برداشتن صفت ReadOnly پوشه ها

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام دوستان

یه سوال بسیار خنده دار و ابتدایی برای اساتید.

من مجموعه ای دارم که مجبورم رو CD رایت کنم. تو عملیات رایت به طور طبیعی پوشه های من صفت ReadOnly میگیرن.

بعد من اومدم یه برنامه نصب ابتدایی نوشتم اینطوری که با پلاگین Flody بعضی از پوشه های منو رو هارد کاربر کپی میکنه.

اما من نمیخوام این پوشه ها بعد از کپی شدن صفت ReadOnly داشته باشن.

قبلا خودم در انتهای دستورات کپی کردن یه دستوری رو مینوشتم که این پوشه ها رو با همه زیر مجموعش از صفت ReadOnly خارج میکرد. اما الان هرچی فکر میکنم یادم نمیاد دقیقا چکار میکردم. (پیری و هزار درد بی درمون - آلزایمر گرفتم :green:)

دوستان لطفا راهنمایی کنید که خیلی ضروریه برام.

thnx a lot everybody
:rose:

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
با دسترسی به attrib فایل می تونی اون رو پس از ایجاد خاصیت attrib رو تغییر بدی که خوده only read هم از خواص اتریب محسوب میشه

برای دست رسی به اتیرب بدونیاز به پلاگین می تونی از فرامین داس یا CMD ویندوز استفاده کنی

برای راهنمایی بیشتر به پست زیر مراجعه کن

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=115701

موفق باشی دوست من:rose:

آخرین ویرایش:

Samo44

Member
سلام آقا پوریای عزیز
سوالی رو جایی دیگه پرسیده بودم اما جواب درستی نگرفتم ،اگه کمکم کنید ممنون می شم.البته این سوال نا مربوط با این قسمت نیست.
یه پوشه ویندوز قدیمی رو که در یه درایو دیگه دارم نمی تونم حذفش کنم . چطور می شه این کار رو انجام بدم

BEHESHT

Well-Known Member
احتمالا حذفش باعث آسيب رسوندن ميشه:-?

بهتره اين كار رو نكني:wink:

ولي مي توني از طريق محيط داس با فرامين داس هر چي رو دلت مي خواد حذف كني البته قبل از بالا اومدن ويندوز:wink:

چون اونجا ويندوز نيست كه مزاحمت ايجاد كنه:lol:

مي توني براي رفتن به محيط داس از سي دي ويندوز 98 استفاده كني و يا اگه اشتباه نكنم فلاپي:shock:

ولي يه مشكلي هست من تا حالا فرمتني براي حذف فولدر حاوي اطلاعات نديدم :cry:

ولي همه فايلها رو مي توني اينجوري حذف كني:

کد:
del c:\window\*.*

البته اگه اين كار رو كردي ويندوزت بالا نيومد ندازي گرندن من ها:green:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
ولي يه مشكلي هست من تا حالا فرمتني براي حذف فولدر حاوي اطلاعات نديدم

دوست عزيز
اگه منظورتون فرماني تو محيط Dos هستش از deltree استفاده كنيد تا پوشه رو با تمام زير شاخه هاش پاك كنه

موفق باشي
:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا