بزرگترین سایت علمی، اقتصادی و وبلاگ ایرانی

va2va2

Member
اگه از شما بخواهند یکی از ده سایت برتر جهان و بزرگ ترین سایت ایرانی را طراحی کنید چه امکاناتی را در نظر میگیرید
1- باید قابلیت چند زبانه داشته باشه
2 - باید سریع باشه
3- باید امکانات رایگان داشته باشه
4- برای تولید محتوا ارزش خاص قائل شد
5- باید رقابت ایجاد کرد
6- باید راستگو بود و به وعده ها عمل کرد
7- باید امن باشه
8 - باید اطمینان افراد حاصل شود
9 - ارتباط قوی و امکانات زیاد برای جستجوگر ها

شما هم بگید و به من کمک کنید
من میخوام این کار رو بکنم (این رویای من است. امروز اینجا ثبت میکنم و فردا وقتی این کار رو کردم به همه میگم این کار منه)
می خوام بدونم که دیتابسها و ذخیره اطلاعات و نمایش و نوع برنامه نویسی چی باشه بهتره که بعدها به مشکل نخورد

امروز : 23/12/86 یه هفته مونده به عید
تا : 1/4/87 ورژن بتا اپلود خواهد شد

آخرین ویرایش:

.:: Ali ::.

Member
مهم ترين عاملش كاربردي و كاربر پسند بودنشه .

البته اين روياتون رو بهتر بود در انجمن ديگه اي ثبت مي كردين ، اينجا مختص php و mysql هستش .

موفق باشيد .

hidensoft

Member
مهم ترين عاملش كاربردي و كاربر پسند بودنشه .
به هیچ وجه این طور نیست ! یک مثال ساده : گوگل ساده و یاهو شلوغ ، برای جست و جو کدومو انتخاب می کنید ؟ اون چیزی که من متوجه شدم این بود که اگه حتی شما یک سایت بسیار ساده داشته باشید ، اما کاربرد بالاتری از سایت های در هم بر هم و خفن داشته باشید ، شما موفق می شید .

کاربران اینترنت به طور معمول به دنبال یک سایت با امکانات بالا هستند و می خوان هرچه زود تر سایت لود بشه و وقت کمتری ازشون گرفته شه .

خیلی خوبه که شما اینقدر به خودت اعتماد نفس داری .

روی امنیت خیلی کار کن ، در مورد SEO هم باید خیلی مطالعه کنی ، از MySQL واسه دیتا بیس استفاده کن ، یه معماری MVC قوی هم براش طراحی کن .

موفق باشید.

jhoseini

Member
یه معماری MVC قوی هم براش طراحی کن
به نظرم اینیکی ضروری نیست زیاد [
kaffeetrinker_2.gif

پیشنهای های من
* ماژولار کار کنید
* زیاد aJax به خوردش ندید و اگه از aJax هم استفاده میکنید، بزارید آخر کار بهش اضافه کنید+ طوری که برای webmaster انتخابی باشه
* حتی 1 فولدر 777 هم تو برنامه نزارید، همه رو دیتابیس
* اول htaccess و SEO رو کامل یاد بگیرید، بعد شروع کنید به کد نویسی

------------------------------
کسی یه منبع خوب برای htaccess کامل و روان سراغ نداره؟

آخرین ویرایش:

hidensoft

Member
من تجربه کردم : پروژه های بزرگ با معماری Mvc ضعیف یه چیز شلم شوربا از آب در میاد یا بهتر ارزش وقت و کار میاد پایین.

حالا خود دانید .

ali-k

Member
اصولا تعریف سایت بزرگ یعنی بزرگ به معنای واقعی ! چیزی وقتی بزرگه حتما اطلاعات هم دارد و زمانیکه اطلاعات وجود دارد پس نتیجه می گیریم باید در مورد حجم زیاد اطلاعات تصمیم گیری بشود ...

یک سئوال می پرسم :) بنظر شما بزرگترین سایت ایرانی چند صفحه دارد ؟

جواب سئوال با توجه به اطلاعات شما هر عددی باشد نباید حداقل کمتر از 30.000 صفحه باشد تا حالا در مورد مدیریت ارائه مطالب در این حجم فکری کردید ؟؟ نحوه ذخیره سازی (database) نحوه نمایش (design) نحوه ارائه به موتورهای جستجو (seo) نقشه مشارکت کاربر (web2.0 plan)

برای رسیدن به آرزوهات اول باید از موارد بالا شروع کنی و بهتره از کارشناس نرم افزار (منظور مهندس یا لیسانس کامپیوتر نیست) که در پروژه های وب تجربه داره کمک بگیری ...

1- باید قابلیت چند زبانه داشته باشه
سایتی که قراره بین ده سایت اول جهان باشه باید انگلیسی باشه وقتی که رسید به هزار سایت اول دنیا میشه به فارسی یا زبان های دیگه هم فکر کرد.

2 - باید سریع باشه
این بحث کاملا طراحی هست بهتره مسائلی که مربوط به طراحی هست را با خود سایت قاطی نکنیم

3- باید امکانات رایگان داشته باشه
این دیدگاه دیگه عوض شده سال 96 تا 2000 یکی از کلید های اصلی وب سایت ها بود ولی بهتره ببینی الان به چی تغییر کرده

4- برای تولید محتوا ارزش خاص قائل شد
درسته که هنوز ایرانی ها مصرف کننده محتوا هستند و تولید کننده نیستند مگر در زمینه کپی یا مشارکت جمع آوری ولی تولید محتوا هم دیگه با ان دید سنتی نیست که ما تولید کنیم بازدید کننده مصرف کنه الان باید روی سیستم های مشارکتی کار کنید

5- باید رقابت ایجاد کرد
به همان سیستم های مشارکتی کاربران در تولید محتوا مراجعه کن رقابت الان معناش عوض شده بهتره بگیم ترغیب کاربر به استفاده از سایت یا ایجاد اعتیاد کاربر به سایت و ...

6- باید راستگو بود و به وعده ها عمل کرد
7- باید امن باشه
8 - باید اطمینان افراد حاصل شود
9 - ارتباط قوی و امکانات زیاد برای جستجوگر ها

هرکدام از این موارد تخصص یک فرد میتوانه باشه پس توقع نداشته باش که به این زودی بتوانی همه این کارها را حرفه ای انجام بدی و اگر هم خودت انجام میدی همه این کارها را مطمئن باش نسبت به دانشت هر مورد ناقص خواهد بود.

درکل دیدگاه من امکان راه اندازی و چگونگی راه اندازه بود :) گفتم که یوقت بد نخونی نوشته ها را سو تفاهم بشه :)

va2va2

Member
از همه دوستان ممنون هستم
الان چند وقتی هست دارم تحقیق میکنم که :
1- کاربران ایرانی و سایر نقاط جهان به چه چیزایی علاقه دارن ؟
2- چه نوع سایتهایی با چه محتوایی بازدید زیاد و علاقهمندهای زیادی دارن
3- چه طور میشه در دیگران علاقه ایجاد کرد که با هم رقابت کنن و محتوا تولید کنن
و خیلی چیزای دیگه
تصمیم خودم را گرفتم. خیلی به این پرژه فکر میکنم، نه از بابت مالی فقط برای اینکه تو کارم ارضا بشم. وقتی ادم کار بزرگ میکنه.احساس خوبی به ادم دست میده

amirds

New Member
من با حرف ali-k کاملا موافقم
توجه کن پروژه بزرگ نیازمند تیم بزرگ و متخصصه . سایت های حرفه ای اگر یه شرکت قول پیکر نباشند حداقل یه تیم دارن که توش از گرافیست ، برنامه نویس در شاخه های مختلف بگیر تا روانشناس و مدیریت بازاریابی و ... وجود داره . اونها اول رسالت خودشونو تعریف میکنن و بعد شروع می کنن به کار . دیگه نه به سبک های قدیم وقت خودشونو صرف نوشتن استراتژی های سازمان میکنند و نه بی هدف حرکت می کنند .
اگه از شما بخواهند یکی از ده سایت برتر جهان و بزرگ ترین سایت ایرانی را طراحی کنید چه امکاناتی را در نظر میگیرید
من اگه بخوام این کار رو بکنم حتما به یه تیم بزرگ فکر می کنم و اینکه دراین سایت قراره چه کاری انجام بشه . بعد به مسیرش ، استراتژی ها و تاکتیک هاش فکر میکنم . بزرگ فکر می کنم و کوچیک شروع میکنم .

جدیدترین ارسال ها

بالا