با حضور وزير دفاع 36 محصول الکترونيکي و مخابراتي رونمايي شد

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


در نخستين روز از ايام الله دهه‌مبارک فجر، 36 محصول الکترويکي و مخابراتي با حضور سردار‌سرتيپ پاسدار احمد ‌وحيدي، وزير‌دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، در صنايع مخابرات صا ‌ايران رونمايي و افتتاح شد.


به گزارش خبرنگار موج، سردار وحيدي در اين مراسم با اشاره به اهميت و جايگاه ويژه‌اي که شبکه‌هاي مخابراتي بر امر فرماندهي و کنترل در نيروهاي مسلح دارند، گفت: پشتيباني مؤثر از نيروهاي مسلح از طريق تأمين ابزارهاي ارتباطي مطمئن و امن از راهبردهاي اصلي وزارت دفاع به شمار مي‌رود.
وزيردفاع در ادامه اذعان داشت: محققين و متخصصين صنايع الکترونيک و مخابرات وزارت دفاع به برکت پيروزي انقلاب اسلامي با الهام از شعار راهبردي "ما مي‌توانيم"، دستاوردهاي بزرگي را در اين حوزه براي نيروهاي مسلح و کشور به ارمغان آورده‌اند.
سردار وحيدي با بيان اين که طيف وسيع و تنوع گسترده محصولات صنايع الکترونيک وزارت دفاع در سطح تاکتيکي و راهبردي نشان از پيشرفت در اين زمينه مي‌باشد، گفت: طراحي و ساخت شبکه‌هاي امن و پايدار، فرماندهي و کنترل جنگ الکترونيک، فرماندهي و کنترل نظارت مرزي، فرماندهي و کنترل دفاع ساحلي و هوايي نمونه‌هايي از اين توانمندي است.
وي با اشاره به رونمايي و افتتاح 36 پروژه الکترونيکي و مخابراتي گفت: صنايع مخابرات صا ايران علاوه بر پشتيباني از نيروهاي مسلح، نقش بسيار قابل توجهي در توسعه شبکه‌هاي ارتباطي کشور داشته است. اجراي پروژه‌هاي متعدد در توسعه شبکه‌هاي سلولار در مناطق مختلف کشور در چارچوب اپراتور اول و دوم طراحي و ساخت زير ساخت‌هاي شبکه‌هاي ارتباطي فيبرنوري از فعاليت‌هاي چشمگير اين صنعت محسوب مي‌شود.
وزير دفاع در بخش ديگري از سخنان خود گفت: صنايع الکترونيک وزارت دفاع با بهره‌گيري از دانش بومي، انواع تجهيزات پيشرفته لمس‌کننده متناسب با سامانه‌هاي ارتباطي را طراحي و به کاربران در سطوح مختلف نيروهاي مسلح ارائه کرده است.
وي در ادامه اظهار داشت: در سي و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، مفتخريم که اعلام کنيم در اکثر حوزه‌هاي فناوري پيچيده الکترونيکي، اپتيکي و مخابراتي به مرزهاي خودکفايي رسيده‌ايم و اين روند با شتاب هر چه تمام تر در فناوري حساس‌تري نظير سامانه‌هاي فضايي که از ابزار بسيار پيچيده الکترونيکي استفاده مي‌شود توسعه يافته است.
وي گفت: انشاء الله در روز 14 بهمن، روز فناوري فضايي بيش از پنج پروژه فضايي با حضور رياست محترم جمهوري اسلامي ايران رونمايي و افتتاح خواهد شد.
وزير دفاع بيان داشت: اين پيشرفت‌ها افتخار بزرگ ديگري براي سربازان ولايت در سنگر علم و فناوري و هديه‌اي ديگر از سوي متخصصان و دانشمندان کشورمان به ملت بزرگ و رشيد ايران است.
شايان ذکر است: راديوهاي نرم‌افزار باند پهن، HF ، UHF و VHF دريايي و راديوهاي با فرکانس بالا، کنسول فرماندهي و کنترل ICS، انواع بي‌سيم‌هاي جديد، HF ،VHF، کوله اي و خودرويي، حمايلي ديجيتال نرم افزاري، ديتاترمينال، ترمينال فيبرنوري، FLPU، آنتن بارکوسه‌اي، سامانه‌هاي متحرک ارتباطي، ليزري، ديده‌بان، انتقال تصوير و تترا، SDH، و انواع آنتن‌هاي مخابرات بخشي از محصولات جديدي بود که توسط سردار وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح رونمايي و افتتاح گرديد.
منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا