برگرداندن نام هر دکمه با کلیک روی آن

splinter cell

Well-Known Member
سلامی دوباره
توی این نمونه که گذاشتم با کلیک روی دکمه شروع چند تا باتن جدید تولید میشه .حالا من میخوام کاربر روی هر کدوم که کلیک کنه نام اون باتن یا یک پیام خاص برگشت داده بشه.
لطفاً مثال رو ببینید و اگر زحمتی نیست تکمیلش کنید.با سپاس

پیوست ها

• create buttons.rar
    449 بایت · بازدیدها: 5

JavidX

Apadana Developer
سلامی دوباره
توی این نمونه که گذاشتم با کلیک روی دکمه شروع چند تا باتن جدید تولید میشه .حالا من میخوام کاربر روی هر کدوم که کلیک کنه نام اون باتن یا یک پیام خاص برگشت داده بشه.
لطفاً مثال رو ببینید و اگر زحمتی نیست تکمیلش کنید.با سپاس
سلام
متاسفانه این مشکلیه که توی آپادانا1 حل شدنی نیست و پژمان عزیز هم به این مشکل برخورد چند وقت پیش توی یکی از پروژه هایی که داشت انجام میداد. مشکل هم اینه که دستوری واسه گرفتن آبجکتی که دستور رو فراخوانی کرده نداره.

این قابلیت که یکی از پیش نیازهاش وجود انواع متغیرهای Private و Global هست توی ورژن 2 اضافه شده که توی یک متغیر Private در Event ها قرار داده شده. هر Event مخصوص آبجکتها و فرم شامل یک متغیر خصوصی یک اشاره کننده به خود شیء هست، نه اسمش. (از اونجایی که همونطور که قبلاً هم گفتم بیشتر از اون 3 نوع متغیر معروف داریم، یکی از انواع متغیر Object هستش که به طور مستقیم به تمام قسمت های شیء مورد نظر از جمله اسمش به شما دسترسی میده.)

splinter cell

Well-Known Member
خوب شد که توی نسخه 2 اون رو اضافه کردی جاوید جان چون یکی از ضروریات امر ساخت برنامه های تعاملی و بازیهاست.

ضمناً برای اینکه ترتیب چند شیی که روی هم قرار گرفتند رو عوض کنیم و اونها رو بالا یا پایین کنیم (معادل دستور ReOrder Object در بیلدر) هم توی این نسخه چیزی ندیدم .آیا اینطوره؟

توقع ما از نسخه 2 اینه که علاوه بر اینکه همه امکانات و معادل دستورات بیلدر رو داشته باشه دستوراتی فراتر از اون, برای راحتی برنامه نویس و باز گذاشتن دست اون در خودش داشته باشه تا زمینه مهاجرت بیلدرکاران رو به آپادانا فراهم کنه. گرچه توی همین نسخه یک هم میشه خیلی از این مزیتها رو دید.
با تشکر

JavidX

Apadana Developer
خوب شد که توی نسخه 2 اون رو اضافه کردی جاوید جان چون یکی از ضروریات امر ساخت برنامه های تعاملی و بازیهاست.

ضمناً برای اینکه ترتیب چند شیی که روی هم قرار گرفتند رو عوض کنیم و اونها رو بالا یا پایین کنیم (معادل دستور ReOrder Object در بیلدر) هم توی این نسخه چیزی ندیدم .آیا اینطوره؟

توقع ما از نسخه 2 اینه که علاوه بر اینکه همه امکانات و معادل دستورات بیلدر رو داشته باشه دستوراتی فراتر از اون, برای راحتی برنامه نویس و باز گذاشتن دست اون در خودش داشته باشه تا زمینه مهاجرت بیلدرکاران رو به آپادانا فراهم کنه. گرچه توی همین نسخه یک هم میشه خیلی از این مزیتها رو دید.
با تشکر
بله کاملاً درست میگی.
چرا داره: BringToFront و SendToBack
سعی میکنم Reorder کردن رو به صورت تک تک هم اضافه کنم اگه وقت بشه چون این هم یکی از ضروریاته.

جدیدترین ارسال ها

بالا