برای ایجاد api دیکشنری آنلاین پیشنهاد بدید!

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام

بالاخره بعد از امتحانا فرصت خوبی پیدا کردم تا بتونم ابزار وب مستر LiveDic رو ارتقا بدم و یک ابزار خوب رو در اختیار وب مسترها قرار بدم.
راستش میخواستم قبل از شروع کار چند تا ایده برای نحوه پیاده سازی این سیستم از شما بگیرم.
اول اینکه نحوه ثبت نام وب مستر ها چجوری باشه؟ (مثلا به هر وبمستر یک یوزر اختصاصی با پسورد بدم یا...؟)
دوم نحوه استفاده وب مستر از سیستم به چه صورتی باشه و چه امکاناتی برای customize کردن به وب مستر بدم(مثلا امکان انتخاب یک لغت نامه خاص یا رنگ بندی یا....)
سوم اینکه در صورت لزوم به چه صورت برای هر آی دی محدودیت سرچ در هر روز ایجاد کنم .....
چهارم اینکه نمایش معانی لغات یا حتی ترجمه متن رو میشه به صورت ajax پیاده سازی کرد یا نه؟ (اگر تجربه ای در این زمینه دارید بفرمایید)
پنجم، به نظر شما بهتره شخصی سازی رو روی url پیدا سازی کنم یا از توی پروفایل هر وب مستر که تو سایت ایجاد میشه بخونم؟ (مثلا parstools شخصی سازی رو روی url پیدا سازی میکنه)

اگر نکته دیگه ای به ذهنتون میاد لطفا بگید.

پ.ن: از دوستان حرفه ای که تمایل دارن در نوشتن این ابزار (مثلا در بخش گرافیک) به من کمک کنند دعوت به همکاری میشه(با هزینه)

با احترام

آخرین ویرایش:

Masoud1365

مدیر انجمن
اول اینکه نحوه ثبت نام وب مستر ها چجوری باشه؟ (مثلا به هر وبمستر یک یوزر اختصاصی با پسورد بدم یا...؟)
اینجوری به نظرم معقول تر و روتین تره .
دوم نحوه استفاده وب مستر از سیستم به چه صورتی باشه و چه امکاناتی برای customize کردن به وب مستر بدم(مثلا امکان انتخاب یک لغت نامه خاص یا رنگ بندی یا....)
هرچی امکانات بیشتر باشه بهتره :wink:
سوم اینکه در صورت لزوم به چه صورت برای هر آی دی محدودیت سرچ در هر روز ایجاد کنم
به نظرم این اصلا وجود نداشته باشه بهتره ( تا اونجا که مقدوره )
چهارم اینکه نمایش معانی لغات یا حتی ترجمه متن رو میشه به صورت ajax پیاده سازی کرد یا نه؟ (اگر تجربه ای در این زمینه دارید بفرمایید)
مشکل نشدنش چیه ؟
پ.ن: از دوستان حرفه ای که تمایل دارن در نوشتن این ابزار (مثلا در بخش گرافیک) به من کمک کنند دعوت به همکاری میشه(با هزینه)

خیلی خیلی دوست داشتم توی این پروژه کمکت کنم ( البته بدون هزینه :wink: ) حیف که سرم خیلی شلوغه !

موفق و پیروز باشید.

eAmin

Well-Known Member
مشکل نشدنش چیه ؟
سلام.

Ajax قادر نیست، تا درخواستهای Cross Domain بفرسته بخاطر همین به مشکل بر می خورید. ولی یک جایگزین بهتری برای اینکاری که می خواید انجام بدید هست، و اون هم استفاده از JSONP هستش.

موفق باشید.

hooom

Member
من دارم یک سیستم وب ابزار مینویسم . امکاناتش خیلی زیاد هست !
طوری که وبگذر و پرشین گیگ هم میزاره کنار !
دوست داشتی با هم سایت رو پیاده سازی کنیم !
یعنی کل وب ابزار رو ! 50 % نوشته شده سیستم !

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام.

Ajax قادر نیست، تا درخواستهای Cross Domain بفرسته بخاطر همین به مشکل بر می خورید. ولی یک جایگزین بهتری برای اینکاری که می خواید انجام بدید هست، و اون هم استفاده از JSONP هستش.

موفق باشید.
سلام

ممنون از نظرت.

منم دقیقا تو این فکر بودم! در مورد json خیلی اطلاعات ندارم.
باید برم دنبالش ببینم چی به چیه؟!

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
من دارم یک سیستم وب ابزار مینویسم . امکاناتش خیلی زیاد هست !
طوری که وبگذر و پرشین گیگ هم میزاره کنار !
دوست داشتی با هم سایت رو پیاده سازی کنیم !
یعنی کل وب ابزار رو ! 50 % نوشته شده سیستم !
سلام

این ابزار شما برای یوزرهای فارسی زبان هست دیگه؟
من خودم سیستم رو روی سایت باید پیاده سازی کنم ولی اگر شما مایل بودید میتونیم دیتابیس سایت رو با شما شر کنم تا شما هم بتونید از definitionها استفاده کنید

hooom

Member
سلام ! آره برای یوزرهای فارسی زبان هست !
من دیکشنری رو نوشتم نیازی به SQL ندارم . کلمات رو برای En2fa , fa2En نوشتم ! که کاربر هم میتونه بذاره تو سایت یا بلاگ خودش !
من برای دیکشنری تنها درخواست همکاری ندادم فقط !
دامنه هم ثبت شد ! این اسکریپت بیش از 45 ابزار آنلاین داره ! که ابزاری مانند وبگذر و پرشین گیگ هم داره !
اسم دامنه هم vebz.ir هست ! ساب دامنه بصورت نامحدود هم میشه ثبت کرد !
برای نمایش آمار هم میشه به اینصورت باشه shoma.site.com/stat
حالا اگر خواستی بم بگو ! که بشینیم مفصل توضیح بدم و ابزاری که داره رو کامل بگم !
برای اینکه محرمانست نمیشه بصورت عمومی صحبت کرد فعلاً

oldooz

Well-Known Member
سلام:rose:
بسیار کار خوبی هست. ایول:)
من گرافیک کار نمیکنم ولی برای موارد و کارهای دیگر برای همکاری فری و دوستانه آماده ام.
گزینه اول:
به نظرم همین روش خودت بهترین باشه. یه روش دیگه هم که به نظرم میرسه اینه که برای هر وبلاگ یا سایت یک یوزر و پسورد باشه و یک فیلد برای اینکه صاحب اون وبسایت معلوم بشه. به نظرم اولی تسلطش بیشتره.
گزینه دوم:
نحوه استفاده وبمستر
یعنی چی نحوه استفاده؟ بیشتر توضیح بده
چه امکاناتی برای customize کردن به وب مستر بدم
خب هرچقدر سفارشی تر و انعطاف پذیرتر باشه بهتره دیگه:green:
گزینه سوم:
اصلا برای چی باید محدودیت بذاری:mad:
گزینه چهارم:
نمیدونم:-?
گزینه پنجم:
هرچند که کامل متوجه نشدم ولی url بهتر به نظر میرسه
-
-
-
:rose:

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام:rose:
بسیار کار خوبی هست. ایول:)
من گرافیک کار نمیکنم ولی برای موارد و کارهای دیگر برای همکاری فری و دوستانه آماده ام.
گزینه اول:
به نظرم همین روش خودت بهترین باشه. یه روش دیگه هم که به نظرم میرسه اینه که برای هر وبلاگ یا سایت یک یوزر و پسورد باشه و یک فیلد برای اینکه صاحب اون وبسایت معلوم بشه. به نظرم اولی تسلطش بیشتره.
گزینه دوم:

یعنی چی نحوه استفاده؟ بیشتر توضیح بده

خب هرچقدر سفارشی تر و انعطاف پذیرتر باشه بهتره دیگه:green:
گزینه سوم:
اصلا برای چی باید محدودیت بذاری:mad:
گزینه چهارم:
نمیدونم:-?
گزینه پنجم:
هرچند که کامل متوجه نشدم ولی url بهتر به نظر میرسه
-
-
-
سلام دوست عزیز!

ببین مشکل اصلی تو رجیستر کردن وب مسترها اینه که اگه بخوایم روی تمامی موارد ( از جمله محدود کردن تعداد جستجو در روز) کنترل داشته باشیم باید از هویت کسی که داره دامنه رو رجیستر میکنه مطمئن بشیم!( مطمئن شیم که دامنه برای اون هست یا نه؟) - خب این verify کردن کاربر یکسری راه حل داره که شاید یکی روش ها روش Google analytics باشه که به وب مستر یک فایل html میده و میگه برو آپلودش کن تو سایت تا بفهمم که تو ادمینی!
خب این روش برای وب سایت ها جواب میده ولی برای وبلاگ ها نه!!
** ایجاد محدودیت روی تعداد جستجو حتما باید باشه چون با افزایش تعداد درخواستها سرور توانایی هندل کردن رو از دست میده - البته این محدودیت از همون اول اعمال نمیشه و با زیاد شدن یوزر ها اعمال میکنیم**
منظور من اینه که این قابلیت رو باید پیشبینی کنیم که وقتی که مشکل ترافیک خوردیم به چه کنم چه کنم نیفتیم :دی

حالا شما برای حل این مشکل نظری نداری؟

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام ! آره برای یوزرهای فارسی زبان هست !
من دیکشنری رو نوشتم نیازی به SQL ندارم . کلمات رو برای En2fa , fa2En نوشتم ! که کاربر هم میتونه بذاره تو سایت یا بلاگ خودش !
من برای دیکشنری تنها درخواست همکاری ندادم فقط !
دامنه هم ثبت شد ! این اسکریپت بیش از 45 ابزار آنلاین داره ! که ابزاری مانند وبگذر و پرشین گیگ هم داره !
اسم دامنه هم vebz.ir هست ! ساب دامنه بصورت نامحدود هم میشه ثبت کرد !
برای نمایش آمار هم میشه به اینصورت باشه shoma.site.com/stat
حالا اگر خواستی بم بگو ! که بشینیم مفصل توضیح بدم و ابزاری که داره رو کامل بگم !
برای اینکه محرمانست نمیشه بصورت عمومی صحبت کرد فعلاً
مخاطب این ابزاری که قراره نوشته بشه فقط فارسی زبان ها نیستند! این دیکشنری تا الان 10 زبان مختلف رو ساپورت میکنه که اگه از google translator هم استفاده کنه میشه 40 تا!
ظاهرا شما یچیزی تو مایه های پارس تولز میخواید درست کنید! - ولی سطح کاری که من میخوام بکنم خیلی وسیع تر از یک دیکشنری ساده با صدهزار تا معنی هست

oldooz

Well-Known Member
گوگل که دوتا روش داره یکی اونیه که خودت گفتی دومی هم یه متا تگ هست که محتواش رو به صورت رندوم و کاملا یک چیز بی ربط میده که تکراری هم نیست. خب این رو توی وبلاگ چرا نمیشه استفاده کرد؟؟؟
نکته دوم هم به نظرم محدود کردن آخرین آخرین روش باید باشه.(سرور قوی، مدیریت صحیح منابع سرور(اختصاصی) و...)
البته من از هاستینگ زیاد سر در نمیارم:-?

آخرین ویرایش:

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
گوگل که دوتا روش داره یکی اونیه که خودت گفتی دومی هم یه متا تگ هست که محتواش رو به صورت رندوم و کاملا یک چیز بی ربط میده که تکراری هم نیست. خب این رو توی وبلاگ چرا نمیشه استفاده کرد؟؟؟
نکته دوم هم به نظرم محدود کردن آخرین آخرین روش باید باشه.(سرور قوی، مدیریت صحیح منابع سرور(اختصاصی) و...)
البته من از هاستینگ زیاد سر در نمیارم:-?
آهان روش متا تگ هم داشت! یادم رفته بود :دی
خب پس برای این مشکلی نداریم !
اوکی من از فردا طراحی های اولیه رو شروع میکنم و هرجا به کمک نیاز داشتم حتما مزاحمت میشم.

بازم ممنون

hooom

Member
مخاطب این ابزاری که قراره نوشته بشه فقط فارسی زبان ها نیستند! این دیکشنری تا الان 10 زبان مختلف رو ساپورت میکنه که اگه از google translator هم استفاده کنه میشه 40 تا!
ظاهرا شما یچیزی تو مایه های پارس تولز میخواید درست کنید! - ولی سطح کاری که من میخوام بکنم خیلی وسیع تر از یک دیکشنری ساده با صدهزار تا معنی هست
اشتباه میکنی سایت در آینده به 8 زبان ترجمه میشه و دیکشنری آنلاینشم فراتر از اون چیزی میشه که شما تصور میکنید
اما فعلاً در روزهای اولیه فقط برای فارسی زبانان هست

جدیدترین ارسال ها

بالا