برای ساخت مالتی مدیا فلش بهتره یا دایرکتور؟

azinne

New Member
برای کسی که برنامه نویسیش خیلی قوی نیست و می خواد ساخت سی دی مالتی مدیا رو از مبتدی و پایه یاد بگیره و بعد به سطح حرفه ای برسونه یاد گرفتن فلش بهتره یا دایرکتور در واقع بهتره با کدوم شروع کنه؟؟ و دیگه اینکه نرم افزار افتر افکت تا چه حد در مالتی مدیا کاربرد داره؟؟
اگه کتاب یا جزوه یا کلاسشم معرفی کنین ممنون می شم

smmousazadeh

Well-Known Member
هرکدوم از اینهایی که شما نام میبرید کاربردهای خاص خودش رو داره
من دایرکتور رو بیشتر برای ساخت برنامه اجرایی که قرارروی سی دی باشند توصیه میکنم چون امکاناتش خیلی کار راه اندازه ولی فلش بیشتر به درد وب و انیمیشن میخوره البته برای سی دی هم کاربرد داره. بهترین حالت اینه که شما بتونی از هر دوتاش تو طراحی سی دی استفاده کنی. یعنی صفحات و انیمیشنت رو توی فلش بسازید و حاصل رو به دایرکتور ببرید تا از قابلیتهای کدنویسی اون هم استفاده کنید.

افتر افکت یه نرم افزار خیلی خیلی باحالیه که معمولا ازش خروجی فیلم میگیرن ولی میتونه خروجی swf هم بده.

azinne

New Member
captivate

در مورد captivate هم میشه توضیح بدین که برای ساخت مالتی مدیا چه طوره و با director در این باره مقایسه اش بکنید؟

smmousazadeh

Well-Known Member
من خودم خیلی با captive کار نکردم ولی تا اونجا که یادم میاد : از صفحه نمایش فیلم میگیره و به شما خروجی swf میده. برای فایلهای نمایشی مثل ساختن اموزش ( اگر مشکل حجم نداشته باشید) میتونه خیلی کار رو راحت کنه .
ایراداتی هم داره .: مثلا بعدا راحت نمیشه ادیتش کرد یا داخلش کد گذاشت .........

جدیدترین ارسال ها

بالا