بهترین زبان برنامه نویسی !

سلام دوستان
من میخواستم یکی از این دوره های مجتمع فنی رو برم خودم دوست دارم برم جاوا ( جاوا اسکریپت نه ها ) میخواستم بدونم نظر شما چیه
زبون خوبی هستش ؟
یا ....
پیشنهاد شما چیه ؟

saalek110

Well-Known Member
البته دوستان ديگه صاحب نظرترند ولي تا آنها بيايند من نظرم را بدهم.
جاوا زبان كامل و قدرتمندي است. منظور همان جاواي بزرگ است نه جاوا اسكريپت.
سي++ و جاوا و پي اچ پي از زبانهايي هستند كه هم ، به هم شباهتهاي زيادي دارند و هم اينكه شي گرايي را پشتيباني مي كنند. البته اطلاعات من تا اين حده. و دوستان آن را اصلاح و تكميل مي كنند.
جاوا به صفتي معروف است به نام (( اينجا بنويس ، همه جا اجرا كن.)) يعني همه جا اجرا ميشه. البته اين جمله را هم دوستان تصحيح مي كنند
و ماشين مجازي جاوا را هم فقط اسمشو بيارم اگه كسي چيزي ازش چيزي مي دونست اينجا 2 خط براي من نه ايشان بنويسه كه ارتباطش با زبان جاوا چيه.
.

MnavidM

Active Member
سلام.

قبل از هر چیز یه مطلب بگم.

من از دیدن این نوع تاپیک ها ها اعصابم خراب میشه , آخه یعنی چی : بهترین زبان برنامه نویسی !

هر زبانی در هر جایی و برای کار مخصوصی در نظر گرفته شده.

شما بگید هدفتون از یاد گرفتن زبان برنامه نویس چیه , بعد .

دوما : اگر توی انجمن یه کم بگردید تاپیک های مشابه دیگه ای در این زمینه میبینید.

نوید.

saalek110

Well-Known Member

دوست گرامي ، اولا خوشحالم كه مي خواهيد يك زبان برنامه نويسي ياد بگيريد. چون آموختن يك زبان برنامه نويسي فقط براي شغل و يا استفاده شخصي نيست.
من آنرا علاوه بر بزرگترين تفريحها،
نوعي كار انسان ساز مي دانم. زيرا به آدم ياد ميده در زندگي هم مثل يك برنامه نويس فكر كنه.
اگر دوست داشتيد بعد ياگيري جاوا ، همين جا بحث كنيد و حتي آموزش بدهيد. من خودم خيلي به جاوا علاقه دارم. يك آموزش هم ازش خوانده ام. و كلا ساختارشو آشنام.

اما راجع به عصبانيت مديريت تالار ،.. چون اين سئوال شما يك بحث خيلي كهنه است و بهتر بود در تالار يا سايتهاي ديگر به دنبالش مي گشتيد. قبلا زياد اين بحث مي شد. نمي توانم بگويم چقدر قبل . چون وقتي من آموختن برنامه نويسي را شروع كردم اين بحث خاتمه يافته بود.
من اون روزا عاشق تاپيكهايي بودم كه زبانها را با هم مقايسه مي كرد. مثلا سي را با پاسكال. يا ويژوال بيسيك را با دلفي. يا هي چي را با هر چي. چون هيچ زباني را درست نمي شناختم. ولي الان كه دارم از دوستان در اين تالار سي ياد مي گيرم، دارم به خودم مي گم: با بيسيك زياد هم فرق نداره ها. يا اگه جاوا بلد باشي ، يادگيري سي چندان طول نمي كشه يا php .
كلا همه زبانها يك ساختار دارند. يكي را كه ياد بگيري ، سرعت يادگيري بعدي چند برابر ميشه. شايد 100 برابر سريعتر ياد بگيري دومي را. شايدم بيشتر. بايد خودت تجربه كنم. شايد هم همين الان چند زبان بلد باشي و من بي خودي دارم مي نويسم. بهر صورت اين تاپيك حالا كه مديريت حذفش نكرده.. اگه من بنويسم چيزايي ، عيبي نداره.
فوقش شما همه اين ها را مي دوني و يك مروري براي خودم ميشه. بهت پيشنهاد مي كنم خيلي زبانها را امتحان كني. نمي خواد كتاب بخري يا آموزشگاه بروي . داخل همين تاپيكها ميشه تا حد متوسطه آموخت. يعني تا جايي كه بتوني خيلي برنامه ها را بنويسي. و اگه cd اش را نداري ، بخر. زياد در نمي آيد . يك cd برنامه نويسي كه از حراجي بخري چيزي درنميايد و چندين مترجم زبان داخلش هست. يا مي توني كوچيك ها را دانلود كني.

من خودم 4 يا 5 ماهه شروع كردم. و با خيلي زبانها در حد آشنايي ، كار كرده ام.
همچنين طبق فرمايش مديريت تالار هر زبان در بعضي كارها قوي تر است. و نمي شه گفت چه زباني از همه بهتره. مثلا ويژوال بيسيك در نهايت سادگي و كاربرد است ولي ميشه گفت قوي نيست. ولي سي قوي است ولي آموزشش سخت تر است. من بيشتر از اين اطلاعات ندارم. فعلا.

آخرین ویرایش:

marjan-miluoner

New Member
کمک

سلام.

اگه خدا بخواد من می خوام یه برنامه با vb.6 بنویسم:twisted:

ولی هیچ چیز از این برنامه نمیدونم.حتی تا به حال ای برنامه رو نصب

هم نکردم.:cry: از برنامه نویسان عزیز که مایل به راهنمائی من

هستند :cool:

خواهش می کنم کامپو نت بزارن.

ممنون.:lol:

saalek110

Well-Known Member
خوش آمديد.
من يك كم وي بي بلدم.
ولي از كارهاي پيشرفته چيزي فعلا سر درنمي آرم.
ولي خوشحال مي شم كه اگر كمكي از دستم بربياد انجام دهم.
.

onlineman

Member
من هم خیلی مایلم بدونم بادی دنبال کدوم زبان برنامه نویسی برم!
دورادور با برنامه نویسی اشنا هستم ولی جز c , پاسکال و کیو بیسیک و کمی هم ویژوال ( در حقیقت همه این زبان ها رو در حدا آشنایی سطحی و گذرا شناختم)

در کل من به دنبال یک زبان برنامه نویسی که برای اینکار ها کامل باشه و یه حداقل تکمیل تر از بقیه زبان ها باشه :

- نوشتن برنامه های کاربردی تحت ویندوز " مث خیلی از برنامه های موجود در بازار "
- هماهنگی برنامه های نوشته شده در اون با ویندوزهای جدید " مثل سون و ..."
- پشتیبانی از زبان فارسی
- منابع آموزشی در دسترس " مثل کتاب و یا غیره.."
- ...

"لطفا اگر زبانی معرفی می کنید دقیقا بگید باید چه چیزایی تهیه کنم یعنی منابعی که باید برای شروع برنامه نویسی تهیه کنم رو هم در صورت امکان معرفی کنید "

جدیدترین ارسال ها

بالا