برنامه نویسی سه بعدی

rasool_jelve

Active Member
سلام به همه همه دوستان و اساتید فلش

من خیلی علاقه مند به یاد گیری برنامه نویسی سه بعد در فلش هستم در صورتی که دو بعدیش رو هم بلد نیستم

ولی کارهای گرافیکی رو از دوبعدی تا سه بعدی رو روش مسلط هستم ودر کل بگم تخصص اصلیم جلوه های ویژه هست

حالا چرابه برنامه نویسی سه بعدی علاقه مند شدم دلیلش اینه که به برنامه نویسی در کل علاقه مد بوم ودر حد مقدماتی با اصول برنامه نویسی و اسکریپت
نویسی با برنامه هایی مثل ساخت نرم افزارهای تورهای مجازی که شاید خود شما دوستان هم باهاش آشنا باشید همو نایی که عکس پانوراما 360در 180در جه میگیرن و بقیه قضایا کار میکنم اما این جور کارها من رو ارضا نمیکنه و یه جور تقالید کردنه و حتی کار با خود نرم افزار مکس که یک نرم افزار گرافیکیه سنگینه اونهم به نظرم
تقلید کردنه
ودر کل به همین خاطر اومدم تو این قسمت از سایت و این پست رو زدم که آقا من بخام همچین برنامه نویسی بشم که به صورت سه بعدی و تعاملی
کارهام رو ارئه بدم
از کجا باید شروع کنم و به چه کسانی و منابعی باید مراجعه کنم البته باید بگم که وضعم چندان توپ نیست که بتونم هزینه ملیونی برای همچین کلاسهایی بدم

++Hadi++

Active Member
مقدمات برنامه نویسی اکشن رو قبلا تو آموزش اکشن اسکریپت 3 از صفر نوشته بودیم. در ضمن دارم تو سایت udk.ir اسکریپت نویسی آنریل رو موازی با C++ آموزش می دم که می تونه از پایه ،برنامه نویسیتونو قوی کنه.ولی به نظر من در کنار دیدن سایت آقای کسری سوگند (Akherat -> asdeveloper.com) که البته بسیار سایت پرباری هست ،می تونید به یکی از فریم ورک های معروف سه بعدی سازی در فلش :
1- away3d
2-alternativa3d
3- minko
چنگ بزنید و با دیدن سمپلاش و کار کردن با اونها و تعیین هدفی برای طراحی و دنبال کردن آموزش های سایتش و ... ، خودتونو بالا بکشید.البته فک کنم بهتره یه سری به آموزش اکشن 3 از صفر که تو امضامه (زیر پستم- لینک های مهم) سر بزنید بد نیست...

rasool_jelve

Active Member
یه سوال دوستان
شما خودتون چه راهی رو برای یادگیری تا این مرحله طی کردید
ممنون

++Hadi++

Active Member
اولش یادگیری اکشن 3 و OOP و بعدش باز کردن سمپلای فریم ورک 3 بعدی مد نظر و قبلش دیدن سمپل hello world اونها که اولین سمپلشون برای کارای سه بعدی هست.در ضمن فهمیدن اصول اصلی داخل سیستم 3 بعدی و مسایل اولیه اون هم حیاتی هست...

rasool_jelve

Active Member
اولش یادگیری اکشن 3 و OOP و بعدش باز کردن سمپلای فریم ورک 3 بعدی مد نظر و قبلش دیدن سمپل hello world اونها که اولین سمپلشون برای کارای سه بعدی هست.در ضمن فهمیدن اصول اصلی داخل سیستم 3 بعدی و مسایل اولیه اون هم حیاتی هست...

یعنی شما برای شروع در زمینه برنامه نویسی از زبانه برنامهنوییسی مثل سی شارپ شروع نکردی بو یک راست رفتید سراغ اکشن اسکریپت پس چطوری تو تبلیغتون نوشتید آموزش UnrealScript با تقویت پایه برنامه نویسی ++C

من خودم چون روی مسائل سه بعئ مسلطم میرم سراغ آموزش برنامه های بازی سازی مثل یونیتی و یو دی کی چون 50 در صد راه رو تقریبا رفتم که مسائل سه بعدیه و برنامه نویسی ر رو هم توی این برنامه های سه بعدی ساز یاد میگیرم مثلا یونیتی زبان برنامه نویسیش سی شارپه و شنتیدم شبیه برنامه نویسی فلش هست و خروجی فلش هم داره
با این کار با یه تیر دو نشون زدم بعد ا ز یادگیر سی شارپ میام که میام سراغ اشکن اسکریپت فلش و بعد سه بعدی سازی در فلش به نظرتون این روند چطوره؟

++Hadi++

Active Member
سلام
آموزش اکشن 3 سال 87 کلید خورد و بعدش بنده سال 88 استارت آموزش های OOP خودمو زدم.
آموزش آنریل سال 91 کلید خورد و فعلا حالا حالا ها ادامه داره.
البته تو آنریل سعی کردیم در کنارش ++C رو هم آموزش بدیم چون تو ورژن 4 آنریل ،شاید ++C جایگزین آنریل اسکریچت بشه.
همچنین تسلط به ++C باعث می شه کد نویسا تو همه زمینه های برنامه نویسی مثل cry engine , unity3d , qt و اکشن اسکریپت و جاوا و ... بیس خوبی رو داشته باشند.
بنده خودم از سال 85 کد نویسی رو با پاسکال و سال 86 با ++C شروع کردم و پشتکار زیادی رو داشتم تا اینکه سعی کردم به لطف خدا و تلاش های استاد محترم دانشگاهیم جناب خانم کامران خودمو بالا بکشم ...
بعدش با فلش آشنا شدم و چون هم از طفولیت با نقاشی بزرگ شده بودم و هم به نسبت علایق نسبتا جدیدم با برنامه نویسی آشنا شدم ،سعی کردم برم سمت فلش و اکشن رو با تخصصات ++C خودم قاطی کردم...
بله از نظر من داشتن تخصص زبونهای پایه ای خصوصا ++C و چه بهتر تخصص اسمبلی و low level های دیگه عالیه...
حل تمرینات کتاب دیتل اند دیتل هم خیلی کمکم کرد...
در مورد موازی کاری شما هم فکر می کنم عالیه چون خودمم دارم همین کارو می کنم...دقیقا همین کارو ...تو یادگیری یونیتی و یودیکی و qt البته از نظر زبونی...اصول 3 بعدی سازی ها هم که ی سری بیس های ثابت و مشترک داره...

جدیدترین ارسال ها

بالا