برنامه ریختن در آردوینو با گوشی اندروید

saalek110

Well-Known Member
برنامه ریختن در آردوینو با گوشی اندروید

هشدار : گوشی یا کامپیوتر خود را به وسایل فیک وصل نکنید، کیفیت آردوینوهای ارزان خیلی پایین است. چند پست پایین تر ادامه هشدار را بخوانید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member

saalek110

Well-Known Member
سلام. آموزش پروگرام کد روی آردوینو با گوشی اندروید (آپلود سورس در برد Arduino با موبایل) را آماده کردیم. در این آموزش شما میتوانید با استفاده از OTG کابل پروگرام کد آردوینو نوشته شده در نرم افزار اندروید را در برد Arduino آپلود کنید.

آپلود سورس کد روی برد آردوینو با موبایل اندروید​

ما بسیاری از پروژه های Arduino را در وبسایت آیرنکس قرار داده ایم و در تمام مدت از Arduino IDE رسمی برای برنامه ریزی روی برد آردوینو استفاده کرده ایم. اما آیا می دانید ما می توانیم Arduino را با استفاده از تلفن هوشمند اندروید نیز برنامه ریزی کنیم؟ بعضی اوقات برای برنامه ریزی برد های Arduino هیچ رایانه یا لپ تاپی نداریم. ما هنوز می توانیم با استفاده از مبدل OTG ، آن را با استفاده از موبایل Android خود برنامه ریزی کنیم.

از آداپتور OTG برای اتصال حافظه های فلش USB و کنترلرهای بازی و … استفاده میشود. در این آموزش آردوینو ، ما کد Arduino را با استفاده از برنامه Android با نام “ArduinoDroid” که کاملاً شبیه به Arduino IDE است نوشته و بارگذاری می کنیم.

قطعات مورد نیاز این آموزش آردوینو​

تصویر کابل OTG
کابل OTG
  1. برد آردوینو
  2. کابل OTG
  3. کابل USB پروگرام Arduino
  4. تلفن همراه اندروید

آموزش آپلود کد در آردوینو با نرم افزار اندروید​

در این قسمت ما به صورت مرحله به مرحله از ابتدا بارگذاری کد روی برد آردوینو را توضیح میدهیم.

مرحله 1: ابتدا برنامه را دانلود کرده و روی گوشی اندروید خود نصب کنید. لینک دانلود نرم افزار :

"ArduinoDroid - Arduino/ESP8266/ESP32 IDE"

مرحله 2: برنامه را بعد از نصب باز کنید. مانند شکل زیر خواهد بود:

آموزش مرحله به مرحله بارگذاری کد در برد Arduino با اپلیکیشن Android

در این پنجره می توانید کد خود را بنویسید و یا به سادگی کدهای نمونه را از منو وارد کنید (نشان داده شده توسط سه نقطه در گوشه بالا سمت راست).

مرحله 3: مطابق شکل زیر گزینه Sketch را در منوی پیدا خواهید کرد. سپس روی گزینه Examples کلیک کنید.

آموزش ارتباط آردوینو با گوشی اندروید

در این فهرست نمونه هایی از پروژه های آردوینو دقیقا مانند نرم افزار Arduino IDE پیدا خواهید کرد. کد نمونه ای را که می خواهید درون آردوینو باگرگذاری انتخاب کنید. در اینجا، برای مثال برنامه Blink را بارگذاری خواهیم کرد.

مرحله 4: برد آردوینو را با استفاده از کابل USB و OTG با دستگاه Android وصل کنید.

مرحله 5: در منوی Setting > Board Type نوع برد Arduino خود را انتخاب کنید.

در Arduino IDE ، اگر روی دکمه بارگذاری کلیک کنیم ، ابتدا برنامه ما کامپایل می شود و سپس بارگذاری می شود. اما در اینجا ما باید ابتدا با کلیک کردن روی دکمه کامپایل مانند شکل زیر برنامه کامپایل کنیم.

کامپایل کد روی آردوینو

در پنجره Output می توانید وضعیت کد را از نظر خطا ها و … مشاهده کنید.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید
مرحله ششم: پس از اتمام کامپایل ، بر روی دکمه Upload کلیک کنید همانطور که در شکل زیر مشاهده شده است.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
سالک: نرم افزار پست قبل روی تبلت من نصب نشد. شاید یکی دیگه پیدا کردم بعدا.

saalek110

Well-Known Member
خروج از "Bluino Loader - Arduino IDE"

نرم افزار پست حاضر روی تبلت من نصب شد
بعد اینکه تغذیه برد آردوینو را وصل کردم ، تونستم در بورد آردوینو با تبلت برنامه بریزم. تبلت مثل گوشی اندرویدی است. با کلمه لپ تاپ عوضی نگیرید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
هشدار:

آردوینو اوریجینال بالای ۱ میلیون است ، اینها که ما می خریم ۲۰۰ تومن ، فیک است.
اونی که من خریدم افتصاح بود از لحاظ ظاهری....
من تبلتم سابقه هنگ نداشت ، بعد وصل کردن به آردوینو امروز هنگ کرد.رعد هاردش سوخت. بهتره گوشی یا کامپیوتر خود را به جنس های فیک وصل نکنید.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا