بنظرتون چطور این جور سازه ها رو تو نرم افزار بسازیم به این تمیزی و دقت ؟

meysam arch

Active Member
saze.JPGکلاً چه کنیم ؟!
تو مکس میشه ؟
با نرم افزار دیگه ای ؟
شیشه هاش رو چطور دقیق گذاشته آخه !!! از اول رو فرم بوده یعنی ؟ !!!!!!!!

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

برای ساخت این نمونه به راحتی میشه از Array مکس استفاده کرد اما برای سازه های پارامتریک با پیچیدگی زیاد از نرم افزارهایی مثل Revit و یا Rhino البته به همراه پلاگین قدرتمندش یعنی Grasshopper استفاده میشه ... البته آقای علی ترابی

یک پلاگین فوق العاده برای مکس تولید کردند به نام Para3D که سازه های پارامتریک رو خیلی خوب ایجاد میکنه

امیدوارم موفق باشید

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
از اونجایی که مکس یک نرم افزار مخصوص معماری نیست پس اون دقتی که فکر میکنید در معماری مورد نیازه رو نمیشه ازش توقع داشت، اما اگر صرفا مدلسازی اینجور سازه ها مد نظرتونه زیاد هم سخت و پیچیده نیست و کافیه مدلسازی خوبی داشته باشید.
به عنوان مثال همین عکسی که گذاشتید توی چهار مرحله ی بسیار آسون ساخته میشه (البته بخش مرکزی و شیشه ها) و سایر جزئیات هم که کاملا ساده به نظر میرسه. شیشه ها اونطور که فکر میکنید بصورت تک تک ساخته نشده.

Hidden Dragon

کاربر فعال

mohammad@er

Well-Known Member
کار سختی نیست.

هیدن جان فکر نکنم array اینجا جواب بده.

البته من صرفا جهت ساخت زنجیر یا تکسیر (دقیق) از اون استفاده می کنم.

Hidden Dragon

کاربر فعال
لینک مستقیم نداره؟

با سلام،

ببخشید مگه این لینک غیر مستقیمه ... سازنده این پلاگین بدون اجر و منت اون رو در اختیار عموم قرار داده

شما کافیه بعد از کلیک روی گزینه دانلود یه فرم ساده رو پر کنی که فکر میکنم حداقل انتظار سازنده این پلاگین باشه و با توجه به زحمتی که ایشون و گروهشون کشیدن

و برای تشکر از عرضه رایگان یک چنین پلاگینی پر کردن یک فرم به نظر من که کار سختی نیست

موفق باشید

Hidden Dragon

کاربر فعال
کار سختی نیست.

هیدن جان فکر نکنم array اینجا جواب بده.

البته من صرفا جهت ساخت زنجیر یا تکسیر (دقیق) از اون استفاده می کنم.

با سلام،

mohammad@er عزیز شما اگر با Array و ارتباط اون با Reference coordinate system و Transform center

کمی بیشتر آشنا بشید متوجه میشید که این تکثیر دوار از فرمی Helix ماننده که گزینه رندر اون فعال شده ( با استفاده از سطح مقطع چهارگوش و بدور مرکز استوانه شیشه ای برای تولید فریمهای پهن )

و فرم helix مانند دیگری با میزان چرخش بیشتر و با سطح مقطع دایره ای برای فریم های باریک و پلکان های موجود هم در داخل و خارج ساختمان چیزی نیست غیر از Tube هایی با مقادیر Slice متفاوت و با ارتفاع متغیر

که حول مرکز استوانه شیشه ای با فواصل متفاوت تکثیر شده ... به همین سادگی ...

حتی میشه یک چنین فرمی رو با استفاده از یک استوانه بدون cap که دارای کمی Taper و Twist هست با تعداد Segment مناسب و با اعمال یک Lattice ایجاد کرد...

موفق باشید

mohammad@er

Well-Known Member
من چند بار از شما خاستم در مورد Reference coordinate system مقاله ای بنویسید!:rose:

یه ویدئو از یوتوب گرفتم اما کیفیت نداره !!!

Hidden Dragon

کاربر فعال
من چند بار از شما خاستم در مورد Reference coordinate system مقاله ای بنویسید!:rose:

یه ویدئو از یوتوب گرفتم اما کیفیت نداره !!!

با سلام،

mohammad@er عزیز اگر خاطرتون باشه دوست عزیزی در همون پست فرمودند لازم نیست اینکار انجام بشه...

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا