بهترین راه برای آموزش 3d max

Abasonline1369

New Member
سلام بر دوستان عزیز. امیدوارم حالتون خوب باشه.
به نظر شما بهترین راه برای آموزش 3d max چه راهیه؟
دانلود فیلم آموزشی ، pdf ،کتاب و.... یا رفتن به آموزشگاه ؟
می تونیم از همین فیلم های آموزشی گروه آموزشی آوید و دانلود فیلم های آموزشی ، 3d max رو کامل یاد گرفت؟ 

hasti 110

New Member
اول بگو می خوای با مکس چه کاری انجام بدی (معماری ، انیمیشن )
بعدبگو هزینش برات مهم هست یا نه

kambujieh

Member
من بهترین راه رو استفاده از دی وی دی های آموزش زبان اصلی ، (تاکید می کتم "زبان اصلی") می دونم
تا استفاده از آموزش های مزخرف برخی شرکت ها که تنها برای این که یه مجموعه ای از آموزش ها توی کاتولوگ هاشون باشه سی دی آموزشی می سازن

البته راه های دیگه رو هم بی تاثیر نمی دونم
من خودم هم از e-book و هم از کلاس های آموزشی ( داخل دانشگاه ) و هم از دی وی دی ها و سی دی های آموزشی فارسی و انگلیسی استفاده کردم ولی هیچ کدوم از اینها به اندازه ی دی وی دی های زبان اصلی به من کمک نکردن .

راستی داشت یادم می رفت ، ور رفتن خودت با مکس هم شاید بشه گفت یکی از مهترین راه ها برای آموزش هست

30min

Banned
به نظر من بهترین روش یادگیری استفاده از توتوریال های آموزشی از صفر هستش .
با این کار هم شخص از توضیحات ابتدائی و خسته کننده اول هر مجموعه آموزشی که به باز کردن و ذخیره کردن و ایمپورت کردن و تبدیل و ... میگذره راحت میشه و هم اینکه اگر شخص با یک آموزش تصویری جلو بره حفظ نمیکنه موضوع رو و یاد میگیره .
به نظر من این نتیجه رو میشه با آموزش های تصویری و البته ویدئویی به دست آورد .
متاسفانه من اصلا دوست ندارم از آموزش های ایرانی بد بگم اما متاسفانه بیشتر از موضوع در آموزش های داخلی به گوینده طرز بیان و اینطور مسائل پرداخته میشه در حالی که دیگه این نوع ادبیات تلویزیونی در هیچ جای دنیا مرسوم نیست و شخصی که آموزش رو میده مثل یک دوست به شما آموزش میده و شاید یک جمله رو که در آموزش های شرکت ایرانی پ ...... د ! 2 دقیقه طول میکشه تا بگه در 10 ثانیه به بهترین و راحت ترین صورت ادا میکنه .
پس متاسفانه من هم به شما آموزش های خارجی رو پیشنهاد میکنم البته مجموعه های زیادی هم در سایت های ایرانی هستش که مجموعه آموزش های شرکت هایی مثل Digital tutors یا Gnomon را جمع آوری کردن و در یک مجموعه قرار دادن که به درد مبتدی ها نمیخوره پس بهترین راه برای شروع استفاده از اینترنت و ویدئوهای موجود هستش که یوتیوب خیلی میتونه کمک کنه .
در آخر این رو هم بگم که اگر اهل کتاب هستی که عالیه و میتونی ترجمه های موجود رو بگیری و مظالعه کنی بعد برای توسعه یادگیریت بری سراغ مواردی که گفتم .
ووووووووووااااااااااااااااووووووووو . خیلی شد . :wink:
موفق باشید .

hasti 110

New Member
به نظر من برو جلوی یه آموزشگاه و جزوه آموزشی رو بگیر از یه شاگرد و کپی کن خیلی جواب میده من خودم این کارو کردم

h@midreza

Member
سلام
به نظرمن یه دوره آموزش برید یه کلاسی چیزی بیرون
چون اولشه میخوای راه بیفتی ممکنه زدن یا نزدن یه تیک روزها اعصابت رو خورد کنه
نمیشه که ساعت یه بار بیای نت سوال کنی ... روندتون کند میشه و حوصلتون هم سر میره
اما کلاس برید از مدرس میپرسید هرسوالی باشه
دستتون که راه افتاد ویه آشنایی با نورها و مدلینگ که پیداکردید برید سراغ توتریال های خارجی ...
کتاب به هیچ وجه مفید نیست ...
فقط واسه شروع کلاس آموزشگاه ها
موفق باشید

madmaster_3d

Well-Known Member
عباس جون پول رو حروم نکن گوش کن. بهترین آموزش جامع مکس آموزش lynda 3d max 2010 essentinal training هستش. و آموزش خوبه دیگه برای مبتدیان که جایزه برده آموزش شرکت digital tutors 2009 برای مکس هستش که اون رو می تونی تو گوگل بگردی و با 6 تومان بخریش 8 تا دی وی دی هستش. در این آموزش شما یاد میگیری یک شخصیت کارتونی بسازی و ماشین و موتور و یک سری نکنیک رندر. نیازی هم نداره انگلیسی بلد باشی. در مورد خروجی گرفتن هم (render ) آموزش آقا مهدی برای v-ray هستش که می تونی کاملش رو از سایت archdownload دانلود کنی. تو همین سایت هست ولی بعضی هاش خراب شده. آموزش gnomon workshop هم که 16 17 تا دی وی دی هستش خیلی عالیــــــــــــــــــه. این سایت هم آموزش های خوبی داره اگر مشکل زبان نداری.hالبته بعضی هاش به دردت نمی خوره منظورم این سایته چون برای جرفه ای تر از شماست. ولی باید همت کنی روزی چند ساعت وقت بزاری. چیزی دیگه هم نمی خواد بخری . کلاس هم نمی خواد بری. این روش که میگم انجام بدی کلی حرفه ای میشی راه میفتی.

kambujieh

Member
به نظر من برو جلوی یه آموزشگاه و جزوه آموزشی رو بگیر از یه شاگرد و کپی کن خیلی جواب میده من خودم این کارو کردم

تا بیای با یکی طرح رفاقت بریزی و 2 ماه براش وقت بزاری و آخرش جزوشو بگیری
یه کتاب می خری دیگه، چه کاریه ؟

Abasonline1369

New Member
سلام .
بیشتر مدل سازی رو دوست دارم. مخصوصا مدل سازی شخصیت.
هزینه برام مهمه چون خرج دانشگاه و جاهای دیگه رو خودم در میارم.

Abasonline1369

New Member
ممنون از لطفطون.
من آموزش های digital tutors رو دارم و خونه ای که میسازه هم ساختم. بقیه رو هم می سازم. فقط یه سوال دیگه . شما از آموزش های سایت Avid studio استفاده کردین ؟ خوبه ؟ آخه آین آموزش انگلیسی ها محدوده و خیلی نکاتو میگن که ما نمی فهمیم.
راستی آموزش های cg academy هم دارم ولی استفاده نکردم.

behnam30

Member
به نظر من حق با علی اقا .اموزش های شرکت های معروفی مثل lynda وGnomon بهتر از بعضی از این کلاس های بیرونه ولی باز انتخاب با خودته . یه چیز دیگه پکیج شرکتmana soft هم خوبه.موفق باشی.

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
این سایت هم تو زمینه مدلینگ آموزش های فوق العاده ای داره که فقط نیاز به خرید یک socks و دانلود ویدئو ها با برنامه internet download manager داری. cg.tutsplus.com

sport414

Active Member
با سلام
اگه وضعیتت صفر هست. اول از آموزش های شرکت های داخلی استفاده کن و تا میتونی از آزمون و خطا پیش برو ، مثلا یک هفته روزی 3 ساعت ، بعدش از youtube آموزش های 3d را دانلود کن و شروع کن به اجرا مثل فیلم و مهمترین نکته اینه که هدفت مشخص باشه . میخای چی کار کنی . البته اگه فعلا هدف چندان مشخصی هم نداری یاد گرفتن 3d در یه حد متوسط ممکنه بعدها فضاهایی رو برات بوجود بیاره که کاربرد ها شروع بشن . من خیلی ضعیف شروع به کار کردم بعد از چندین سال تازه الان داره برام کاربردی میشه و توی کارهام تاثیر زیاده داشته.
موفق باشی.

گلی جعفری

New Member
با سلام
اگه وضعیتت صفر هست. اول از آموزش های شرکت های داخلی استفاده کن و تا میتونی از آزمون و خطا پیش برو ، مثلا یک هفته روزی 3 ساعت ، بعدش از youtube آموزش های 3d را دانلود کن و شروع کن به اجرا مثل فیلم و مهمترین نکته اینه که هدفت مشخص باشه . میخای چی کار کنی . البته اگه فعلا هدف چندان مشخصی هم نداری یاد گرفتن 3d در یه حد متوسط ممکنه بعدها فضاهایی رو برات بوجود بیاره که کاربرد ها شروع بشن . من خیلی ضعیف شروع به کار کردم بعد از چندین سال تازه الان داره برام کاربردی میشه و توی کارهام تاثیر زیاده داشته.
موفق باشی.

گلی جعفری

New Member
با سلام
من برنامه نویسی اصلا خوب نیست
حالا موندم چکار کنم برم شبکه یاد بگیرم
یا اینکه تو تردی موفق میشم یخورده علاقه دارم به تردی
هرکسی ی چیزی میگه کلا
گیج شدم
میشه راهنمایی کنید
ممنون

سلام و عرض احترام،
با توجه به تجربه ی شخصی من در مبحث یادگیری، پیشنهاد من به شما این هست که ابتدا مشخص کنید، دقیقا در چه موضوعی علاقه به یادگیری برنامه های طراحی 3d مثل تری دی مکس رو دارید، برای مثال شاید علاقه ی شما مبحث طراحی شخصیت یا مبحث مدلسازی سطوح سخت باشد، وقتی علاقه ی خودتون رو مشخص کردید ، کافیه که بگردید و آرتیست های متخصص در اون زمینه رو پیدا کنید و از اونها بخواین که مهارتهاشون رو به شما در ازای دریافت پول آموزش بدهن، من با این روش تونستم خیلی سریع تکنیک هایی که میخوام رو یاد بگیرم و خودم رو محدود به آموزش های موجود در نت نکنم...
در این وبسایت می تونین آموزش های رایگان و پولی خیلی خوبی رو در زمینه ی 3ds max دریافت کنید:
آموزش های تخصصی مدل سازی در 3d max

mina_hashemi

New Member
سلام بر دوستان عزیز. امیدوارم حالتون خوب باشه.
به نظر شما بهترین راه برای آموزش 3d max چه راهیه؟
دانلود فیلم آموزشی ، pdf ،کتاب و.... یا رفتن به آموزشگاه ؟
می تونیم از همین فیلم های آموزشی گروه آموزشی آوید و دانلود فیلم های آموزشی ، 3d max رو کامل یاد گرفت؟
به نظرم این روزها بهترین راه آموزش از طریق پکیج های آموزشی هست که شما میتونید به راحتی تهیه کنید و نرم‌افزار مورد نظر خود را یاد بگیرید.
من خودم برای آموزش تری دی مکس از سایت آپادمی پکیج آموزش تری دی مکس تهیه کردم و واقعا راضی بودم و الانم از طریق این نرم‌افزار کسب درآمد میکنم

جدیدترین ارسال ها

بالا