بهترین بازی هایی که ایرانی ها دوستدارند

amir--mohammad

New Member
میان بازی‌هایی که در گوشی‌های موبایل نصب شده، خیلی‌هایشان تولید ایران است و با وجود آنکه تعداد نصب آن‌ها شاید قابل مقایسه با بازی‌های خارجی بین‌المللی نباشد، اما جذابیت بعضی از آن‌ها کمتر از بازی‌های خارجی نیست.

تولیدکنندگان بازی ایرانی تا به حال هزاران بازی ساخته‌اند که در گوگل پلی یا بازار در دسترس است و به گفته بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای حالا هر ماه از یک بازی ایرانی رونمایی می‌شود. اما در این میان تعدادی از بازی‌ها بوده‌اند که میان کاربران ایرانی معروف شده‌اند و بیشترین دانلود‌ها را داشته‌اند. بازی آمیرزا با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نصب بیشترین طرفداران را دارد. بازی‌های ایرانی از نظر تنوع نیز قابل تامل هستند و از بازی‌های استراتژیک گرفته تا جدول و بازی با کلمات را در بر می‌گیرند.

آمیرزا

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲ میلیون نصب بازار/ ۵۰۰ هزار نصب گوگل پلی

هدف بازی: پیدا کردن کلمات مورد نظر از بین حروف به هم ریخته شده است. در این بین شما باید هوش و ذکاوت خود را در بین بزرگان و میرزا‌های عرصه کلمات محک بزنید و اعتبار خود را افزایش دهید. این بازی ۸۰۰ مرحله جذاب و متنوع دارد و عنوان برتر بازی در سال ۹۶ را کسب کرده است.

Quiz of kings

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۵۰۰ هزار نصب بازار/ یک میلیون نصب گوگل پلی

هدف بازی: بیش از یک میلیون سؤال متنوع در موضوعات اطلاعات عمومی، ورزشی، سینما، ریاضی و هوش که به شکل آنلاین با دیگران مسابقه می‌دهید. تولیدکنندگان این بازی می‌گویند ۱۵ میلیون کاربر ثبت‌نام شده دارند؛ و البته به‌عنوان بازی برتر سال ۹۷ از نگاه مخاطبان در جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران شناخته شده است.

فندق

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۵۰۰ هزار نصب بازار/ یک میلیون نصب گوگل پلی

هدف بازی: فقط با کشیدن دست روی حروف، کلمات بامعنی بسازید و به استاد واژگان تبدیل شوید. بیش از ۹۰۰ مرحله و هزاران کلمه مخفی در این بازی منتظر شماست. این اپلیکیشن برای همه نوع گوشی آی‌او‌اس و اندروید در دسترس است.

گلمراد

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار/ ۵۰ هزار نصب گوگل پلی

هدف بازی: باید به گلمراد کمک کرد که خانه قدیمی کودکی‌هایش را به مدرن‌ترین خانه شهر تبدیل کند. گلمراد بعد از ازدواجش با الهام تصمیم می‌گیرد که به خانه دوران بچگی برگردد، اما درست کردن این خانه ساده نیست و با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود.

منچرز

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار/ ۵۰ هزار نصب گوگل پلی

هدف بازی: بازی آنلاین منچ که به همراه ۳ نفر به بازی می‌پیوندید و درصورت برنده شدن، سکه‌هایتان افزایش می‌یابد. حتی اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید می‌توانید به‌صورت آفلاین با روبات نیز بازی کنید.

پارکینگ حرفه‌ای ۲

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: رانندگی آزاد در شهر که با انجام مراحل و ماموریت‌ها پول و تجربه به‌دست می‌آورید. در این بازی انواع ماشین ایرانی و خارجی را دارید. ترافیک خیابان‌ها، پمپ بنزین و سوخت‌گیری و... از امکانات این بازی است.

جدولانه

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: برنامه جدول شرح در متن با هزار جدول متنوع. هم سرگرمی است و هم اطلاعات را افزایش می‌دهد.
کار کردن با این برنامه ساده است. برای حل جدول‌ها کافی است خانه‌های جدول را با هم جا به جا کرد و نیازی به تایپ کردن هم ندارد.

تور کلمات: بازی حدس کلمه

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: سر نخ رو ببینید و کلمات متناسب با سرنخ را پیدا کنید. هر پازل با حدس زدن جا‌به‌جا می‌شود. بیش از ۵۵۰ مرحله دارد و باید کلمات مخفی را پیدا کرد.

گشت پلیس ۲

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: رانندگی مهیج با انواع ماشین پلیس، گشتزنی آزادانه در نقشه واقعی شهر تهران، انجام ماموریت‌های واقعی و نفس‌گیـــر، تیراندازی و درگیری با سارقین همگی در کنار موارد جذابی مثل بخش سؤالات چهارگزینه‌ای اطلاعات عمومی و ارتقای ماشین‌ها از ویژگی‌های این بازی است. داستان این بازی از این قرار است: از وقتی آرش به یگان خودرویی نیروی انتظامی پیوسته، فرهاد که تیراندازی حرفه‌ای است همواره در کنارش حضور داشته است. حالا نوبت دستگیری اعضای باند خطرناکی است که آرامش شهر را مختل کرده‌اند.

هی تاکسی

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: باید مسافر سوار کنید و به مقصد برسانید. البته داستان به این سادگی نیست. باید مواظب باشید جریمه نشوید، تصادف نکنید و با مسافران چک و چانه بزنید و پول جمع کنید. با پیشرفت در بازی امکانات بهتری نصیبتان می‌شود. می‌توانید ماشین خود را ارتقا دهید و راننده‌ها را عوض کنید.

باقلوا

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۵۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: هدف این بازی حل جدول‌هایی نامرتب است که باید در آن کلمه مورد نظر را پیدا کنید و بیش از ۸۰۰ مرحله مختلف دارد. در طول حل جدول‌ها با مناظر و زیبایی‌های ایران بیشتر آشنا خواهید شد و سفری خواهید داشت به شهر‌های مختلف. بازی دارای ۳۲ کاراکتر است که هر کدام بیانگر میزان هوش شماست.

پسرخوانده

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۱۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: خانواده مافیایی خودت را بساز و حرفه‌ای‌ترین آدم‌ها را استخدام کن. قبل از اینکه خیلی دیر بشود باید ثابت کنی که قوی‌ترین فرزند خوانده هستی. بازی پسرخوانده در سبک استراتژی، راوی مبارزات گروه‌های خلافکار مافیایی است که در طول یک قرن گذشته شهر‌های مختلف جهان را کنترل می‌کردند. در این بازی علاوه بر گرافیک خوب از صداپیشگان حرفه‌ای ایرانی نیز استفاده شده است. این بازی به‌عنوان بهترین بازی از دیدگاه هنری دومین جشنواره بین‌المللی IMGA حوزه خاورمیانه شناخته شده است.

سفره‌چی

گیم به سبک ایرانی

تعداد نصب: ۲۰۰ هزار نصب بازار

هدف بازی: یک بازی آشپزی که شما را صاحب یک مجموعه از رستوران‌های مختلف می‌کند. در هر کدام از این رستوران‌ها باید هر روز غذا‌های مختلف آماده و به مشتری‌ها تحویل داده شود. با کسب درآمد، رستوران‌ها بزرگ‌تر و چالش‌ها بیشتر می‌شود.


نظر شما چیه؟ شما چه بازی هایی دوست دارید که اسمش اینجا نیست؟
 

جدیدترین ارسال ها

بالا