بهترين روش براي تحويل يك DVD Video با كيفيت خوب و اجراي راحت ؟

sibesabz14

Member
بهترين روشهايي كه براي تحويل يك پروژه (فيلم) به يك سفارش دهنده ميشه عمل كرد چيه ؟ البته به صورت dvd
يعني براي اينكه فيلمتون هم كيفيت خوب داشته باشه و هم dvd اي كه به سفارش دهنده تحويل ميدين به راحتي و بدون مشكل اجرا بشه چيكار ميكنيد ؟
اگه ميشه از مرحله ي اكسپورت و كانورت تا مرحله ي رايت رو بگيد .

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
برای روی DVD
شما موقع اکسپورت همون گزینه DVD Mpege 2را انتخاب کن
بعد از رندر
می تونی با یکی از برنامه های رایت مثل Nero اونو روی DVD بزنی
حالا نمی دونم
اینطوری که کلی من گفتم برات خوبه یا کلا شما جزئیات را می خوای ؟

sibesabz14

Member
اگه ميشه فرمت اوليه رو avi در نظر بگيريم .
من الان از پريمير 1.5 دارم استفاده ميكنم ( البته احتمالاً با مهيا شدن شرايط سخت افزاري دوباره به cs4 بر ميگردم ) و فعلاً نميتونم رو فرمت ديگه اي به جز avi حساب كنم .
ميخوام ببينم كه دوستان هر كدوم از چه روشهايي استفاده مي كنن . البته اگه از مسير ديگه اي به جز اكسپورت و كانورت و ... هم استفاده ميكنيد بگين خواهشاً .

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
در نهایت شما برای اجرا در Dvd player نیاز به فرمت خود DVD دارین
البته کاری نداریم که بیشتر DVD Player ها الان همه فرمت را می خوانن

gon4431

Member
من که از این روش استفاده می کنم و راضی هم هستم

دوست عزیز 2 تا عکس گذاشتم رو اونا توضیح میدم. اونا رو باز کن .

ابتدا برنامه یولید رو باز کن . ( اگه نداری نصب کن الان از نسخه 11 استفاده شده )
1- برو به قسمت share
2- Create Disk رو بزن .
3- از این طریق فایل های ویدوئی رو بیار داخل برنامه همون ای وی آیت .
4-نحوه نمایش تصویر رو انتخاب کن 3-4 یا 9-16
5- انتخاب کن
6-گزینه های لایت شده را انتخاب کن Change mpeg setting اولین گزینه HQ را بزن کیفیتش خیلی خوبه ولی درجریان باش که حجم کارت از 7/4 گیگا زیاد نشه . اگه جا نمیشه کیفیت های پایین تر را انتخاب کن .
7- اوکی کن .
8- next رو بزن
9- دوباره next بزن تا صفحه رایت بیاد .
10- از عکس دوم کمک بگیر اون رو باز کن .
رایتر . تعداد کپی و به حجم خالی درایو c هم دقت کن . پر نباشه . !!!!
و در آخر Burn را بزن .
(((((( در جریان باش که مدت زمانی طی میشود برای تبدیل بسته به زمان فیلمته . بهتره تو این مدت بری یه چایی سبز بخوری که ریلکس بشی . موفق باشی دوست عزیز . مشکلی بود در خدمتیم . من و دوستان

پیوست ها

• 1-.jpg
    1-.jpg
    249.8 کیلوبایت · بازدیدها: 60
  • 2-.jpg
    2-.jpg
    208 کیلوبایت · بازدیدها: 64

sibesabz14

Member
در نهایت شما برای اجرا در Dvd player نیاز به فرمت خود DVD دارین
البته کاری نداریم که بیشتر DVD Player ها الان همه فرمت را می خوانن

البته من خودم معمولاً با DVD Player ها مشكلي نداشتم ، يعني تقريباً هر DVD كه تو كامپيوتر در اجرا شدن مشكل داشته رو توي DVD Player تونستم پخش كنم . مشكل من در اينه كه بعضي وقتها فيلم توي كامپيوتر به مشكل بر ميخوره و بايستي باهاش كلنجار بريم تا Play بشه . كه اونم نرم افزار با نرم افزار فرق ميكنه ! مثلاً توي Windows Media Player ميبيني تصوير هست اما صدا نه ! مياري توي Jet Audio ميبيني صدا و تصوير هست اما نميشه عقب جلو برد فيلمو ! و ...
ميخوام بدونم كه راهكار اصوليش چيه . يعني مونتور هاي حرفه اي وقتي ميخوان كارشون رو به صورت DVD تحويل بدن از چه روشهايي استفاده ميكنن كه با مشكلِ اجرا نشدن مواجه نشن ؟

sibesabz14

Member
دوست عزیز 2 تا عکس گذاشتم رو اونا توضیح میدم. اونا رو باز کن .

ابتدا برنامه یولید رو باز کن . ( اگه نداری نصب کن الان از نسخه 11 استفاده شده )
1- برو به قسمت share
2- Create Disk رو بزن .
3- از این طریق فایل های ویدوئی رو بیار داخل برنامه همون ای وی آیت .
4-نحوه نمایش تصویر رو انتخاب کن 3-4 یا 9-16
5- انتخاب کن
6-گزینه های لایت شده را انتخاب کن Change mpeg setting اولین گزینه HQ را بزن کیفیتش خیلی خوبه ولی درجریان باش که حجم کارت از 7/4 گیگا زیاد نشه . اگه جا نمیشه کیفیت های پایین تر را انتخاب کن .
7- اوکی کن .
8- next رو بزن
9- دوباره next بزن تا صفحه رایت بیاد .
10- از عکس دوم کمک بگیر اون رو باز کن .
رایتر . تعداد کپی و به حجم خالی درایو c هم دقت کن . پر نباشه . !!!!
و در آخر Burn را بزن .
(((((( در جریان باش که مدت زمانی طی میشود برای تبدیل بسته به زمان فیلمته . بهتره تو این مدت بری یه چایی سبز بخوری که ریلکس بشی . موفق باشی دوست عزیز . مشکلی بود در خدمتیم . من و دوستان

حقيقتش من خودم عمدتاً از 3 روش استفاده ميكنم :
يكي تقريبا ًهمين روشي كه اينجا گفتين . البته اين كه ميگم تقريباً به خاطر اينه كه تا الان به او بخش Change Mpeg Setting دقت نكرده بودم و ايندفعه تستش ميكنم حتما ً

دومين روشم اينه كه اول Export Movie ميگيرم از كارم (با خروجي AVI ) و بعد ميارمش توي Video Stadio و به فرمت MPEG2 تبديلش ميكنم ، اونوقت فايل نهايي رو ميارم توي Nero و به صورت DVD Video رايت ميكنم . (كه خب مزيتش اينه كه به خاطر فرمت Mpeg از تغيير پيدا نكردن تصوير اطمينان داريم و عيبش هم اينه كه با وجود Pal بودن كناره هاي تصوير دو فاصله ي مشكي ميفته و همچنين كيفيت خود فايل كانورت شده نسبت به فرمت اصلي يه ريزه پايين تره )

سومين روش من استفاده از DVD Recorder هست . ورودي ها رو به دستگاه ركوردر ميزنم و به صورت Real Time تصوير رو روي DVD ركورد ميكنم .

توي اين 3 روشي كه من استفاده ميكنم 2 روش اول مشكل خيلي كمتري در اجرا شدن دارن اما گاهاً خروجي كار از اون كيفيتي كه انتظار داري يه مقدار پايينتره . و روش سوم در كيفيت تقريباً مشكلي نداره وليكن بعضي وقتها اجرا شدنش توي سيستم بازي در مياره .و جداي از اين توي روش سوم امكان Lable گذاشتن روي DVD نيست . يعني يه اسم پيشفرض كه تو Setting ركوردر ذخيره شده روي DVD گذاشته ميشه .

sibesabz14

Member
اين كدك چطوري عمل ميكنه ؟ يعني چيكار ميكنه ؟
آيا روي عملكرد نرم افزار هاي اديت (از جمله ويدئو استديو و پريمير ) هم تاثير گذاره ؟

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
اين كدك چطوري عمل ميكنه ؟ يعني چيكار ميكنه ؟
آيا روي عملكرد نرم افزار هاي اديت (از جمله ويدئو استديو و پريمير ) هم تاثير گذاره ؟
فقط کافی هست نصب کنی
مخصوصا اگه Quick time نداری که خودش معضلی هست، که باعث میشه تو Pre نتونی فایل Mov وارد کنی

sibesabz14

Member
يعني نصب اين كدك توي فرمتهاي قابل ساپورت پريمير هم تاثير داره ؟

خب اونوقت مشكل dvd هاي ساخته شده رو چيكار ميشه كرد ؟ چون سيستمهاي ديگه كه لزوماً اين كدك ها رو نصب نكردن .

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
نمیشه گفت همش
ولی یکسری هاش که معمولا با نصب Quick time درست میشه

سیستم های دیگه
خوب مشکل از خودشون میشه
تو نمی تونی کاری کنی

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
نمیشه گفت همش
ولی یکسری هاش که معمولا با نصب Quick time درست میشه

سیستم های دیگه
خوب مشکل از خودشون میشه
تو نمی تونی کاری کنی

sibesabz14

Member
حالا در كل خواستم بدونم كه آيا شما هم از همين روشهايي كه من بكار ميبرم استفاده ميكنيد ؟ كدومشون رايج تر هستن ؟ اگه راه هاي ديگه اي هم هست بفرمائيد لطفاً . تشكر

ebsebs26

Member
من یک dvdبه صورت ایمیج دارم و می خوام اونو کانورت بکنم ولی نه یولید و نه هیچ کدوم از برنامه هایی که می شناسم اینکارو برام نمی کنه- حتی از dvd converter استفاده کردم ولی نمیشه و فیلم رو تکه تکه می کنه و نمی تونم روی اون ادیت انجام بدم باید چکار کنم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا