بحث و گفتگو دربارهDirector 3D

سلام خوب فکر کنم اینجا تنها جایی باشه که به زبان فارسی درباره دایرکتور بحث وگفتگو می شه .
فکر کردم بهتره درباره خصوصیات 3d دایرکتور هم بحث و گفتگو یی را داشته باشیم
از دوستان می خواهم در این قسمت هم فعال باشند تا ان شاءالله بتوانیم به یاری هم در بخش سه بعدی دایرکتور نیز حرفه ای بشیم
خوب می دونید که دایرکتور برای ساخت صحنه های 3 بعدی و بازی های سه بعدی ابزارهای خوبی داره که شامل
1- متور گرافیکی 2- موتور فیزیکی
می باشد که به کمک اولی گرافیک بازی و به وسیله دومی فیزیک بازی را کنترل میکنیم
قصد دارم کم کم به این موارد بپردازم . از دوستانی هم که تجربه ای در این زمینه دارند خواهش می کنم مطلب بزارند و در این قسمت هم کار کنند.
اولین مقاله رو خودم می زارم با عنوان آشنای با مفاهیم اولیه موتور گرافیکی دایرکتور . ان شاء الله که مفید باشه
یا علی

http://parsaupload.com/file/4696/3D-zip.html

مقاله دوم در باره ادیتور سه بعدی دایرکتور با نام 3DPI در زیر اضافه شد .

http://parsaupload.com/file/4695/3DPI-zip.html

مقاله سوم Physics Director 11

http://parsaupload.com/file/4810/Physics-zip.html

بخشید یک آنتراک میان صحبت ها / لینک زیر آموزش مقدماتی اصول برنامه نویسی در لینگو هست که میزارم
و هیچ ربطی به دایرکتور سه بعدی نداره / برای کیسانی که میخواهند تازه با لینگو کار کنند بد نیست .

http://parsaupload.com/file/6159/LINGO-zip.html

.

آخرین ویرایش:
بابا بچه ها یه خواهشی ازتون دارم تو رو خدا اینقدر در این تایپیک اظهار نظر نکنید توی این یه هفته که نبود این جا رو ترکوندید آخه:razz::shock:

مطلب دوم با نام 3DPI یا ادیتور 3 بعدی دایرکتور اضافه شد.

البته چون تازه شروع کردیم و یه مطلب جدیده تو ایران ف فکر میکنم در ابتدا زیاد طرفدار پیدا نکنه این بحث 3D درد ایرکتور چون هنوز خیلی ها توی خود دایرکتور موندن چه برسه به 3D در دایرکتور و اما با گذشت زمان و پیشرفت کار و دیدن قدرت دایرکتور حتماً نظر بچه ها عوض می شه و این بحث 3D هم گرم تر می شه /

آخرین ویرایش:
سلام دوباره به تمامی عزیزان مشتاق به قسمت سه بعدی دایرکتور
بدون هیچ مقدمه ای می روم سر اصل مطلب

مقاله سوم با نام Physics Engine ( موتور فیزیکی ) در دایرکتور 11 به پست اول اضافه شد . موفق باشید

ببخشید الان که مقاله 1 و 2 رو چک میکنم می بینم مثل اینکه سایت آپلودر غیر فعال شده اگه تا چند روز دیگه همینطور بود جایی دیگه آپلود می کنم .

خوب یک چند وقت بود سرم شلوغ درس و دانشگاه بود وقت نکردم مقاله ها رو به روز کنم
الان دارم براتون روی یک مقاله ساخت بازی اتومبیل رانی در شهر کار می کنم
خیلی باحاله مدلینگش برای یکی از بچه های پرشین دیزاین هست که زحمت کشید داده به من و من هم دارم متحرک سازی و روی فیزیکش کار میکنم
ان شاءالله تا چند وقت دیگه آمده می شه یک مقاله آموزشی توپ تحویل تمامی عزیزان می کنم
اما سطح آموزشش بالاست سعی کنید مفاهیم مقالات قبلی رو خوب تمرین کنید که سر این آموزش کم نیارید
یا علی

alilg

Member
خوب یک چند وقت بود سرم شلوغ درس و دانشگاه بود وقت نکردم مقاله ها رو به روز کنم
الان دارم براتون روی یک مقاله ساخت بازی اتومبیل رانی در شهر کار می کنم
خیلی باحاله مدلینگش برای یکی از بچه های پرشین دیزاین هست که زحمت کشید داده به من و من هم دارم متحرک سازی و روی فیزیکش کار میکنم
ان شاءالله تا چند وقت دیگه آمده می شه یک مقاله آموزشی توپ تحویل تمامی عزیزان می کنم
اما سطح آموزشش بالاست سعی کنید مفاهیم مقالات قبلی رو خوب تمرین کنید که سر این آموزش کم نیارید
یا علی

چپ و راست تری دی پی آی وسط کار پیام میده که بخرش
:-?

آخرین ویرایش:
سلام:)
اقا تروخدا کرک یا سریال برنامه 3dpi رو ندارید؟
چپ و راست وسط کار پیام میده که بخرش
:-?

سلام آره راست میگی اعصاب خورد می کنه
اما متاسفانه منم ندارم آخه برنامه مطرحی هم نیست که بخواهی در سایت های کرک و سریال پیداش کنی

سلام مجدد خدمت استاد بزرگ
کاوه جان آقا ما آماتور ها تو همین دو بعدی دایرکتور موندیم عزیز برای کی داری آموزش میذاری؟
خیلی عزیزی
شنیده بودم که جناب آقای حسین آزاد پور عزیز هم تو کار ساخت بازی هستند ولی با کارهاشون خیلی کم آشنام من چند سل پیش که تازه دایرکتور رو شروع کردم خیلی علاقه داشتم یک شبیه ساز با اون بسازم ولی متاسفانه وقتی مدل رو با اکسپورتر به شاک ویو 3 بعدی تبدیل میکردم و به اون متریال میدادم و ... خیلی برنامه کند بود البته این رو هم بگم که تو مکس هم آماتورم شاید مدل هام خیلی ورتکس داشتند یا ... البته ناگفته نماند که بعدا متوجه شدم که اشکال از تعداد زیاد ورتکس های مدل است و همین کندی برنامه در آن زمان باعث شد تا کارهام رو با برنامه های دیگه ای راه بیندازم و شاک ویو تری دی بی تری دی.
در انتها از شما بسیار سپاسگذارم که وقت و نیرو گذاشتید و این آموزشها رو ارائه فرمودید . از طرف خودم و سایر دوستان کمال تشکر را دارم. موفق و پیروز باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا