[[ :: بهترين فرمت ها براي چاپ :: ]]

arashonline

Well-Known Member
بهترين فرمت ها براي چاپ
اين مقاله هر چند كوتاهه ولي بحث خوبيه و بدرد مي خوره خواهشا اگر اطلاعات بيشتري داريد دريغ نكنيد و پست بزنيد..!

همانطور كه خود شما مي دانيد به علت كاهش كيفيت در اين فرمت JPG نمي تواند گزينه مناسبي براي چاپ باشد .
در عوض فرمت Gif و Tif براي تصاوير خاكستري Grayscale و كمتر از 256 رنگ بسيار مناسب مي باشند .
زيرا علاوه بر حفظ اجزاي تصوير اصلي ، فشرده سازي قابل قبولي نيز به كاربر راائه مي دهد .

ضمنا براي ذخيره تصاويري كه بيش از 256 رنگ را نيز دارا مي باشند مي توانيد از فرمت هاي Tif و Png استفاده كنيد . با فرمت Png شما مي توانيد فشرده سازي خوبي مي توانيد تصاوير شفافي را براي چاپ ارسال كنيد .
در عين حال اگر طراحي شما در برنامه هايي مثل AutoCad و Freehand و CorelDRAW يا هر برنامه اي كه بر اساس شكل برداري Vector طراحي شده است چاپ كنيد بهترين فرمت فرمت خود برنامه است .
همچنين مي توانيد از فرمت Adobe PDF استفاده كنيد كه امروزه بسيار فراگير شده و علاوه بر فشرده سازي بسيار بالا توانايي نگهداري انواع تصاوير متن و اشكال برداري را نيز بدون نياز به برنامه اصلي دارد .

موفق باشيد آرش
:wink: :oops:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ارش جان لطفا مقاله های خودتون رو در انجمن مربوط به خودش قرار بدید. این مقاله باید در انجمن چاپ باشه نه اینجا!

انتقال -سارا

rahmani

Member
با سلام.

فرمتهای jpeg و gif و png فرمتهای مناسب برای وب هستند و نه چاپ.

و فرمت tiff فرمت چاپ و در حیطه تصاویر است و مناسب برای موارد ویژه خودش. بحثهای کاملتری را در انجمنهای مربوطه پیدا خواهید کرد. و برای اینکه بسیار تکرار شده من دوباره در اینجا نقل نمیکنم.

اول باید ببینیم چه فرمتی را برای چه کاری میخواهیم.

sialk graph

Member
اصولا فرمتهای jpeg و gif و png فرمتهای مناسب برای وب هستن و در اونها تصاوير ما تا اونجا كه بشه فشرده ميشن پس بنابراين اجزاي تصويري ما از قبيل پيكسلها و تعداد رنگها و كيفيت اونها بسيار كم ميشه و نميشه از اونها براي چاپ استفاده كرد واي فرمتهاي tiff و PSD چون كار ما رو فشرده نميكنن همون جور دست نخورده باقي ميگذارند و از نظر كيفيت رنگ هم قابل قبول هستند اما بايد در نظر داشت كه خود فرمت tiff هم داراي يك فشرده ساز هست كه اين كار بستگي به خاسته شما داره اگه بخاهيد براتون فشرده ميكنه و اگه نخاهيد نميكنه شما هم بهتره فشرده نكنيد چون اونوقت مشكل همون فرمتهاي وبي را خاهيد داشت

arashonline

Well-Known Member
ببينيد jpg كه معلموه ولي gif و png به خاطر ويژه گي هاشون خو هستند در بعضي كارها و من هم اشاره كردم فرمت هر برنامه بهترينه + tiff
اگر دقت كنيد و خوب قضيه رو بسنجيد كه البته هم همينه متوجه ي منظور من ميشويد...!
smile1(10).gif

به هر حال ممنون

آخرین ویرایش:

Sunboy454

Active Member
لطفا مورد پست های نامرتبط با تاپیک ، کسی مطلبی پست نکنه ؛ بزودی تمام پست ها و تاپیک های مشابه حذف خواهد شد ؛
به موضوع تاپیک بپردازید ؛
با عرض معذرت از تمامی کاربران ؛

hoorshidali

New Member
من تواین چندسالی که توکاره چاپم تابحال ندیدم فایلی برای چاپ با فرمتی غیراز Tif بره لیتوگرافی
ضمنا رنگهای یک طراحی برای چاپ Cmyk هستش و معیار اندازه گیری اونها نهایتا تا 100 هستن

mashreghi

Member
من تمام فایلهای چاپی ام رو ( البته مربوط به صفحه آرایی با خروجی Pdf و فایلهای گرافیکی رو با فرمت Tiff ) ارسال می کنم .
ضمن طرح های Large Format رو هم با طراحی اولیه 150 Dpi خروجی Tiff و انتخاب گزینه Lzw در قسمت Comperssion برای کاهش حجم خروجی انتخاب می کنم و کاملا کیفیت خوبی به دستم آمده .

جدیدترین ارسال ها

بالا