بررسی ارور های رایج یخچال فریجیدر

golex

Member
فریجیدر یکی از برندهای مطرح تولید کننده لوازم خانگی در جهان است. این برند متعلق به کشور آمریکاست و در سال 1916 تاسیس شد. یکی از بنیانگزاران این شرکت جنرال موتور بود که بعدها توسط یک شرکت سوئدی به نام الکترولوکس خریداری شد. این شرکت محصولات متنوعی تولید میکند که یکی از آنها یخچال فریزر است. یخچال فریزر های این شرکت از کیفیت بالایی برخوردارند اما گاهی کابران با ارورهایی در یخچال های فریجیدر مواجه می شوند که در این مقاله از تعمیر یخچال فریجیدر، قصد داریم به این ارورها بپردازیم.

ارورهای یخچال فریجیدر بر روی صفحه نمایشگر (Display) آن نمایش داده می شوند و عموما نشان دهنده خرابی یا نقص در یکی از قطعات یخچال است. رفع کردن ارورهای یخچال چیزی نیست که یک فرد عادی بتواند از عهده آن برآید. زیرا در اکثر مواقع نیاز به چک کردن برخی قطعات و عیب یابی دارد که در نهایت باید قطعه معیوب از یخچال خارج شده و قطعه سالم جایگزین آن شود. این کار تنها از تعمیرکار مجرب و آموزش دیده برای تعمیر یخچال فریزر فریجیدر میسر است. اما آشنایی با این ارور ها به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا یخچال فریزر شما با مشکل جدی ای مواجه شده یا خیر! یا اینکه کدام بخش نیاز به تعمیر دارد؟ همچنین در تماس تلفنی با مرکز تعمیرات، بهتر می توانید تعمیرکار را از ایراد یخچال فریزر خود آگاه کنید.

قبل از اینکه به معرفی و بررسی ارورهای یخچال فریجیدر بپردازیم، ذکر این نکته لازم است که در بخش هایی ارورها به صورت S یا 5 معرفی شده اند، که به دلیل شباهت زیاد حرف S و 5 در نمایشگر این دستگاه است. به گونه ای که تشخیص اینکه این عدد است یا حرف S دشوار است برای همین در قسمت معرفی ارور ما به این شکل آنها را معرفی کرده ایم.

لیست رایج ترین ارورهای یخچال فریجیدر​

  • ارور SY EF یا 5Y EF​
  • ارور EF​
  • ارور DF​
  • ارور SH​
  • ارور SY CF یا 5Y CF​
  • ارور OP​
  • ارور SB یا 5B​
  • ارور SY CE​

ارور SY EF یا 5Y EF در یخچال فریجیدر​

ارور SY EF یا 5Y EF مربوط به فن اوپراتور است. هنگامی که این ارور را مشاهده کردید، بدانید فن اوپراتور یخچال فریجیدر دچار مشکل جدی شده است. در یخچال فریجیدر فن های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها فن اوپراتور است و وظیفه سرد کردن فضای داخلی یخچال را بر عهده دارد. هنگامی که این فن دچار مشکل شود، یخچال با مشکل سرد شدن مواجه می شود. این فن هم در قسمت فریزر و هم در یخچال وجود دارد. اینکه فن کدام بخش دچار مشکل شده، باید توسط متخصص تشخیص داده شود.

ارور EF در یخچال فریزر فریجیدر​

این ارور هم مربوط به فن اوپراتور است. با مشاهده این ارور بدانید فن اوپراتور یا کلا از کار افتاده یا به سختی کار میکند. به گونه ای که کار کردن آن بسیار خشک و همراه با تولید صداست.


ارور DF در یخچال های فریجیدر​

این ارور مربوط به اختلال در عمل دیفراست یا همان برفک زدایی است. هنگامی که عمل برفک زدایی یخچال فریجیدر دچار مشکل شود، این ارور را بر روی یخچال مشاهده خواهید کرد. برای برفک زدایی یا دیفراست قطعات مختلفی شامل: المنت، ترمودیسک، ترموفیوز، سنسور و سیم بدنه کار میکنند. اگر این قطعات از کار بیوفتند یا دچار اختلال شوند، عمل دیفراست به خوبی انجام نمی شود و یخچال گرم خواهد بود.

ارور SH در یخچال ساید بای ساید فریجیدر​

ارور SH هم در یخچال و هم در ساید بای ساید به صورت مشترک وجود دارد. این ارور نشان دهنده مشکل در سنسور های یخچال است. در هر یخچال دو سنسور وجود دارد که یکی در بخش یخچال و دیگری در فریزر است. هنگامی که ارور SH را در بخش نمایشگر (Display) یخچال مشاهده کردید، بدانید که مشکلی در سنسور یخچال به وجود امده است. اما اگر این ارور را در نمایشگر فریزر مشاهده شد، بدانید که مشکلی در سنسور فریزر ایجاد شده است.

ارور SY CF یا 5Y CF در یخچال فریجیدر​

ارور SY CF یا 5Y CF نشان دهنده بروز یک مشکل جدی در یخچال فریزر فریجیدر شماست. این ارور اعلام میکند که برد اصلی یخچال نمی تواند با قطعات اصلی مخصوصا دیسپلی ارتباط برقرار کند. هنگام مشاهده این ارور سریعا یخچال را خاموش کرده و با یک مرکز تعمیرات یخچال فریجیدر تماس حاصل کنید؛ زیرا ممکن است برد یخچال بسوزد.

ارور OP مربوط به یخچال فریزر فریجیدر​

ارور OP اعلام میکند که سوکت سنسور از جای خود خارج شده است. هنگامی که سوکت سنسور خارج می شود، ارتباطی بین ترمیستور و برد اصلی به وجود می آید که به ترمیستور آسیب وارد میکند. در این هنگام معمولا نیاز است ترمیستور تعویض شود.


ارور SB یا 5B علامت تغییر وضعیت یخچال فریجیدر​

می توان گفت که SB یا 5B ارور نیست بلکه هشداریست مبنی بر اینکه یخچال فریزر فریجیدر شما در حالت تعطیلات قرار گرفته است. حالت تعطیلات در یخچال های ساید بای ساید DEMO MODE نام دارد. برای بر طرف کردن این مشکل کافیست فلش های بالا و پایین را برای 5 ثانیه نگه دارید تا یخچال به حالت عادی باز گردد.

ارور CF یا Sy در یخچال فریجیدر​

این ارور به دلیل بالا بودن ولتاژ برق ورودی رخ می دهد. این مشکل باعث اختلال در خازن برد یخچال می شود و خازن توانایی کم کردن ولتاژ برق را ندارد. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا سالم بودن محافظ برق را چک کرده و سپس از سالم بودن برد و مقاومت مت های آن اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی​

در مقاله ای که از نظرتان گذشت هشت نوع از رایج ترین ارورهای یخچال فریزر فریجیدر معرفی شده و تک به تک مورد بررسی قرار گرفت. این اورها هر کدام نشانگر تغییر در وضعیت یخچال به دلیل عدم عملکرد مطلوب یک یا چند قطعه است. در صورت مشاهده هر ارور لازم است تا با نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر در تهران تماس حاصل کنید تا تکنسین های این مرکز برای رفع خرابی قطعه آسیب دیده، به منزل شما مراجعه کنند.

تکنسین های مرکز تعمیر یخچال فریجیدر، خدمات تعمیر در محل را ارائه می کنند و در منزل شخص اقدام به عیب یابی و تعمیر قطعه آسیب دیده میکنند. همچنین این مرکز تضمین میکند که قطعات مورد استفاده در یخچال ها کاملا اورجینال بوده و تحت هیچ شرایطی از قطعات بی کیفیت و غیر اصل در تعمیر یخچال شما استفاده نمی شود. در پایان تعمیرات نیز با اهداء فاکتور رسمی و گواهینامه 3 تا 12 ماهه تعمیرات، خیال شما را از بابت خرابی مجدد راحت میکنند.

منبع: بررسی ارور های رایج یخچال فریجیدر - ساناپرس
 

جدیدترین ارسال ها

بالا