برش در خطاطی

l_lahzeh

New Member
سلام دوستان ، می شه لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم در کورل ، متن رو از تصویر جدا ، کنم ، می خوام کیفیت خوبی داشته باشه واسه دستگاه لیزر
تصویرخطاطی با منحنی های بسیار ظریف

پیوست ها

• photo_2017-08-20_12-48-44.jpg
    photo_2017-08-20_12-48-44.jpg
    230.8 کیلوبایت · بازدیدها: 3

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان ، می شه لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم در کورل ، متن رو از تصویر جدا ، کنم ، می خوام کیفیت خوبی داشته باشه واسه دستگاه لیزر
تصویرخطاطی با منحنی های بسیار ظریف
خطوط منحنی بسیار ظریف لازمه اش تصویر بسیار دقیق و با تفکیک پذیری بالاست، با عکسی در این حد dpi که نمیشه، باید زیر اسکنر اسکن بشه، وگرنه الان گوشه های خطوط در عکس رو هم گرد و صاف کنیم جزئیات خوشنویسیش از دست میره.
qqq.png

l_lahzeh

New Member
خطوط منحنی بسیار ظریف لازمه اش تصویر بسیار دقیق و با تفکیک پذیری بالاست، با عکسی در این حد dpi که نمیشه، باید زیر اسکنر اسکن بشه، وگرنه الان گوشه های خطوط در عکس رو هم گرد و صاف کنیم جزئیات خوشنویسیش از دست میره.
مشاهده پیوست 111933
تشکر از راهنمایی خوبتون ، من می خوام بعد از برش اصلی ، متن رو در فتوشاپ ترمیم کنم ، می شه بفرمایید چطور متن رو از زمینه جدا کردین با سپاس

the_king

مدیرکل انجمن
تشکر از راهنمایی خوبتون ، من می خوام بعد از برش اصلی ، متن رو در فتوشاپ ترمیم کنم ، می شه بفرمایید چطور متن رو از زمینه جدا کردین با سپاس
با برنامه های برداری اینکارا یا اصلا عملی نیست یا نتیجه مطلوب نمیشه یا خیلی دشواره. من خودم از فتوشاپ استفاده کردم.
هدف اینه که یک تفاوت خوب و با کیفیت بین رنگ خط و زمینه ایجاد کرد.
در تصاویر عکاسی کیفیت کانالهای رنگی معمولا یکسان نیست، پس اول از انتخاب کانال رنگی شروع می کنم، در پنجره Channels هر کدوم از کانال های رنگی رو جداگانه (سیاه و سفید نشون داده میشه) می بینم تا موردی رو انتخاب کنم که کمترین نویز و بیشترین کیفیت رو داشته باشه (ترکیب کلیدی Ctrl + 2 و Ctrl + 3 و Ctrl + 4)
در تصویر پیوستی شما کانال Blue هم نویزش زیاده و هم سایه داره، میمونه Red و Green. کانال Red خیلی پر رنگ نیست و Green از Red بهتره. پس با کانال Green کار می کنیم.
بعد با ترکیب کلیدی Ctrl + L پنجره Levels رو باز می کنم، قطره چکان سفید رو انتخاب می کنم و روی ناحیه زمینه (الان خاکستری طرح داره ولی باید سفید بشه) کلیک می کنم و بعد قطره چکان سیاه رو انتخاب می کنم و روی خطوط تیره نوشته کلیک می کنم، توی اون تصویر هیستوگرام وسط پنجره که داره نشون میده اون نشانگر خاکستری که وسط ئه رو باید طوری بالا و پایین کرد که لبه خطوط نرم باشه، چون نرم بودن لبه خطوط مهمتر از کاملا مشکی بودن وسط نوشتار ئه.
بعد از OK کردن، نویز اطراف متن رو با پاک کن یا Brush مناسب سفید پاک می کنیم، مخصوصا اطراف نوشته ای که با قاب تداخل داره.
مرحله ای که باقی میمونه کاملا مشکی کردن داخل نوشته است که الان کاملا مشکی نیست. حالا هدف اینه که به طریقی بجز لبه های نوشتار که باید همچنان خطوط نرم بمونه داخلش رو با مشکی پر کنیم.
در منوی Select گزینه Color Range رو انتخاب می کنیم، روی ناحیه سفید در تصویر اصلی کلیک می کنیم تا نواحی رنگ سفید انتخاب بشن. Range رو روی 0 درصد قرار میدیم و Fuzziness رو طوری از حداقل به سمت حداکثر بالا می بریم و تنظیم می کنیم که هیچ ناحیه سفیدی داخل نوشته نمونه و OK می کنیم.
الان نواحی سفید انتخاب شدن. حالا با ترکیب کلیدی Ctrl + Shift + I ناحیه انتخاب رو معکوس می کنیم تا نواحی سیاه انتخاب بشن.
در منوی Select از گزینه Modify > Contract استفاده می کنیم تا 1 پیکسل کوچکترش کنیم و از لبه های نوشته فاصله بگیریم تا رنگ نشن. رنگ مشکی رو به عنوان Foreground انتخاب می کنیم و با ترکیب کلیدی Alt + Del رنگ می کنیم.

rotec

New Member
سلام
واسه این که طرح های دستگاه لیزر رو بدونی چطور میشه این کار رو کرد برو لینک زیر
تو این صفحه نوشته چه جوری این کار رو باید بکنی با یه مثال خیلی ساده. اگه نتونستی هم میتونی تماس بگیری پشتیبانیشون کمکت می کنن که چی کار کنی یا برو تو سایتشون قسمت پرسش و پاسخشون بپرس فوری جواب میدن.

جدیدترین ارسال ها

بالا