بهترین تنظیمات برای کم کردن حجم فایل png برای وب

o_real_love

Well-Known Member
سلام
من می خوام بدونم بهترین تنظیمات برای فایل های PNG بصورت transparency چی هست؟
که بتونم حجم اون رو کم کنم؟؟
آیا نرمافزار خاصی سراغ دارید؟

progpars

progpars.com
سلام از خود فتوشاپ استفاده نمیکنید چرا ؟
برای png میتونی فرمت وب رو انتخاب کنی که حجمش پایین تره . ( file > save for web & device )

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
تعداد رنگها و کیفیت نهایی براتون چقدر اهمیت داره؟
اگر تعداد رنگ های طرح زیاد نیست میتونید از png-8 استفاده کنید
که در این حالت میتونید با کم کردن تعداد رنگ های تشکیل دهنده ی تصویر حجم رو به شدت کم کنید.
اما اگر تعداد رنگهای تصویر زیاد هست و کیفیت نهایی براتون خیلی مهم هست ، تنها راهش استفاده از
png-32 هست که البته حجم بالایی خواهد داشت.

ArTaBaZ

Well-Known Member
نرم افزار Firework مربوط به ادوب هم برای کم کردن حجم عکس ها واقعا موثر هست بطوری که حجم بشدت کاهش پیدا میکنه ولی شما با چشم متوجه کم شدن کیفیت نمیشید
در مورد png زیاد مطمئن نیستم ولی بی تاثیر نیست !!
موفقیتـ

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من می خوام بدونم بهترین تنظیمات برای فایل های PNG بصورت transparency چی هست؟
که بتونم حجم اون رو کم کنم؟؟
آیا نرمافزار خاصی سراغ دارید؟
  • تعداد رنگ های تصویر باید تا حد امکان کمتر بشه.
  • میزان Depth لایه سیاه و سفید Transparent تا حد امکان کم بشه.
  • بعد از ذخیره شدن تصویر فایل با یک ابزار مثل OptiPng یا PngCrush فشرده تر بشه.
اکشن ای ساخته ام که کاهش تعداد رنگ و کاهش Depth لایه Alpha رو بصورت خودکار انجام بده، فایل های
bat ای هم ساخته ام که کار با ابزار های کنسولی مثل OptiPng و PngCrush ساده تر بشه.

وقتی یکبار روی MajidOnline Actions.atn دوبار کلیک کنید در فتوشاپ به لیست Action ها اضافه میشه.
بصورت پیشفرض با ترکیب کلیدی Ctrl + F2 اکشن Optimize PNG اجرا میشه. در یک مرحله از فرایند
ازتون می خواد که Levels رو مشخص کنید، هر چی کمتر باشه بهتره، تا حدی Levels رو کم اش کنید که
رنگ های نواحی داخلی تصویر ناجور نشه. بعد پیغام میده تا تصویر بهینه شده رو ذخیره کنید. بهتره که از
اسم file.png استفاده کنید.

پس اول با اکشن ای که من ساخته ام در فتوشاپ دو مرحله اول رو انجام دهید. بعد از ذخیره کردن تصویر در فتوشاپ ،
اسم اون فایل png بهینه شده رو به file.png تغییر دهید و در پوشه PngCrush یا OptiPng (ابزار OptiPng بهتره)
کپی کرده و سپس فایل Compress.bat رو اجرا کنید تا از روی file.png فایل new.png رو بسازه.

پیوست ها

• Action.zip
    216.9 کیلوبایت · بازدیدها: 96

o_real_love

Well-Known Member
خیلی عالی بود
واقعا ممنونم
تست کردم و جواب خوبی داد
حجم فایل اولیه : 195KB
حجم فایل بعد از استفاده از اکشن : 152KB
حجم نهایی فایل بعد از استفاده از OptiPNG شد : 127KB
و این به نظر من یعنی خیلی خوب
چون این فایل من تعداد رنگ های زیادی داشت
ممنونم از the KING عزیز

آخرین ویرایش:

michealwiper

Active Member
عداد رنگ های تصویر باید تا حد امکان کمتر بشه.
میزان Depth لایه سیاه و سفید Transparent تا حد امکان کم بشه.
بعد از ذخیره شدن تصویر فایل با یک ابزار مثل OptiPng یا PngCrush فشرده تر بشه.

اکشن ای ساخته ام که کاهش تعداد رنگ و کاهش Depth لایه Alpha رو بصورت خودکار انجام بده، فایل های
bat ای هم ساخته ام که کار با ابزار های کنسولی مثل OptiPng و PngCrush ساده تر بشه.

وقتی یکبار روی MajidOnline Actions.atn دوبار کلیک کنید در فتوشاپ به لیست Action ها اضافه میشه.
بصورت پیشفرض با ترکیب کلیدی Ctrl + F2 اکشن Optimize PNG اجرا میشه. در یک مرحله از فرایند
ازتون می خواد که Levels رو مشخص کنید، هر چی کمتر باشه بهتره، تا حدی Levels رو کم اش کنید که
رنگ های نواحی داخلی تصویر ناجور نشه. بعد پیغام میده تا تصویر بهینه شده رو ذخیره کنید. بهتره که از
اسم file.png استفاده کنید.

پس اول با اکشن ای که من ساخته ام در فتوشاپ دو مرحله اول رو انجام دهید. بعد از ذخیره کردن تصویر در فتوشاپ ،
اسم اون فایل png بهینه شده رو به file.png تغییر دهید و در پوشه PngCrush یا OptiPng (ابزار OptiPng بهتره)
کپی کرده و سپس فایل Compress.bat رو اجرا کنید تا از روی file.png فایل new.png رو بسازه.

این چیزی رو که شما گفتی من انجام دادم ولی همش بمن پیام خطا میداد و در آخرم عکسی که بمن تحویل دادش یه صفحه سیاه بودش

بفرمائید کجا من اشتباه کردم یا مشکل اصن چیبوده

جدیدترین ارسال ها

بالا