بهترين جنس كارت ويزيت و پوستر

Sleekman

Member
بهترين جنس كارت ويزيت و پوستر كه كار را با وضوح بيشتري نشان ميدهد را معرفي كنيد ؟..

mamut

Member
بستگی داره. کارت ویزیت مال چه شغلی باشه.
هرجنسی هم به نظر من طراحی خاص خودش رو داره . ولی بازار که میگه کتون برای کارت ویزیت.
گلاسه با uv هم برای پوستر.
نمی دونم دیگه.البته ما حرفه ای نیستیم . حرفه ای ها باید جواب بدن

di@n@

Member
من یه سال با ابنجور مسائل سر و کار داشتم البته دورادور ... ببینید هر مشتری که از اجناس اطلاعی نداره ولی معمولا یکی از کارت هایی رو که دیده و خوشش اومده رو برای خودشم می خواد ... این یه راه برای انتخاب هست و برای مشتری هایی که هیچ نوع دیدی نسبت به کارت ویزیت ندارن شما بهتره از وضع مالیه مشتری و مبلغی که می خواد هزینه بکنه یه محکی روی اجناس بزنید ... مثلا کتون طلاکوب یا گلاسه دو رو ، یا کتون ساده با رنگبندی ساده ... باید دقیقا ببینید که طرف شما چه چیزی رو می پسنده و بعد خلاقیت شماست که حتی روی کارت هایی با جنس متوسط هم می تونه بهترین باشه ... در مورد پوستر هم همینطور هست ... می بخشید که برخلاف آماتور بودنم زیاد اظهار نظر کردم ...
امیدوارم موفق باشید

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ببینید علاوه بر صحبتهای بچه ها که توضیحات خوبی رو دادن شما باید به نوع طراحی هم دقت داشته باشین. مثلا کارتهایی که توشون عکس بکار رفته رو بهتره با جنس کتان چاپ نکرد چون کتان بیشتر برای کارتهای شرکتها و ادارات بکار میره که از عکس استفاده نمیکنن. یا مثلا برای دکترها و ...

برای چاپ کارتهایی که عکس دارن جنسهای سلفون مات و براق مناسب هستن. به طور کلی بهترین جنس رو نمیشه تعیین کرد! بهترین جنس بسته به نوع طراحی کارت تعیین میشه. به این نکته هم توجه داشته باشین که زیاد به قیمتها توجه نکنین چون اگر بخواین معیار رو روی قیمتها بذارین جنس کتان بهترین و گرونترین هست در حالیکه چاپ بعضی کارها روی کتان واقعا بد و زشت میشه.

در مورد پوستر هم بیشتر از جنس سلفون های براق برای ایجاد جلوه بصری بیشتر استفاده میشه و کمتر از سایر جنسها استفاده میشه.

mooorche

New Member
همان طوری كه سارا خانوم گفت خیلی بستگی به نوع كار دارن من هم موافقم تو كار هایی كه رنگ حرف اول رو میزنه بهتره رو كتان كار كرد كه خیلی خوب نمود پیدا می كنه و در كار های ارزون قیمت هم یو وی و جایی كه قرار عكس كار بشه و رنگ سیاه غالب باشه به نظر من بهتره كه با سلفون مات كار كنید

mohman

New Member
سلام .. البته اگر کارت ویزیت توپ فلت باشه باید از جنس سلفون مات که کار رو خوب درمیآره استفاده کرد و اگر کار با بک گراند سفید و بدون فلت باشه از کتون هم میشه استفاده کرد ...

ZiTaNiX

Member
انواع کاغذ ها:
گلاسه با روکش Uv
سلفون مات
سلفون براق
کتان
پلاستیک

یکی دیگه هم هست یادم نمیاد همونی که توش یه خط های برجسته داره
اونم باحاله

ZiTaNiX

Member
البته لمینت هم براق و مات داره و بیشتر به دارد کارت اینترنت می خوره نه کارت ویزیت

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا