بررسی سیستم عامل mac

h.74

New Member
سلام دوستان .
یکی میتونه به من بگه که سیستم عامل مک چه جوریه .
منظورم اینه که نرم افزار براش پیدا میشه ؟ نرم افزارهای خاص خودشو داره ؟
کلا یه نقد اساسی ازش میخوام .
ممنون میشم که زود تر خبر بدبد.:wink:

jmosawy

Member
سلام دوستان .
یکی میتونه به من بگه که سیستم عامل مک چه جوریه .
منظورم اینه که نرم افزار براش پیدا میشه ؟ نرم افزارهای خاص خودشو داره ؟
کلا یه نقد اساسی ازش میخوام .
ممنون میشم که زود تر خبر بدبد.:wink:
سلام دوست عزیز.
اگر مقاله ی کامل درمورد خود سیستم عامل مک میخوای، که میتونید راحت جستجو کنید، یا برای اینکه اطلاعاتت کمی بالاتر بره شاید خود سایت اپل.کام بدردت بخوره.

اما در کل خدمت شما عرض کنم که سیستم عامل مک واقعا زیبایی و جذابیت منحصر به فردی داره که هرکسی رو جذب خودش میکنه. من خیلی ها رو دیدم که کل عمرشون رو با ویندوز گذروندن و هرچی بهشون میگفتم باور نمی کردن تا اینکه بعد یک مدت باهاش کار کردن و اونو دیدن، نظرشون 180 درجه عوض شد.

در مورد نرم افزار هم، نرم افزارهای مخصوص به خودش رو داره، اما تقریبا می شه گفت هر شرکتی هم برای ویندوز همون نرم افزار مورد نظر رو تهیه کرده و هم برای مک. به غیر از یک چندتا استثنا که اون هم در مورد نرم افزارهای تخصصی شاید باشه که بعضی هاش مثلا فقط روی مک هست و بعضی ها فقط برای ویندوز.

توی ایران هم خدارو شکر مک داره جا میفته و خیلی از شرکت ها و مخصوصا شرکت پرند واقعا خیلی خوب داره کار میکنه. قطعا در آینده نزدیک شرکت پرند یک پکیج جدای نرم افزاری برای مک ارائه میده! اما الان هم هستش. اگر سوال دیگری بود در خدمت شما هستیم.

ارادتمند شما.

h.74

New Member
ممنون دوست عزیز .
ولی یه سواله خیلی خیلی مهم اینه که اگه من روی سیستمم mac نصب کردم باز مجبور نشم برای استفاده از نرم افزارها دوباره برم سراغ ویندوز!

jmosawy

Member
ممنون دوست عزیز .
ولی یه سواله خیلی خیلی مهم اینه که اگه من روی سیستمم mac نصب کردم باز مجبور نشم برای استفاده از نرم افزارها دوباره برم سراغ ویندوز!
با سلام.

مک در حالت معمولی اصلا روی سیستم های PC نصب نمی شن. حتما باید نسخه های دستکاری شده مثل: iiATKOS, iDeneb و... نصب کنید.
اما من جای شما باشم اصلا روی سیستم خودم نصبش نمی کنم. اول از همه اینکه بعضی ها میگن چونکه مثلا این نسخه ها دستکاری شده هست، راحت اون تیم میتونه یک کی لاگر یا هر چیز مشابهی قرار داده باشه که اطلاعاتت رو بدزده. شاید واقعیت هم نباشه اما من برام امنیت خیلی مهم هستش و اصلا همچین ریسکی رو نمیکنم.
دومین مسئله، بحث اینکه عملکردش چطور هست؛ مک روی PC اون حس و حال کاکرد با کامپیوترهای خودش رو اصلا نمیده. شاید شما نصب کنی اصلا پشیمون بشی؛ اما اگر همون حالت پیشفرضش رو ببینی، واقعا جذبش میشی.

در مورد نرم افزار اگر یک نرم افزار خیلی تخصصی مدنظر نداری که حتما باید اون باشه و کارت به اون وابسته هست، قطعا دیگه به سمت ویندوز نخواهی رفت. فکر کنم نرم افزار AutoCad فقط برای ویندوز هست؛ به خاطر همین مجبوری با ویندوز کار کنید. اما در کنارش حرفه ای ترین و قوی ترین نرم افزار ساخت ویدئو و تنظیم Logic Studio هست اگر اشتباه نکنم؛ که فقط برای مک هستش و تمام اون فیلم سازهای معروف(اگر یک سری مستندها رو دیده باشید حتما متوجه شدید) از Logic Studio استفاده میکنند.

به هرحال تصمیم نهایی با شماست. اما اگر واقعا به مک علاقه دارید، به نظرم مزه اش رو اصلا با نسخه های دستکاری شده حس نخواهی کرد.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا