/باces/ پروژكتور گرایش بزرگ بعدی در تلفن همراه می‌شود؟

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6

در حالی كه تلویزیون‌های صفحه تخت بزرگ از هر نوعی در نمایشگاه الكترونیكی CES به چشم می‌خوردند اما شركت‌هایی مانند مایكرووژن برروی مشاهده تصاویر در ابعاد بسیار كوچك‌تر یعنی پروژكتورهای تلفن همراه سرمایه‌گذاری كرده‌اند.

به گزارش ایسنا، با این كه محصولات تجاری معروف به پیكو پروژكتور همچنان نسبتا نادرند، مایكروویژن و رقیبانی مانند تگزاس اینسترومنت و 3M Co چشم‌انداز قوی را برای پیكو در نمایشگاه CES لاس‌وگاس وعده دادند.

مایكروویژن پروژكتوری تنهایی را نمایش داد كه شبیه یك قالب بزرگ صابون بود و تصاویر ویدیویی فشرده را با استفاده از فن‌آوری لیزر منعكس می‌كرد. امیدواری بزرگ این شركت جادادن این فن‌آوری در مجموعه مختلفی از محصولات الكترونیكی مصرفی از جمله دوربین‌ها و تلفن‌ها است.

مدیر ارتباطات مایكروویژن كه معتقد است تلفن بزرگ‌ترین فرصت است، می‌گوید: این شركت با ده‌ها مشتری احتمالی از جمله سازندگان تلفن همراه مذاكره كرده است.

بنا بر پیش‌بینی وی، نخستین نمونه از دستگاه‌های مجهز به پیكو پروژكتور در اواخر سال جاری آماده نمایش می‌شوند و نخستین محصولات تجاری نیز در سال آینده روانه بازار خواهند شد و پس از آن پروژكتورها هم مانند دوربین‌ها به قطعه مورد تقاضایی در تلفن‌های همراه تبدیل می‌شوند.

پروژكتورهای مینیاتوری تگزاس اینسترومنت كه تامین‌كننده بزرگ تراشه برای تلفن همراه است، در دستگاه‌های تجاری مختلفی از جمله مینی پروژكتورها و دو تلفن ساخت سامسونگ الكترونیكس به‌كار رفته است.

اما برخی از تحلیلگران با توجه به اینكه تلفن‌های همراه اكنون صاحب امكانات زیادی مانند صفحات لمسی، دوربین‌ها و پخش‌كننده موسیقی و ویدیو شده‌اند، این پرسش را مطرح می‌كنند كه چه میزان فضا برای افزودن قطعات بیش‌تر در گوشی وجود دارد.
منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا