلاف بسیار فاحشی محبوب ترین انجمن ساز سال 2010 می باشد.

آمار محبوبیت تا این لحظه:
1- MyBB با 56%
2- Simple Machines با 20%
3- PhpBB با 11%
4- FUDForum با 04%

http://www.forum-software.org/vote-best-free-forum-software-of-2010

jafar1374

Active Member
بی ترتیب ، فقط mybb
چون هم پلاگین های زیادی داره ، هم سئوی قوی و ... و هم برخی امکانات وی بالتین در قالب پلاگین روش سوار میشه:rose:

MoeinAkbari

Member
خوب اين MyBB رو چطوري بايد نصب كنيم ؟؟

از كجا دانلود كنيم ؟؟

چجوري فارسيش كنيم ؟؟

jafar1374

Active Member
http://community.mybbiran.com

اینجا پشتیبانی رسمی ما بی بی تو ایرانه

فارسی هم هست و همه آموزشها هم توش هست و سوالی داشتید مطرح کنید بعتون جواب میدن

باز اگه سوالی داشتید که بی جواب موند بگید

جدیدترین ارسال ها