برنامه نویسی بهتر است یا گرافیک

برنامه نویسی بهتر از یا گرافیک

• برنامه نویسی ( اعم از برنامه نویسی تحت ویندوز ، تحت وب ، تحت سیستم عامل )

رای: 1 50.0%
  • گرافیک ( اعم از دو بعدی و سه بعدی

رای: 1 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    2
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم.
یک نظر سنجی هست که از دوستان خواهش دارم به سوال من جواب دهند.
برنامه نویسی بهتر است یا گرافیک.
البته کار من گرافیک سه بعدی است و این سوال خیلی وقت ها در ذهنم بود.
لطفا توضیحاتی هم در مورد درآمد زایی ارائه دهید.

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
یه نظر من سوالتون اشکال داره
اصلا دو حیطه مختلف هستن که قابل مقایسه نیست!
موفق باشیـــــــــــــــــ:rose:

البته بحث بر سر تصمیم گیری از سر علاقه و یا شرایط چیزی هست که ذهن خیلی ها رو به خودش معطوف کرده، حتی برای یک بار!!

اما سه قاعده کلی در ای باره وجود دارد

یک: شما تصمیم گیری از سر علاقه انجام دهید ، بدون در نظر گرفتن شرایط
دو: شما تصمیم گیری از سر علاقه انجام ندهید ، با توجه به در نظر گرفتن شرایط
سه : شما محدود به شرایط نیستید و می خواهید بدانید که به لحاظ مالی کدام گرایش بهتر است

پاسخ: شما می توانید در رشته گرافیک برنامه نویسی را فرا بگیرید.

rezaoptic

Well-Known Member
اگه شما میخوای با کمترین هرینه بیشترین نفع رو ببرین برین سراغ برنامه نویسی .
اما اگه به گرافیک علاقه دارین که دارین دیگه حرفی نمی مونه و اگه هم هم به گرافیک علاقه دارین هم برنامه نو یسی میتونین برای برنامه ها اسکیریپت بنویسین ککار گرافیکتون هم راحت تر ادامه بدین.
تو نظر سنجیتون هم شرکت نکردم چون همین طور که دوستمون بالا گفتن سوالتون مشکل داره.

از دوستان متشکرم.ولی یه مسئله ای هست.
اینکه برنامه نویسی کارآمد نیست و اونقدر درآمد خوبی نداره.
چون برنامه نویس بیچاره اونقدر تایپ می کنه آخرش با پولی حتی نمیشه نون خورد ، حقوق می گیره.
این حرف همیشه من است:تنها راه استفاده از خلاقیت برای کسب درآمد ، رسانه است.که شامل انیمیشن ، فیلم ، بازی سازی و ........
روز خوش.

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
چون برنامه نویس بیچاره اونقدر تایپ می کنه آخرش با پولی حتی نمیشه نون خورد ، حقوق می گیره.
این حرف همیشه من است:تنها راه استفاده از خلاقیت برای کسب درآمد ، رسانه است.که شامل انیمیشن ، فیلم ، بازی سازی و ........
روز خوش.

الان این حرف رو از کجا اواردید ؟

rezaoptic

Well-Known Member
روز خوش.

کاملا اشتباه هست این حرفتون مخصوصا این ایران کاملا بر عکسه اینه به نظرم

برنامه نویسی که فقط کد زدن نیست که دوست عزیز همین که شما درک برنامه نویسی داشته باشید و برای راه حل مسائل بتونید الگوریتم ارائه بدید هم کافیه ! یه چیزی هست به نام کنترل + سی اگر بلد باشید استفاده کنید در اکثر موارد احتیاج به کد زدن نیست !
این که کدوم بهتره هم سوالتون ایراد داره ! ممکنه شما توی گرافیک استعداد داشته باشید ولی برنامه نویسی کنید موفق نمیشید چون برنامه نویسی و نمیفهمید و برعکس به نظرم کاری که توش میبینید حرفه ای میشید ادامه بدید و از این شاخه به اون شاخه نرید!!!!!

موفق باشید

تمام دوستان به جز constantin666 ، بزارید جواب بدم.
مگه آدم هر حرفی رو تو ذهنش می زنه باید بیاد به همه بگه؟؟؟؟؟
روز خوش

یه چیزی رو هم بگم.برنامه نویسی زیاد کار آمد نیست.چون مثلا مایا رو اونقدر آدم نوشتن آخر شد 3495 دلار که می شه 8 میلیون و 548 هزار تومن.خوب قیمت کمیه.اما آخر به کجا رسید.مایا کردنش 7 هزار تونم یا کمتر.
اما با خود مایا ببین چه انیمیشن های میلیاردی میسازن.

یا علی

LinkinForEver

amir-hossein-14 و یا همون rlmd
شما نمیخواید مثل اینکه بفهمید باید قوانین سایت رو رعایت کنید .
به زودی هر دو اکانت شما مسدود خواهد شد .

اسپم کردن تو خون شماست و تغییر هم نخواهد کرد .

constantin666 ما در حال حاضر افرادی داریم در جهان که در برنامه نویسی و هنر ، بسیار حرفه ای هستند !

خواستن توانستن است ! بزرگ فکر کنیم.... تا به یک سری حرف ها که از افرادی که تلاش نمیکنند گرفته شده خودمون رو محدود کنیم !

آخرین ویرایش:

+Mohammad+

Well-Known Member
من اول از همه از شما یک سوال دارم :
شما به عنوان یک گرافیست سه بعدی چقدر از این رشته درآمد تونستید کسب کنید ؟
همین آقای آقاجانی ( LinkinForEver ) ، یا خیلی از بچه های حرفه ای دیگه ی انجمن که در زمینه ی سه بعدی فعالیت میکنن ... چقدر تونستن درآمد کسب کنن ؟
----
این که بگیم برنامه نویسی بهتره یا گرافیک اساسا سوال اشتباهی هست ...
چون هر چیزی یک سری معایب داره و یک سری مزایا ... و البته یک سری اشتراکات !
برنامه نویسی خصوصا برنامه نویسی تحت وب اگه زرنگ باشید و تجربه ی کافی کسب کرده باشید پروژه هایی گیرتون میاد که تا حد 70 - 80 میلیون تومن هم میره ... حالا این پروژه رو ممکنه 1 ماهه یا 40 روزه قرارداد بنویسید .. اما شما واقعا چه کسی رو سراغ داری که بتونه توی 30 - 40 روز اینقدر پول در بیاره ؟
این که میگم رویا و حرف خالی نیست ... ما خودمون توی شرکتمون چند وقت پیش یک پروژه ی 30 میلیون تومنی رو یک ماهه قرارداد بستیم ... غیر از رابط کاربری بقیه اش کدنویسی و برنامه نویسی بود ... طی چند ماه آینده هم قرارداد یک پروژه ای که ماله بورس هستش رو می بندیم که 70 میلیون قیمت گذاشته شده روش...

از لحاظ درآمدی ، اونم توی ایران با تجربه و اطلاعاتی که من دارم توی برنامه نویسی بهتر از گرافیک میشه کسب درآمد کرد ... علاوه بر اون پروژه های برنامه نویسی بیشتر از پروژه های گرافیک سه بعدی هستن ... من با این دید توی نظر سنجی شما شرکت کردم!
اما برنامه نویسی خیلی پیچیدگی های خاصی داره ... مشتری رو باید ساپورت کنید ، مشتری ایرادهای بنی اسرائیلی میگیره ، خیلی مواقع مشتری از شما میخواد که کدی که براش نوشتید رو ارتقا بدید و مثلا چند تا چیزه دیگه بهش اضافه کنید.
اما توی گرافیک و خصوصا گرافیک سه بعدی عموما پروژه ها چیزایی هستند که قبلا وجود داشته اند!
یعنی مثلا بنده به عنوان یک مشتری میام میگم آقا من یه یخچال میخوام برام مدل کنی .. با این خصوصیات ... شما تکلیفت مشخصه که مشتری چی ازت میخواد ... اما توی برنامه نویسی مواقعی پیش میاد که مشتری خودش هم نمیدونه چی میخواسته !!!
یعنی یه چیزی میخواد ، اما نمیدونه چجوری توصیفش کنه و مشخصاتش رو بده ... در اون صورت ما مجبوریم ازش بپرسیم ...

توی گرافیک ، محاسبات آنچنانی ندارید ، کل کار در درون چند نرم افزار انجام میشه که فقط باید کار با نرم افزار رو بلد باشید ، یک مقداری هم ذوق و سلیقه داشته باشید ، قدرت ساخت نمونه ی ذهنی و تخیلات هم اگه داشته باشید که چه بهتر...!
حالا برنامه نویسی : همینطور که دارید برنامه نویسی می کنید باید محاسبات کنید ، الگوریتم طراحی کنید ، حواستون به کدی که دارید می نویسید باشه و...
یعنی همه چی داره Real-Time انجام میشه ... کافیه یه جا حواستون نباشه یه حرف رو جا بگذارید ، برنامه درست کار نمیکنه و شما باید برگردید کل کد رو با دقت بخونید و اشکال رو پیدا کنید!

توی برنامه نویسی همه چیز Static و خشک و بی روحه ... همه چیز متنی هستش ... به علاوه باید خیلی آدم منطقی باشید ... اما توی گرافیک برعکس همه چیز داینامیک ، جذاب ، و به یک شخص با ذوق و احساسی نیاز داره ... که عموما کسایی که توی بچگی نقاشی خوبی می کشیدن توی گرافیک هم آدم های موفقی خواهند بود ، البته منم نقاشیم خوب نبود ولی گرافیست هم شدم!

اشتراکات برنامه نویسی و گرافیک :
توی گرافیک شما خیلی مواقع ممکنه مجبور بشید چند نرم افزار رو یاد بگیرید ، توی برنامه نویسی هم ممکنه مواقعی پیش بیاد که علاوه بر نرم افزار یک زبان برنامه نویسی جدید رو هم مجبور بشید یاد بگیرید!
و...

من از 7 سال پیش گرافیک دو بعدی رو شروع کردم و الان هم تقریبا 5 ساله که برنامه نویسی میکنم ... برنامه نویسی جذابیت های خاص خودش رو داره ، گرافیک هم همینطور ... این شما هستید که با توجه به شخصیت و روحیه ای که دارید تشخیص میدید توی کدوم زمینه فعالیت کنید...
من گرافیک دو بعدی رو چندین سال کار کردم ، به یک مرحله ای رسوندم و اونوقت وارد برنامه نویسی شدم ... هنوز هم گرافیک کار میکنم ( طراحی رابط کاربری و لوگو و... )
جذابیتی که برنامه نویسی برای من داشته لذت حل مسئله بوده و اون پیچیدگی ای مث یه معما باید براش وقت صرف کنی تا جوابش به دست بیاد!
جذابیت گرافیک هم که من به اون دلیل هنوز به گرافیک علاقه ی زیادی دارم اینه که گرافیک یه جورایی باعث شده عقده های ذهنی خودم رو خالی کنم و در نتیجه از نظر روحی سبک بشم ، بعضی مواقع چیزایی می بینم و توی ذهنم طرح هایی نقش می بنده که اگه پیادشون نکنم خیلی داغون میشم ( از نظر اخلاقی و... )

اما برنامه نویسی یک نکته ی مهم داره که همه ی برنامه نویسا بهش اشاره میکنن : برنامه نویسی به دلیل درگیری زیاد با مغز ، بعد از چند سال تبدیل میشه به یک کار خسته کننده و دیگه رمق برنامه نویسی ندارید و بیشتر دوست دارید ایده هایی که به ذهنتون میرسه پیاده بشه ( توسط یک تیم که شما میشید مدیر پروژه ی اون )
پس در نظر داشته باشید که اگه برنامه نویس میشید در عرض این چند سال باید پول خوبی به دست بیارید و بارتون رو ببندید ...!

در ضمن : برنامه نویسی فقط برنامه نویسی اپلیکیشن تحت دسکتاپ نیست ، برنامه نویسانی رو میشناسم که از برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل و برنامه نویسی تحت وب دارن میلیونی کسب درآمد میکنن!

من در نظر دارم ، بعد از اتمام برنامه نویسی و دل کندن از اون مدلسازی سه بعدی رو شروع کنم.

آخرین ویرایش:
حرف شما صحیح.حالا پی برم که این پست اشتباه بود.
برنامه نویسی و گرافیک هر دو دونیای بزرگی هستند و نمیشه اونارو با هم مقایسه کرد.

LinkinForEver

+Mohammad+ ممنون از توضیحت اما بذار یکم روشن تر فکر کنیم و ایرادات رو بگذاریم کنار .

اصولا تو هر کاری تلاش باشه موفقیت هست ! شاید هر کسی بگه من که خیلی تلاش میکنم تقصیر ... !
ولی کافی نیست ! باید بیشتر تلاش کرد !

چه در برنامه نویسیس ، چه در گرافیک و هنر و ... کسایی رو داریم که میلیاردر شدن !
و جالبه این دو کار همدیگر رو کامل میکنند !
نرم افزار ابزار رو میسازه و هنرمند با هنرش نرم افزار رو ...

ما پرتغال فروشم داریم به جایی رسیده ! اما ما هنوز زانوی غم بغل گرفتیم که چی بشه ؟ یک روز خوب بیاد !

پس تلاش و صبر میتونه مارو به هدف برسونه ...
این نظر منه و عقیده ای که باهاش ادامه میدم .

+Mohammad+ ممنون از توضیحت اما بذار یکم روشن تر فکر کنیم و ایرادات رو بگذاریم کنار .

اصولا تو هر کاری تلاش باشه موفقیت هست ! شاید هر کسی بگه من که خیلی تلاش میکنم تقصیر ... !
ولی کافی نیست ! باید بیشتر تلاش کرد !

چه در برنامه نویسیس ، چه در گرافیک و هنر و ... کسایی رو داریم که میلیاردر شدن !
و جالبه این دو کار همدیگر رو کامل میکنند !
نرم افزار ابزار رو میسازه و هنرمند با هنرش نرم افزار رو ...

ما پرتغال فروشم داریم به جایی رسیده ! اما ما هنوز زانوی غم بغل گرفتیم که چی بشه ؟ یک روز خوب بیاد !

پس تلاش و صبر میتونه مارو به هدف برسونه ...
این نظر منه و عقیده ای که باهاش ادامه میدم .

دقیقا

بعضی از دوستان حرف بندرو متوجه نشدن.، من منظورم استثنا ها نبود برای مثال معمولا افرادی که دید برنامه نویسی ندارن میرن شبکه یاد میگیرن.و توی این شاخه حرفه ای میشن و.برعکس ،.این حرف من در مورد گرافیک و برنامه نویسی هم صادق هست بازم.میگم من در مورد استثناها صحبت نمیکنم

Sent from my C6903 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا