برگرداندن بوت ویندوز به حالت دیفالت

hatam72

New Member
سلام دوستان . امیدوارم حالتون خوب باشه .

والا من یه لپ تاپ ایسر دارم که روش وین 8 نصب کردم . با اوبونتو هم کار کردم . والا از سر کنجکاوی رفتم سیستم عامل اندروید رو روی سیستم نصب کنم . نصبش کردم ولی هنگام بالا اومدن قفل میکنه . اصا کاری به این ندارم . مشکل من اینه :

1. اندروید رو چطوری پاکش کنم ( زیاد مهم نیست میتونم درایوشو فرمت کنم )

2. چطوری بوتشو برگردونم به حالت ویندوز 8 ؟ الان من وقتی که سیستم رو روشن میکنم همچین اتفاقی می افته ( تصویر زیر رو ببینید پیوست کردم ) یعنی سیستم مستقیم بالا نمیاد . حتما باید ویندوز رو انتخاب کنم و گرنه میره تو اندروید . یه بار واسه تست زدم فایلهای اندروید رو حذف کردم ولی دیدم سیستم اصلا بالا نمیاد یه اروری میده به اسم Error 15 که سیستم اصا بالا نمیاد .

کلی نرم افزار دارم و کارم واجبه واسه همین نمیتونم الانا ویندوز عوض کنم . خیلی ممنون :rose:

پیوست ها

• Image010.jpg
    Image010.jpg
    367.4 کیلوبایت · بازدیدها: 7

nima_dsnr

کاربر VIP
توی ویندوز XP که این کار رو میکردیم
تو ویندوز 7 میگم ببین ویندوز 8 هم همینو داره؟

روی My Computer کلیک راست کن بزن Properties
برو به Advanced system settings
برو به تب Advanced
برو به قسمت سوم یعنی Startup and Recovery و روی گزینه Setting کلیک کن
توی همون قسمت Startup یک گزینه Edit بود که اینجا شاید نباشه و اگر نباشه نمیدونم کجا هست و باید روی این Edit کلیک کنی.
بعدش یک Notepad باز میشه که مثل همین صفحه آبی سه خطش Android هست و یک خطش Windows که باید خط مربوط به ٌWindows رو Cut کنی و بیاری خط اول بالای Android ها Paste کنی.

hatam72

New Member
آقا نیما خیلی ممنون ولی اصا ادیت نیست :( یعنی هست ولی نوت پدی نیست :(

دوتا اسکرین شات گرفتم ببینید . رو تک تکشون کلیک کردم ببینید همچین چیزی هست ؟ :d

پیوست ها

• Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    607.7 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • Screenshot (4).png
    Screenshot (4).png
    620.7 کیلوبایت · بازدیدها: 6

nima_dsnr

کاربر VIP
عکس سمت چپ که 621 کیلو بایته درسته
اون بالا که نوشته Default Operation System که روی ویندوز 8 هم هست اونجا زیرش یک Edit بود که با Notepad باز میشد و میتونستی ترتیبش رو عوض کنی.
البته الان هم دیفالتت روی وین 8 هست و نباید مشکلی پبش بیاد!
بازش کن ببین گزینه های دیگه ای هم داره انتخاب کنی؟
منظورم همون اندروید ها هست.

hatam72

New Member
آقا نیما نه چیزه دیگه ای نداره :( همه ی گزینه هارم تست کردم چیزی از نوت پد نبود :(

hatam72

New Member
دست همتون درد نکنه . یکی از دوستان به من این راه حل رو گفتن که من انجامش دادم و مشکلم حل شد .

اینم راه حل

این روشی که مینویسم مربوط به ویندوز ۷ هستش و من روی ویندوز ۸ تستش نکردم.
اما احتمالش هست که جواب بده.
سیستمت رو با سی‌دی ویندوز ۸ بوت کن. اگر سی‌دی رو نداری از خود ویندوز می‌تونی با باز کردن برنامه Create a system repair disc ، یه سی‌دی مخصوص تعمیر سیستم درست کنی و سیستم رو باهاش بوت کنی.
بعد از بوت و انتخاب کردن زبان، روی گزینه Repair your computer از پایین سمت چپ کلیک کن. بعد از اون یه پنجره‌ای میاد که نشون میده داره دنبال ویندوز نصب شده روی هارد میگرده. وقتی پیداش کرد از توی لیست انتخابش کن و Next رو بزن. حالا از پنجره‌ای که میاد گزینه Command Prompt رو انتخاب کن و این دوتا فرمان رو به ترتیب اجرا کن:
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr
حالا سیستمت رو ری‌استارت کن. الان دیگه باید مستقیما وارد ویندوز بشه.
بعدش با خیال راحت میتونی پارتیشن اندروید رو حذف کنی.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
دلیل اینکه روشی که جناب nima_dsnr گفتن جواب نداد براتون (با اینکه درست بود) این بود که Boot Manager شما GRUB بود و نه MBR.

احتمالاً اول ویندوز نصب بوده و بعد اندروید رو که نصب کردید گراب رو جایگزین کرده (همین گراب رو هم البته میشد شخصی سازی کرد)
برای اینکه بوت منیجر رو به MBR برگردوند هم از دستور fixmbr که اشاره کردین استفاده میشه.
اگر اوبونتو یا سایر توزیع های لینوکس رو هم نصب کرده باشید و بعد بخاید کاملاْ حذفشون کنید و به ویندوز برگردید با همین مشکل مواجه میشید که راه حل هم همون هست که شما اشاره کردین.

جدیدترین ارسال ها

بالا