برنامه دولت چين براي ارتباط بيشتر با شبكه‌هاي مخابراتي و اينترنتي

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


دولت چين اعلام كرد: در نظردارد با شبكه‌هاي ارتباطاتي ، مخابراتي و اينترنت و بخش‌هاي ديگر رايانه‌اي به شكلي بي‌سابقه مرتبط شود.


به گزارش ايرنا، در بيانيه‌اي كه امروز پنجشنبه از سوي دولت چين منتشر شد و در اختيار رسانه‌ها قرار گرفت آمده است : پيوستن به شبكه‌هايي از اين دست باعث توسعه اطلاع رساني در بخش‌هاي مختلف مي‌شود.


بر اساس اين بيانيه چين به فن آوري پايه دراين زمينه‌ها دست يافته است.


با اين وصف در بيانيه دولت چين خاطر نشان شده دولت از سال جاري تا سال ‪ ۲۰۱۲‬ميلادي به شبكه‌هاي مخابرات و راديو و تلويزيون متصل خواهد شد.


دولت همچنين از شركت‌هاي اين كشور خواسته است تا از اقدامات لازم براي كنترل شبكه اينترنت حمايت كنند كه به باور تحليلگران نشان از تسليم نشدن چين در برابر فشارهاي غرب در خصوص آزادي اطلاعات بيشتر در اينترنت به كاربران است.


اين در شرايطي است كه گوگل هم تهديد كرده است به دليل فقدان آزادي اطلاع رساني كافي از بازار چين خارج خواهد شد كه با اين حساب دولت مركزي قصد دارد از هرگونه اختلال پس از خروج گوگل در اين شبكه جلوگيري كند.


كارشناسان مي‌گويند با اين حساب در آينده چين و آمريكا بجز مساله ارزش پول ملي و تحولات اقليمي و حقوق بشر و تايوان در فضاي شبكه اينترنت نيز دچار اختلافات جدي تري خواهند شد.


دولت چين مي‌گويد دولت و رسانه‌ها مشتركا در ساخت افكار عمومي نقش دارند.

منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا