بحث راجع به کارهای آقای دوست محمدی

yusef.es

Member
سلام
من چند تا از نمونه کارهای آقای دوست محمدی رو در این تاپیک قرار می دم که ایشالاه در موردش بحث کنیم

S.H.R.M.K

Well-Known Member
به نظر من کارهای خوبی هستن ولی اولین چیزی که این کارها رو زیبا کرده تصویر سازی خوب هست و استفاده از عکس های خوب و بعد طراحی.
البته خلاقیت زیادی هم داره تو کارها

NaviD.R.R

Member
آقا من هستم. در ابتدا می خوام یه استارتی بزنم از بچه ها هم می خوام که همکاری کنن.
اون پوستر اولی که عکس امام خمینی هست رو فکر کنم اول عکسای کوچیک امام رو کنار هم چیده و بعد اونا رو تبدیل به یک لایه کرده بعد یه عکس بزرگ امام رو با فیلتر Displace به لایه ای که گفتم اجرا کرده که پستی و بلندی های عکس بزرگ در لایه عکس های کوچیک دیده بشه و در پایان همون عکس بزرگ امام رو با تغییر Blending Mode لایه ( که می تونه Multiply یا Overly باشه ) البته بستگی به عکس داره در ضمن برای اینکه عکس بزرگ بهتر دیده بشه می تونید Contrast عکس بزرگ رو زیاد کنید .
می دونم پر اشکال بود و خواهشی که دارم بچه ها بیان حرفای من رو تکمیل کنن به هر حال این برداشت من از این کار بود. موفق باشید.

Ghamnevis

Well-Known Member
navid rahimi rad گفت:
آقا من هستم. در ابتدا می خوام یه استارتی بزنم از بچه ها هم می خوام که همکاری کنن.
اون پوستر اولی که عکس امام خمینی هست رو فکر کنم اول عکسای کوچیک امام رو کنار هم چیده و بعد اونا رو تبدیل به یک لایه کرده بعد یه عکس بزرگ امام رو با فیلتر Displace به لایه ای که گفتم اجرا کرده که پستی و بلندی های عکس بزرگ در لایه عکس های کوچیک دیده بشه و در پایان همون عکس بزرگ امام رو با تغییر Blending Mode لایه ( که می تونه Multiply یا Overly باشه ) البته بستگی به عکس داره در ضمن برای اینکه عکس بزرگ بهتر دیده بشه می تونید Contrast عکس بزرگ رو زیاد کنید .
می دونم پر اشکال بود و خواهشی که دارم بچه ها بیان حرفای من رو تکمیل کنن به هر حال این برداشت من از این کار بود. موفق باشید.
البته ميشه از چنين روشي استفاده كرد ولي در اينكه صد در صد از اين روش استفاده شده جاي بحث هست :)
اينجا اين سوال مطرحه كه اين كار اصلا كار فوتوشاپ هستش :) ؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
اون کار اولی با یه برنامه هست که شهرام هم تو قسمت برنامه های جانبی گزاشته.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
به نظر من ایشون هم یه طراح و گرافیست بسیار موفقه و هم یه عکاس خیلی خوب چون خیلی از کاراشو وقتی آدم نگاه می کنه هر چی فکر میکنه که این عکسا رو از کجا اورده عقلش به جایی نمیرسه. مثلا همین کار سومی به احتمال زیاد ایشون برای بدست اوردن یه عکس خوب و دقیق واسه قرار دادن تصویر چکش به جای سر کاراکترش باید یه عکس خوب و قوی داشته باشه و اینجور عکسا هم که براحتی پیدا نمیشن. اینجا معلوم میشه که یه گرافیست خوب باید هنرهای جانبی و مربوط به کارش رو مثل عکاسی و کارای دستی مثل نقاشی و طراحی رو هم سررشته داشته باشه

در مورد کار اولی هم من فکر کنم ایشون اول با قرار دادن چند عکس از امام کنار هم یه تصویر عادی از عکسای کنار هم چیده شده رو ساخته و از اون عکس به عنوان یه Pattern استفاده کرده و توی یه لایه مجزا اون عکسا رو بعنوان Pattern قرار داده و کارای اضافی مثل تغییر Mode لایه و این حرفا رو انجام داده

yusef.es

Member
ببخشید خانم سارا باید عرض کنم که کار عکاسی این روجلدهای همشهری جوان کار آقای جواد منتظری است.

FashisT

Active Member
s.h.r.m.k گفت:
اون کار اولی با یه برنامه هست که شهرام هم تو قسمت برنامه های جانبی گزاشته.
البته با این نرم افزار هم میشه...
البته برای این نوع استایل راههای زیادی هست ولی باید دید که کدوم بهتر برای اون کار نتیجه میده!
من از ایده ای که برای اون موضوع قلیون بود خیلی خوشم اومد ...
.............
راستی من هنوز هم روی پیشنهاد زدن یک یونیفرم هستم! :)
فعلا

GFX Master

yusef.es جان ممنون از تذکرت. خوب بازم فرقی نمی کنه چون تو ککارای گروهی همه افراد در نهایت متصل میشن به یه اسم به نام گروه و اصل هدف گروه هم جمع آوری استعدادای مختلف تو زمینه های مختلفه. منظور اصلی من این بود که واسه ایجاد یه طرح خوب باید همه کارا خوب انجام بشه حالا چه توسط یه نفر چه توسط یه گروه

شهرام قرار شد که اول این تاپیک زده بشه و همگی یه چیزایی درباره این روشها یاد بگیریم بعد تاپیکی که تو میگی رو بزنیم. بهتر نیست اینجوری؟

FashisT

Active Member
نه آخه!
در آخر یادگاری ما از این تاپیک فراگیری تکنیکهای این اقای دوست محمدی هست و فکر نکنم دخلی به طراحی یونیفرم داشته باشه!
در هر صورت!
فعلا

hamid ir

Well-Known Member
شهرام نمیتونی یه پیغامی به خود ایشون بدی که یه سری به اینجا بزنه؟(پشنهادم خیلی بد بود ؟؟)

S.H.R.M.K

Well-Known Member
yusef.es جان ممنون از تذکرت. خوب بازم فرقی نمی کنه چون تو ککارای گروهی همه افراد در نهایت متصل میشن به یه اسم به نام گروه و اصل هدف گروه هم جمع آوری استعدادای مختلف تو زمینه های مختلفه. منظور اصلی من این بود که واسه ایجاد یه طرح خوب باید همه کارا خوب انجام بشه حالا چه توسط یه نفر چه توسط یه گروه

به نظر من یه طراح اگر هم بتونه تو همه زمینه ها مثل نقاشی و عکاسی سر رشته داشته باشه ولی نمیتونه توی همه اونا بهترین باشه.پس میاد و با دید و فکر خلاقه خودش طرحی رو که میخواد مثل یک عکس یا یک نقاشی رو به کسی که استاد اون کاره سفارش میده و میگه من فلان عکس رو با فلان مشخصات میخوام.
در آخر هم اون طرح نه به نام گروه ثبت میشه نه به نام کس دیگه.این اسم طراح هست که زیر طرح چاپ میشه و کلا طراحی حرفه ای یعنی این.

در آخر یادگاری ما از این تاپیک فراگیری تکنیکهای این اقای دوست محمدی هست و فکر نکنم دخلی به طراحی یونیفرم داشته باشه!

جریان این تاپیک یونیفرم چی هست؟من که نمفهمم.

شهرام نمیتونی یه پیغامی به خود ایشون بدی که یه سری به اینجا بزنه؟(پشنهادم خیلی بد بود ؟؟)

خیلی خوبه اگه بیاد.

FashisT

Active Member
hamid ir گفت:
فکر خیلی خوبیه..
من تو به ایمیلی که تو سایتش هست یه میل میزنم ببینیم چی میگه!

جریان این تاپیک یونیفرم چی هست؟من که نمفهمم.
هیچی! گفتم اگه بچه ها مشتاق باشند هر کی برای خودش یک یونیفرم برای یک مجله ای که اسم و تیترهاش بعدا مشخص بشه بزنه! اینجوری یکم سمتمون به سوی طاحی تبلیغاتی هم میره و صرفا دیجیتال ارت نمیمونه!
فعلا

d@nial

Well-Known Member
هیچی! گفتم اگه بچه ها مشتاق باشند هر کی برای خودش یک یونیفرم برای یک مجله ای که اسم و تیترهاش بعدا مشخص بشه بزنه! اینجوری یکم سمتمون به سوی طاحی تبلیغاتی هم میره و صرفا دیجیتال ارت نمیمونه!

خیلی خوبه! میتونه ایده های جدیدی ایجاد کنه!

mostafa_az

Well-Known Member
منم بازی . جریان چیه . راهنمایی کنین من رو هم ( نسبت به این جمله آف زده نشه لطفا ) .

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

شهرام بهت میگم عجله نکن واسه خاطر همینه بفرما این مصطفی تازه از راه رسیده میگه منم بازی!!! خوب باید بذاریم این تاپیک یکمی جون بگیره و بچه ها با کار آشنا بشن بعد نظر تو نظر خیلی خوبیه.

mostafa_az

Well-Known Member
بابا یکی بگه چیکار شده . میخواین رو کارها بحث کنین یا یاد بگیرین یا چیز دیگه ای ؟ به منم بگین .

مخلصیم
مصطفی

hamid ir

Well-Known Member
mostafa_az گفت:
بابا یکی بگه چیکار شده . میخواین رو کارها بحث کنین یا یاد بگیرین یا چیز دیگه ای ؟ به منم بگین .

مخلصیم
مصطفی
ببین مصطفی یکی از بچه ها (نمیدونم کی بود ) یه طرح از این آقا نشون داد . قرار شد روی درست کردنش بحث بشه
الان یه تاپیک برای این کار باز کردیم تا طرحهای این آقارو بزاریم و روشون بحث کنیم(از نظر چگونگی نحوه ی طراحی)

جدیدترین ارسال ها

بالا