با هم یک قالب بلاگفا خواهیم ساخت !

atk

Active Member
سلام

اگر کسانی باشند که دانش فنی بالایی داشته باشند من حاضرم هاست و دامینشو در اختیارشون قرار بدم تا در مورد درست کردن قالب های رایگان برای سیستم های وبلاگ دهی و مدیریت محتواهای مختلف با هم همکاری داشته باشیم .

البته باید حداقل چهار نفری بشید ، و سابقه یا نمونه کار قبلی هم داشته باشید تا بتوانیم یک گروه قدرتمند درست کنیم .
اگر خواستید همینجا اعلام آمادگی کنید .
فقط نمی دونم برای این کار چه cms بهتر جواب میده ؟
اگر نظر دیگری هم در این مورد داشتید می توانید پیام خصوصی به من خبر دهید .
من یک کمی با php ، html ، xml ، javascript و ajax آشنا هستم .

به هر حال یک کمکی هم به هموطنانی که دنبال قالب های جدید می گردند می کنیم .

خوشحال میشوم با هم همکاری داشته باشیم
من حاضرم با شما همكاري كنم.
دو تا نمونه كار هم دارم.
براي اين سيستم هم پيشنهاد مي كنم از وردپرس استفاده كنيد.

يا علي

ninjaghaleb

Member
با سلام:rose:

من حاضرم با شما همكاري كنم.
دو تا نمونه كار هم دارم.
براي اين سيستم هم پيشنهاد مي كنم وردپرس
استفاده کنید

من با وردپرس موافقم نیستم :neutral:

از همه بهتر بلاگفا است و بیشترین کارایی ها رو دارد :cool:

ما باید به کاربرها هم توجه کنیم . بلاگفا بیشترین کاربر ها را دارد:D

با تشکر

آخرین ویرایش:

sasiran

Member
سلام

منظورشون این نبوده که قالب وردپرس درست کنیم .

فکر کنم در پاسخ به سوال بنده که پرسیده بودم " فقط نمی دونم برای این کار چه cms بهتر جواب میده ؟"
گفته اند که از وردپرس استفاده کنیم.
به نظر خود من می توانیم از مدیریت محتوای دیتالایف یا e107 نیز استفاده کنیم .

هیچ کس دیگه ای نیست که در طراحی قالب حرفه ای باشه و برای ایجاد یک گروه با ما همکاری کنه ؟!!

در پناه حق

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: atk

shnoit

Well-Known Member
سلام
دوستان عزیز الان با این پست من ایت تاپیک تا 24 تا پست پیش رفته، در حالی که میشد تو همون پستهایه اولیه آموزش رو شروع کرد و کار رو از سر گرفت. درسته !!! البته در اینکه نظر خواهی برایه قالب انجام دادین، حرفی نیس، کاری بس قشنگ هست، منتها میشد همه عکسارو در یه پست هم گذاشت یا یه نظرسنجی گذاشت !!! به هر حال !!!!

خب به هر حال بریم برا استارت زده آموزش که باید شروع کرد:D

اول میخوایم عنوان وبلاگ (title) رو برای قالب معرفی کنیم. برای اینکه باید از کدهای html و کدهای مخصوص بلاگفا که در این آدس قرار دارند استفاده کنیم: راهنمای طراحی قالب وبلاگ و کدهای بلاگفا

عنوان وبلاگ (title) :

HTML:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title><-BlogTitle-></title>
</head>

<body>
</body>
</html>

در اینجا ما از کد <-BlogUrl-> استفاده کردیم، این عنوان در همه صفحات یکسان نشون داده میشه، در واقع عبارتی رو نشون میده که در قسمت تنظیمات وبلاگ خود برای آن نوشته ایم. ولی میشه کاری کرد که وقتی بازدیدکننده یک پست رو باز میکنه عنوان مطلب نشون داده باشه، برای اینکار میتونین عبارت <-BlogPostTitle-> رو به جای بالایی قرار بدین.

و اما یه توضیحات دیگر در رابطه با کد بالا:
قالب اصلی هر وبلاگ و صفحه ای همانند بالا هست . یعنی با کد<HTML> شروع و با کد </HTML> به اتمام میرسه. که در این میان کدهای head , meta tag, title و body قرار میگیره. کدهای meta , css و title در داخل تگ head که خود در داخل html قرار داره، قرار میگیرند. در داخل تگ body بیشتر کدها قرار میگیرند از جمله جداول فرم ها و ....

یه توضیح مختصری از لینکهای اصلی (منوی اصلی) وبلاگ:
صفحه نخست وبلاگ از کدی مانند زیر تشکل شده:
HTML:
<a href="<-BlogUrl->">صفحه نخست</a>

عبارت <-BlogUrl-> در واقع مشخص کننده لینک اصلی وبلاگ شماست که مثلا شاید آدرس وبلاگ شما http://news.blogfa.com باشه که نیازی به درج آن نیست. بقیه کد هم که html است.

قسمت ایمیل :
HTML:
<a href="mailto:<-BlogEmail->">ایلیل نویسنده</a>

عبارت <-BlogEmail-> نشان دهنده ایمیل کاربری ایت که در هنگان ثبت وبلاگ درج کرده اید که در قسمت تنظیمات هم قابل تغییر است. تفاوت این بخش با آدرس در یک چیز هست که mailto هست، در واقع mailto برای لینک ایمیل طوری عمل میکنه که با زدن کلیک روی آن OutLook رئ باز میکنه !!!!

قسمت ارشیو هم دقیقا مثلا آدرس دهی صفحه نخست است منتها کد آن <-BlogArchiveLink-> می باشد.

اینو اضافه میکنم که در واقع مرحله اول برای شروع کار طراحی قالب وبلاگ، اصول کار با کدهای سرویس دهنده است. پس اگه شما با کدهای قالب سرویس دهنده آشنا باشین، طراحی قالب از پایه یا ترجمه یه قالب دیگه براتون خیلی آسون میشه!!

تا پست بعدی :rose:

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوستان .
خسته نباشید .
تو این تاپیک یه بحث هایی درباره زدن سایت و انتشار قالب ها شد .
با اجازه دوستان من یه سایت طراحی کردم و الآن یه دو سه روزی هست دارم روش کار می کنم .
بخش گالری قالباش تموم شده و حالا به قالب نیاز دارم .
می خواستم که اگر قالبی طراحی کردین یا قالب زیبایی می شناسین معرفی کنید تا در سایت قرار بدیم .
در ضمن اگر که قالب رو خودتون طراحی کرده باشین می تونید یه چند تا لینک برای خودتون در قالب قرار بدین و اسم خودتون رو هم توش بنویسین .
یه عکس هم طراحی می کنم و بعدا قرار می دم تا دوستانی می خوان از ما حمایت کنند در امضا شون قرار بدن .
اینم آدرس : http://x-template.ir
در ضمن این سایت که من طراحی کردم از نظر سی اس اس استاندارده اما از نظر اچ تی ام ال استاندارد نیست چون که از تگ مارکیو استفاده کردم .
اگر دوستان راه حلی دارن که از تگ دیگه ای یا از روش دیگه ای استفاده کنیم همین جا بگن .
اگر که نظراتتون رو هم بگین ممنون میشم .
قالب یادتون نره .
موفق باشید .

Hashieh

New Member
Hashie به دلیل اسپم کردن مکرر!! برای همیشه از پیش ما رفت
2.gif

و حالا Hashieh اومده تا تا جای خالیش رو پر کنه ...!
5.gif

سلااااااااااااام !
دلم تنگ شده بود !
و حالا دوباره برگشتم..

لازم می دونم از تمامی کسانی که خواستند جای خالی من رو پر کنند و نتونستند
4.gif
تشکر کنم !

اما ..........................................................................................................

تو این چند وقت قالبی رو که قول داده بودم فراموش نکردم،

و حالا نسخه آزمایشی قالب برای عموم قابل دسترسی است !

به زودی، اینجا !

تا بعد خدانگهدار...

Hashieh

New Member
نسخه ی آزمایشی این قالب را از اینجا دریافت نمایید :

حجم نهایی این قالب همانطور که قول داده بودم چیزی نزدیک به 50 کیلوبایت است !!!!

از دوستان می خواهم اگر کسی از قالب استفاده کرد نام وبلاگ خودش رو در قسمت نظرات وبلاگ BoolooB ثبت کند.

freelearn

Banned
مرسی.

موفق و پیروز باشید.
اگه لطف کنید یه آموزش جامع و قدم به قدم برای طراحی قالب ارائه بدین که محشره..

جدیدترین ارسال ها

بالا